Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wymiana źródeł ciepła.  44 umowy podpisane


Burmistrz Sławomir Kowalewski i skarbnik Justyna Aptewicz podpisali umowy z beneficjentami tegorocznego miejskiego programu dofinansowań wymiany źródeł ciepła. Zakwalifikowanych do otrzymania dotacji zostało 44 wnioskodawców. W sumie mogą otrzymać do 200 000 zł, gdyż właśnie taką pulę zarezerwowano na ten cel w tegorocznym budżecie miasta.


Dofinansowanie otrzymają mławianie wymieniający piece opalane paliwem stałym na ekologiczne źródła ciepła. Po przeprowadzeniu inwestycji i okazaniu miastu faktur za zakup sprzętu, wnioskodawcy mogą otrzymać do 30 proc. wartości kosztów kwalifikowalnych (jednak nie więcej niż 4500 zł) zakupu kotła gazowego kondensacyjnego co najmniej klasy A z osprzętem, sterowaniem, armaturą zabezpieczającą i regulującą służącego do ogrzewania w systemie c.o., materiałów instalacyjnych służących modernizacji źródła ogrzewania, w tym układów powietrzno-spalinowych służących do doprowadzenia powietrza do komory spalania oraz odprowadzenia spalin z komory spalania kotła gazowego, zakupu zbiornika ciepłej wody użytkowej z osprzętem oraz zakupu usługi demontażu źródła ciepła zasilanego paliwem stałym i usługi montażu kotła gazowego wraz z włączeniem go do systemu grzewczego i podłączeniem do instalacji gazowej.

Od 2017 r. na dotacje celowe na wymianę źródeł ciepła Miasto Mława przekazało ponad 1 550 000 zł. Z pomocy tej skorzystało 265 właścicieli nieruchomości na terenie Mławy.

źródło i fot. : UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelniczka
Czytelniczka
1 miesiąc temu

Nie wiedziałam że maseczki już nie obowiązują. Głosowaliście w 50% na PiS, 40% z was się zaszczepiło – będziecie mieli lockdown na własne życzenie. Doskonałych wyborów podejmujecie.

Szydlowiak
Szydlowiak
1 miesiąc temu

Szydłowo dostało kasę od marszałka dwa lata temu na wymianę piecy i do tej pory biedaki nie mogą nic z tym zrobić. Nie umieją ooglosic przetargu Brawo WY Gmina Szydłowo.

Zcn
Zcn
1 miesiąc temu

Szkoda, że tylko na wymianę bo budując dom nie mogłam skorzystać z dofinansowania więc zainstalowałem tradycyjny kopciuch.

Z DALEKA
Z DALEKA
1 miesiąc temu
Reply to  Zcn

Trzeba było kozę za 500 zł kupić i wystąpić o dofinansowanie na wymianę. A serio, to wlaśnie jeden z absurdów w naszym kraju,

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x