Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Podmiejska. Przez chodnik nie można przejechać i trudno przejść


Na ulicy Podmiejskiej firma budująca na zlecenie urzędu miasta kanalizację sanitarną, odtwarza rozkopany podczas prac chodnik. Jak się okazuje w taki sposób, że utrudnia to mieszkańcom wjazd i wyjazd na własną posesję.


– Starsi ludzie mają duży problem z wyjechaniem z własnej posesji. Krawężniki na wjazdach mają nawet do 12cm wysokości, są krzywe, płyty są połamane, na przejściach na pasach jest ok 6cm – alarmuje jeden z mieszkańców ulicy Podmiejskiej.

Ponieważ ulica Podmiejska jest drogą powiatową, taka interwencja trafiła również do Powiatowego Zarządu Dróg. Możliwe jednak, że ten spór uda się załagodzić i poprawić niedogodności.

– Wykonywane prace, to inwestycja miejska, w ramach której wykonawca ma odtworzyć istniejący chodnik, stąd nie są tu użyte elementy nowe. Dopiero po zakończeniu zajęcia pasa drogowego i odbiorze, zobaczymy jaki będzie efekt końcowy i wtedy będziemy egzekwować poprawki. Doszło jednak do spotkania wykonawcy z mieszkańcami i wjazdy mają być poprawione – poinformował nas Piotr Kowalski z Powiatowego Zarządu Dróg w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kaziulek
Kaziulek
1 miesiąc temu

Ludzie wzięli sprawę w swoje ręce:)

PanSamochodzik
PanSamochodzik
1 miesiąc temu

Grunt, że estetycznie.

Kękę
Kękę
1 miesiąc temu

Żenua

Głosowanie
Głosowanie
1 miesiąc temu

Zmienić Burmistrza. Kogo obstawiacie? Kiełbinski? Karpińska? Burchacki?

Lilly
Lilly
1 miesiąc temu
Reply to  Głosowanie

Karpińska pewnie , Opinia moja taka, ona nie odpuści. Kolejne wybory przed nią.

Mary
Mary
1 miesiąc temu
Reply to  Lilly

PiS już swoją szansę w Mławie zmarnował. Jak do tej pory to radni PiS popierają działania Kowalewskiego.
Co do Burchackiego- czy ostatnimi czasy nie udzielił Kowalewskiemu absolutorium za 2020 rok, podczas czerwcowej sesji Rady miasta Mława?

Ek ta
Ek ta
1 miesiąc temu
Reply to  Mary

Tak udzielił. Radni PSL z nim

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Mary

Jak wszyscy radni…

sprtw
sprtw
1 miesiąc temu
Reply to  Lilly

No tak, nie dostała się na posła, nie załapała się na wójta, bierzta ją w Mławie. Czemu nie, zbierajcie do rządzenia miastem takich nieudacznikow. Na pewno nie będzie lepiej, ale może weselej.
Karpińska moim zdaniem, to niech prowadzi nadal księdzu z Dębska kronikę parafii – w tym jest dobra i niech tak zostanie. Dla relaksu niech się zajmie kołem gospodyń wiejskich w Sławogórze i będzie ok.

Riko
Riko
1 miesiąc temu

Odtworzą tak samo jak odtwarzają nawierzchnie alfaltową.
Zawsze po ich pracach asfalt zostaje zrujnowany.

Kasia
Kasia
1 miesiąc temu

Nie ma nawet jak chodzić. Z wózkiem nie ma szans przejechać. Trzeba po ulicy. Koszmar

Xyyyy
Xyyyy
1 miesiąc temu

W jednym miejscu szerokosc chodnika na cztery plyty chodnikowe w innym na piec (prawidlowo) ten kto to odbierze te roboty to mu wspolczuje. Prosze odpalic google maps jak wygladaly chodniki przed kanalizacja a jak teraz i bedzie wiadomo czy zostalo odtworzone prawidlowo czy nadaje sie do zaorania

Anonimowo.
Anonimowo.
1 miesiąc temu
Reply to  Xyyyy

Wszystko jest robione… ładnie, równiutko, po prostu pod linijkę, ale chyba zrobionej z sękatej gałęzi.
To udeptane „coś” przy krawężnikach chodników, to co to jest? Jakieś dziecko w błotku się bawiło po deszczu? Czy też tak są zrobione wjazdy na poszczególne posesje?
Oj… chyba to firma „krzak robiła, a może dzieci w czynie społecznym?

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x