Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na ratuszu zawiśnie flaga i zawyją syreny


W niedzielę 1 sierpnia punktualnie o 17:00 zawyją syreny, a godzinę później, o 18:00, na estradzie im. Tekli Bądarzewskiej w parku rozpocznie się koncert Kapeli Praskiej.


Najbliższą niedzielę możemy spędzić przyjemnie i nieco refleksyjnie. Tego dnia przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wciąż żywe są spory o genezę i decyzję o wybuchu powstania, jednak niemal wszyscy Polacy są zgodni, że biorący w nim udział młodzi warszawiacy wykazali się niezwykłą walecznością oraz odwagą.

W godzinie „W” – 1 sierpnia 1944 roku o 17:00 wybuchło powstanie. Aby upamiętnić to wydarzenie, zgodnie z decyzją burmistrza Sławomira Kowalewskiego, na budynku mławskiego ratusza zawiśnie biało-czerwona flaga z symbolem Polski Walczącej, a dokładnie 77 lat po rozpoczęciu powstania rozlegnie się dźwięk syren alarmowych. Burmistrz zachęca, aby 1 sierpnia o godzinie 17:00 na chwilę zatrzymać się, przystanąć, i w ten sposób wyrazić nasz najwyższy szacunek wobec walczącej Warszawy.

Tego samego dnia, o godzinie 18:00, na estradzie im. Tekli Bądarzewskiej w parku miejskim wystąpi Kapela Praska, która przypomni szlagiery wojennej Warszawy i piosenki, które towarzyszyły powstańcom. 

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x