Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Modernizacja stadionu i „siódemki” na finiszu


Prace związane z przebudową mławskiej bazy sportowej zbliżają się do końca. Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji miasto remontuje boisko centralne oraz infrastrukturę lekkoatletyczną. Gotowa jest już nowa płyta boiska, na której posiano murawę (trawa jest obecnie w fazie wzrostu i wymaga intensywnej pielęgnacji). Została wykonana wylewka betonowa, na której obecnie układana jest niebieska nawierzchnia sześciotorowej bieżni.


Wykonane jest też  nowe ogrodzenie wokół stadionu i zrewitalizowana brama wejściowa.  Trwają jeszcze prace porządkowe na terenie MOSiR. Układana jest kostka betonowa przy wejściu głównym na stadion, a także wokół bieżni – tam, gdzie do tej pory nie było chodnika. W ten sposób Mławie uda się dogonić Ciechanów, który już cztery lata temu zmodernizował stadion i przebudował bieżnie z żużlowych na poliuretanowe.

Również przy Szkole Podstawowej nr 7 prace są już na ukończeniu. Trwają prace pielęgnacyjne przy nowo utworzonych obszarach zielonych. Przypomnijmy –  przy „Siódemce” powstało nowe boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, wokół którego zbudowano trzytorową bieżnię tartanową o długości 200 metrów. Szkolna baza sportowa wzbogaciła się również o bieżnię sześćdziesięciometrową, a także wielofunkcyjne boisko tartanowe. Obszar uzupełniają skwery i trawniki. Zgodnie z planem infrastruktura sportowa będzie dostępna dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 tuż po ich powrocie z wakacji – od 1 września br.

Przebudowy bazy MOSiR oraz infrastruktury sportowej przy SP 7, kosztowały ponad 11 000 000 zł. Miasto Mława otrzymało na ten cel dofinansowanie w ramach programu Sportowa Polska w wysokości 50 proc. kosztów kwalifikowalnych.

źródło: UMM

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
milo
milo
1 miesiąc temu

Tylko murawa to im raczej nie wyszła, działkowcy za płotem mają lepsze trawniki. Może trzeba ich było zaprosić do współpracy, wyszłoby taniej i lepiej.

Pikutek
Pikutek
1 miesiąc temu

A czemu punkt szczepień ten miejski nie działał w zeszłym tygodniu?

Covid
Covid
1 miesiąc temu
Reply to  Pikutek

Weź przestań . Wczoraj widziałem filmik jak ” szury ” atakowaly gdzieś takie punkty.

xawery
xawery
1 miesiąc temu
Reply to  Covid

Chyba takie na dwóch nogach te „szury” !!!

Lolek
Lolek
1 miesiąc temu
Reply to  xawery

Swoją wolność od szczepień chcą „tolerancyjnie” narzucić innym poprzez agresję. To taka hałastra jak ci KODiarze, co jeśli nie myślisz jak oni to jesteś nietolerancyjny itp.

Jagusia
Jagusia
1 miesiąc temu
Reply to  Lolek

Czy ty wiesz co to jest tolerancja? – raczej nie masz pojęcia co to jest tolerancja.

Tolerancja to sposób w jaki myślimy, wartość jaką wyznajemy, sposób postępowania i traktowania innych oraz rola jaką pełnimy w społeczeństwie. Tolerancja jest umiejętnością współżycia w rodzinie, w społeczeństwie i między narodami – współżycia bez konfliktów, bez przemocy, bez walk i wojen.

Może sobie najpierw przyswój ten termin. To pisowcy są nietolerancyjni, bo co nie po ich myśli to trzeba niszczyć, negować i eliminować.

Normalny oświecony człowiek sobie radzi i nie ma nic do tego, że ktoś jest innego koloru skóry, czy jest innego wyznania, czy też ma inne poglądy polityczne albo jest innej orientacji seksualnej, lub innego wyznania niż katolickie. Trzeba umieć żyć z innymi ludźmi mimo różnic w poglądach. Można się nie zgadzać, ale powinno się tolerować czyjąś rasę, poglądy polityczne czy orientację seksualną.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x