Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na pojemnikach-  sercach pojawiły się mini banery


Na dwóch pojemnikach-  serca na korki, które znajdują się na Osiedlu Młodych i Skwerku Marii Przyborzanki pojawiły się mini banery. Informują one dla kogo zbiórka jest prowadzona. Mini banery pojawiły się wtorek, 27 lipca. Zamontował je pan Wojtek, tata Oleńki. 


Przypomnijmy, zbiórka prowadzona jest dla  dwójki mławian – Aleksandry Wesołowskiej i Oskara Zawolskiego. 

– Bardzo się cieszę, że nasza akcja się rozwija. Dzięki takim banerom, każdy kto wrzuca korki, wie do kogo one trafiają. Dodam, że pojemnik na Osiedlu Młodych został zapełniony już 35 razy, czyli zebraliśmy 945 kilogramów korków. Dodając korki z Dnia Dziecka mamy już grubo ponad tonę w ciągu roku – mówi Szymon Wyrostek, Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 15 Młodych i opiekun pojemników serc.

Aleksandra Wesołowska

10- letnia Oleńka od urodzenia zmaga się z mózgowym porażeniem  dziecięcym w postaci niedowładu kończyn dolnych . Systematyczna i ciągła rehabilitacja oraz niezbędny  sprzęt ortopedyczny  postawiły Olę na nogi. Jednak jest to choroba z której się nie wyleczy, dziewczynka do  walki o każdy krok potrzebuje specjalistycznych terapii i leczenia.

Oskar Zawolski

Oskar ma 11 lat choruje na nieuleczalna postępująca chorobę dystrofię mięśniową Duchennne’a. Jest to choroba postępująca, tylko codzienna rehabilitacja i suplementacja mogą spowolnić jej przebieg.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Szymon Wyrostek
Szymon Wyrostek
1 miesiąc temu

Dziękuję Panu Wojtkowi. Super pomysł. Razem możemy więcej. Zachęcam do wrzucania korków. Dzięki nim możemy pomóc Oleńce i Oskarkowi. Dziękuję wszystkim za okazane serce 🙂

Malkolm X
Malkolm X
1 miesiąc temu

Za taki kosz ile wychodzi jak się sprzeda te korki ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
1 miesiąc temu
Reply to  Malkolm X

Za 100 kilogramów 80 złotych.

Jagusia
Jagusia
1 miesiąc temu

Czyli to co się mieści w tych pojemnikach, to wielkie „0”.
Na terenie galerii, to jest prawdziwy pojemnik, a te to malutkie. Rekjamowka korków i już pół pojemnika.

Jagusia
Jagusia
1 miesiąc temu
Reply to  Jagusia

Ratusz mógłby wziąć przykład i
postawić przynajmniej jeden porządny, duży pojemnik w centrum, przy ratuszu. Te pojemniki calkiem estetycznie wyglądają. O wiele lepiej niż walające się po ulicach, chodnikach i trawnikach „małpeczki” i puszki po piwie.

W tym mieście chyba nie ma firmy sprzątającej. Kiedyś widac było robotników sprzątających ulice, usuwających chaszcze z chodników czy dzikie odrosty przy drzewach. W tym roku jest zero sprzątania.

Odkąd zaczęła się pandemia w Mławie zapanował syf i to straszny syf.

Jedyne co się systematycznie robi, to wczesną wiosną strzyże się drzewa na łyso, czy trzeba, czy nie trzeba – wszystkie możliwe idą pod piłę.

Jerzy Sikora
Jerzy Sikora
1 miesiąc temu
Reply to  Jagusia

Droga Pani… może Pani zorganizuje taki pojemnik, i potem podyskutuje, czy odpowiedni jest mały, czy też duży…

Śmieszna jest krytyka dobrych akcji… pisanie zza kompa lub komórki jest łatwe… nie ma pani bladego pojęcia ile pracy trzeba włożyć „opiekę” nad takim pojemnikiem… Niepozdrawiam

Tata Oleńki
Tata Oleńki
1 miesiąc temu

Dziękuję bardzo za każdą nakrętkę dla mojej córeczki i kolegi Oskarowi . Przy tym dbamy o środowisko i pomagamy potrzebującym .

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x