Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przasnyscy radni odrzucili podwyżkę za śmieci


Nie uzyskał wystarczającego poparcia wniesiony przez burmistrza pod obrady rady miejskiej w Przasnyszu projekt uchwały wprowadzający podwyżkę opłaty za odbiór odpadów. Połowa obecnych radnych zagłosowała przeciw podwyżce, a druga połowa wstrzymała się od głosu.


Na wczorajszej sesji rady miejskiej w Przasnyszu burmistrz Łukasz Chrostowski, przedłożył radnym projekt podwyżki za śmieci. Według projektu, cena za odbiór śmieci miała wzrosnąć o 9 zł i miałaby wynosić 34 zł od osoby.

Radni nie poparli jednak projektu podwyżki. Zamiast niej oczekiwali działań pozwalających zmniejszyć koszty, np. poprzez budowę miejskiego kompostownika czy  ustawienia automatów do zwrotów plastikowych butelek.

Władze Przasnysza zastanawiały się również nad zmianą metody naliczania opłaty i w przasnyskich mediach społecznościowych toczyła się dyskusja na temat uzależnienia opłaty za śmieci od zużycia wody. Pomysł burmistrza spotkał się jednak z krytycznymi opiniami i wieloma głosami sprzeciwu. Ostatecznie więc nie metody naliczania nie zmieniono.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mary
Mary
1 miesiąc temu

W Mławie nawet niby opozycja 4 muszkieterów z drużyny Burcharda glosowala na tak za absolotorium dla burmistrza Sławomira Kowalskiego

Anonimowo.
Anonimowo.
1 miesiąc temu
Reply to  Mary

A ty byś inaczej głosował w tym wypadku? – nie sądzę.
Ponadto co 4 osoby mogą wskórać w kontrze do 17?.
Ważne, że jak są uchwalane uchwały i są przeciwko nim, to głosują zgodnie ze swoim sumieniem.
A tu? – bez sensu głosować inaczej.

Michał
Michał
1 miesiąc temu

Przasnysz ma wielki problem. Podwyzka i tak jest mnie unikniona , bo im się nie zbilansuje .Niestety to jest problem wszystkich gmin .A rząd oczywiscie nie widzi problemu. Jesli rząd nie zdecyduje sie na konkretną ustawę i pomoc gminom , to samorządy czeka powolna śmierc finansowa. Chyba że o to chodzi rządowi.

Kaziulek
Kaziulek
1 miesiąc temu

To są radni oddani ludowi:)

Zbigniew Ruszkowski
Zbigniew Ruszkowski
1 miesiąc temu

Czy trzeba komentować chyba nie ?
Użyje slangu można można wystarczy chcieć

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Szkoda że w Mławie niema takich radnych

Zbigniew Ruszkowski
Zbigniew Ruszkowski
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Każdemu według zasług ,tyle i nic więcej

Obs
Obs
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

W Mławie są „bezradni”.

z bliska
z bliska
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Są tylko liczy się matematyka, bo jak może 4 Radnych przegłosować 17 -tu, i do tego jeszcze te 2,000+ także drogą nie chodzi. Mławska Rada Miejska Powiatowa także potrzebuję zmian, chyba starczy już tych działaczy zasłużonych i „emerytów” w sensie kadencyjności, bo przez to długie zasiadanie w Radzie zapominają co do nich należy, i za co odpowiadają przed mieszkańcami.–A WIĘC CZAS NA ZMIANY do których trzeba zacząc się przygotowywać już dziś !!!!!

z bliska
z bliska
1 miesiąc temu

Już sobie wyobrażam jak Pan bedzie Radnym, —- TO WTEDY BĘDZIE SIĘ DZIAŁO !!! wszystko można, ale do tego potrzebni są ludzie, którzy potrafią realizować z grupą mieszkańców swe plany, bo samo komentowanie nic nie da !!!

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x