Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zdewastowana ulica Zabrody, kierowcy uszkadzają zawieszenia [FILM,FOTO]


Stan nawierzchni asfaltowej ulicy Zabrody już wcześniej pozostawiał wiele do życzenia. Teraz jednak prowadzone tam prace w pasie drogowym kwalifikują tę ulicę do jednego z odcinków off road-owej trasy, dla szukających ekstremalnych wrażeń kierowców.


Zresztą organizacja prowadzonych tam prac również pozostawia sporo do życzenia. Częstym obrazkiem jest, że samochody omijając zajęty pas ruchu na łuku spotykają się „nos w nos”. A ruch tam jest spory. Niedawno bowiem powstały tam dwa osiedla budynków wielorodzinnych i budują się następne.

–  Na ulicy Zabrody przy nowo budowanym bloku trwają prace. Nawierzchnia ulicy jest rozkopana na odcinku ponad stu metrów. Ludzie mają bramy zasypane hałdami piachu, po ostatniej ulewie woda weszła do garaży, gdy nigdy wcześniej tak nie było. Jeżdżą tam ciężkie wywrotki i ciężarówki, a osobowe auta na mijance, która jest na łuku spotykają się „nos w nos”, nikt tam nie kieruje ruchem. Jazda po tych wertepach powoduje, że kierowcy uszkadzają zawieszenie. Ręce zacierają jedynie mechanicy, bo dla nich to super utarg – sygnalizuje jeden z czytelników, jeżdżący tą ulicą codziennie.

– Czy wykonawca a może miasto naprawi tę ulicę, a nie załata jedynie doraźnie nawierzchnię? – dopytuje czytelnik.

Te ostatnie pytania, jak również zapytanie czy zatwierdzona tymczasowa organizacja ruchu jest bezpieczna skierowaliśmy do ratusza.

Przypomnijmy, że podobne zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu podczas prac na jezdni sygnalizowali niedawno mieszkańcy ulicy Batorego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec mławiak
Mieszkaniec mławiak
4 miesięcy temu

Proszę zobaczyć co dzieje się na Wymyślinie! Brak dojazdu do posesji,jazda uliczką to przygoda, bloki postawiono na chodniku bo szkoda każdego metra ,a dla przechodniów pozostała zatłoczona do granic możliwości zdewstowana uliczka.

Zbigniew Ruszkowski
Zbigniew Ruszkowski
4 miesięcy temu

Szanowni państwo pewien czas temu wraz p.Kamilem Przybyszewski zwróciliśmy się do rady miasta, o wyznaczenie środków z nadwyżki budżetowej (sięgającej podobno 34 milionów) i przeznaczenie ich na gruntowny remont ulicy Zabrody.Argumenty są raczej oczywiste stan fatalny, wzrost mieszkańców zbiorczy węzeł komunikacyjny ,bezpieczeństwo .
Oczywiście osobnik zajmujący miejsce przewodniczącego owej rady, nie odczytał owego wniosku w czasie sesji ,a więcej drwiąc z nas nakazał najpierw podziękować burmistrzowi miasta Mławy ,a następnie to już moje domysły pokajać się w worku pokutnym.Jesli chodzi o poczynania owego osobnika nie będę tego komentował, gdyż powiemwprost -poważnie traktuje się rzeczy poważne
Natomiast na pismo otrzymałem odpowiedź p.Zejera ,iż słusznie uważamy, że ulica ta powinna zostać wyremontowana i miasto będzie występować o ZPD oraz tworzyć plan drogi planowany termin IV kwartał 2021.
Idąc za ciosem zwróciliśmy się aby w ciągu drogi umieścić ścieżki rowerową oraz trakt do biegania połączone z ulicą Płocką i MD jako element rekreacyjny potrzebny w naszej części miasta ,z możliwością rozwoju np o kompleks do ćwiczeń w przyszłości.
I tu zdziwienie Pani sekretarz miasta, odpisała że na remont ul Zabrody pieniędzy nie ma i….
Ale może miasto kiedyś z zewnątrz pozyska
Dziwne to kontekście wcześniejszego pisma P.Zejera i jego wypowiedzi dla radia na R że pieniądze są. Być może zawiodła komunikacja wewnętrzna, dziwne też, że nie zajęła się tym rada miasta mimo ,że to tam adresowalismy pismo
Nic to dalej pilotuje my temat remontu wraz z ścieżkami rowerową i biegowo-spacerowa

Jędrula
Jędrula
4 miesięcy temu

A co z ulicą 20 Dywizji Piechoty W.P. do tej pory jest to tor przeszkód, mieszkańcy tej ulicy mają obiecane już od czterech lat ,a asfaltu jak nie było tak nie ma ,czy w Mławie jest jakiś Ojciec miasta,którego obchodził by los mieszkańców ?

Stanisław
Stanisław
4 miesięcy temu

Medal tym , którzy wymyślili kanalizację ,, w ulicy „

pop
pop
4 miesięcy temu
Reply to  Stanisław

Gdybyś mieszkał obok takiej ulicy dałbyś kanalizację prowadzić na swojej posesji?

miki
miki
4 miesięcy temu

Witam
Ulica zabrody bedzie robiona wraz z ulicą ogrodową, z tego względu, ze na ulicy ogrodowej pobudował się pan Pił k ..owski, i tyle w temacie, reszta ulicy nie będzie robiona, robi to spółka miejska MPDM na zlecenie UM mława, a działem inwestycji „kieruje” Pan nauczyciel po fizyce…. pozdrawiam

Zorientowany w retail
Zorientowany w retail
4 miesięcy temu
Reply to  miki

Będzie robiona ale ulica Ogrodowa i to na miesiącach o ul. Zabrody zapomnijcie że szybko będzie wykonana… Kolejna sprawa to patologia powstania bloku w tym miejscu blisko wyjazdu na ul. Warszawską. Ludzie walczyli żeby bloku nie było ale nic z tego, zapewne podobnie się sprawa skończy na ul. Zachodniej

Paweł
Paweł
4 miesięcy temu
Reply to  miki

Naprawdę??? To nieźle

Kaziulek
Kaziulek
4 miesięcy temu

Współczuję ludziom pokonującym tą drogę codziennie

Iwona
Iwona
4 miesięcy temu

Nic nie robią źle, robią jeszcze gorzej. We wtorek przejeżdżałam ta ulicą kilka razy i Panowie bardzo pomocni, kierowali ruchem nie miałam żadnego problemu.

Ramzes
Ramzes
4 miesięcy temu

A tak przy okazji.. ta porzucona koparka przy cmentarzu na Okólnej to pomnik-
symbol „Mławy w budowie”?

Ramzes
Ramzes
4 miesięcy temu

Takie sytuacje nie tylko tam są. Dzierzgowska (między Rzęgnowską a 7) czy Daleka. Dzierzgowską rozbambrali kilka lat temu, krótki odcinek a przez tyle czasu urząd miasta nie potrafi tego doprowadzić do ładu. Daleka? Połowa ulicy gorzej niż drogą polna. Potem „chodniczek i uliczka” z kostki. Fajnie tylko interesujący jest początek tego chodnika – centralnie na środku ulicy. Dalej jest już wylewka z asfaltu. No dość ciekawe rozwiązania. Gdzie by miasto nie zaczęło remontu tak zawsze musi coś byś spaprane.

Wolka
Wolka
4 miesięcy temu

Kamil zapnij pasy i nie korzystaj z telefonu gdy prowadzisz

Mxm
Mxm
4 miesięcy temu

Tak samo było podczas budowy kanalizacji na tej ulicy, wywrotki i koparki na chodniku. Efektem tego jest zapadnięta kostka w kilku miejscach. Ratusz nic z tym nie zrobił, organizacja pracy to porażka!

Paweł
Paweł
4 miesięcy temu

Mieszkańcy nawet nie wiedzą co jest robione bo nie ma żadnej informacji ani ile to potrwa?

Anonim
Anonim
4 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Mieszkańców nie trzeba informować o niczy7.
Deweloperów to tak, trzeba informować.
Mieszkańcy liczą się tylko przed wyborami, a po wyborach to fora ze dwora, kto by się liczył z motłochem, który nic nie może a tylko narzeka.

Kim
Kim
4 miesięcy temu

Zastanawia mnie jedno czemu ma służyć zaczęcie pracy zrobienie dziur zerwanie asfaltu i zostawienie tego tak na tydzień tak było przy wiadukcie na Szreńska a praca szła jak krew z nosa

Anonimowo
Anonimowo
4 miesięcy temu

)€[email protected]ć d€v€loperów

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x