Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

28 sierpnia Jarmark Średniowieczny w Konopkach


Stowarzyszenie Przedsiębiorcy Pro Publico Bono w partnerstwie z Urzędem Gminy w Stupsku serdecznie zapraszają na Jarmark Średniowieczny, który się odbędzie 28 sierpnia w Konopkach.


Jarmark przeniesie odwiedzających w podróż do wieków średnich. Zobaczymy jak pracowali kiedyś rzemieślnicy. Zajrzymy do pracowni jubilera, tokarza i cieśli, spróbujemy swoich sił w pracowni garncarskiej. Zajmiemy się też tematami życia codziennego poznamy dawne gry planszowe, spróbujemy swoich sił jako skryba.

Jarmark w Konopkach odwiedzą również rycerze oraz wojowie. Będzie to niebywała okazja do szerokiego spojrzenia na średniowiecze od rzemiosła przez kulturę, sztukę, muzykę, kuchnię po uzbrojenie i sztukę wojenną . Specjalnie przygotowane stanowisko zbrojowni pokaże przekrój uzbrojenia od okresu pierwszych Piastów, aż do bitwy pod Grunwaldem. W trakcie jarmarku odbędą się wyjątkowe pokazy walk oraz pokazy uzbrojenia.

Na stanowisku średniowiecznego kupca dowiemy się jak nasi przodkowie dokonywali transakcji handlowych, poznamy walutę średniowiecza i czym było białe złoto. Najwytrwalsi będą mogli spróbować zrozumieć system miar i wag panujący w Królestwie Polskim.

Aby podnieść rangę jarmarku w ten wyjątkowy dzień odwiedzi go Kasztelan Ciechanowski

Muzycznie przeniesie nas do średniowiecza Zespół Muzyki Dawnej Huskarl z Gniezna , który oprócz średniowiecznych utworów nauczy chętnych tańców z epoki. Wystąpi również wielokrotnie nagradzany zespół „Dąbkowiacy” z Dąbku.

Nad całością merytorycznie i organizacyjnie będzie czuwać Stowarzyszenie Pozytywnie Historyczni z Ciechanowa.

źródło: UG Stupsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x