Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Spotkanie profilaktyczno zdrowotne w miejskim parku


W sobotę 24 lipca w parku miejskim odbyło się spotkanie profilaktyczno-zdrowotne organizowane przez Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie wraz z Powiatem Mławskim oraz Miastem Mława. W jego trakcie można było się zbadać, uzyskać poradę lekarza, dietetyka, psychologa czy pedagoga. Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci.


Witając gości i mieszkańców starosta Jerzy Rakowski zachęcał do korzystania z badań profilaktycznych. Jak mówił mogą one wykryć chorobę bardzo wcześnie i dzięki temu uniknąć można długotrwałego leczenia, a nawet uratować życie.

W czasie spotkania panie w wieku 50-69 lat bezpłatnie korzystały z badania mammograficznego. Wszyscy zaś mieli możliwość zbadać znamiona skórne (w dermobusie), zrobić badania w kierunku osteoporozy (w osteobusie). W mobilnym laboratorium zaś dokonać  pomiarów: poziomu cukru, ciśnienia tętniczego, masy ciała i wzrostu, ustalenia BMI, analizy składu masy ciała, PEF – szczytowego przepływu wydechowego.

Chętni korzystali z porady lekarza, dietetyka, pedagoga, psychologa oraz pracownika socjalnego.

Natomiast w SPZOZ w Mławie przy ulicy ul. 18 Stycznia 4 osoby pełnoletnie mogły przyjąć jednodawkową szczepionkę przeciw Covid-19 firmy Johnson & Johnson.

Podczas eventu można było także: potwierdzić profil zaufany, IKP (internetowe konto pacjenta) oraz wyrobić kartę EKUZ (Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego)

Zaplanowano również liczne atrakcje dla dzieci. Była dmuchana zjeżdżalnia i malowanie twarzy.

Sobotnie spotkanie było częścią Programu „Profilaktyka 40+”, który umożliwia dostęp do nieodpłatnych  badań diagnostycznych dla Polaków po 40. roku życia.

źródło i fot. powiatmlawski.pl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo.
Anonimowo.
1 miesiąc temu

Pan starosta ładnie się zaokrąglił po objęciu nowego fotela – niezdrowo, panie starosto, oj niezdrowo.

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu

Czy takie spędy nie mogłyby się odbywać w rynku? np. przy zamknięciu ulicy obok MDK, tak jak to ongiś bywało.
Park to nie jarmark i nie wesołe miasteczko.
Wystarczą tam 2 place zabaw na co dzień – to i tak dużo, a tu jeszcze co niedziela atrakcje. Nie można spokojnie posiedzieć i porozmawiać ze znajomym na ławce, bo zgiełk i rwetes, a jak gdzieś ciszej i spokojniej to ławki obs.rane prze4z wrony.
Ech… Mława zeszła na psy.

Last edited 1 miesiąc temu by Kuba
Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Dodam jeszcze, że ogólnie patrząc na Mławę wczesnym rankiem, gdy mały ruch pieszy i zmotoryzowany, to Mława jest brzydka i brudna i to nie tylko moje zdanie, ale również zdanie moich znajomych przyjezdnych.
Czy w tym mieście nie ma już nawet firmy sprzątającej?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x