Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Podsumowali tegoroczne Dni Mławy. Zaplanowali następne


Dni Mławy 2021 już za nami. Czy były udane? Na to pytanie wraz z burmistrzem odpowiedziały osoby odpowiedzialne za ich tegoroczną organizację.


W poniedziałek 19 lipca, burmistrz Sławomir Kowalewski zaprosił na spotkanie podsumowujące tegoroczne Dni Mławy osoby odpowiedzialne za ich organizację. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mławie w zastępstwie komendanta Zbigniewa Kąpińskiego reprezentował Tomasz Maciejewski, prezes i także reprezentant mławskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Stowarzyszenie Mława – miasto zabytkowe było reprezentowane przez  prezesa Tadeusza Stabacha, The Event Mławski Festival przez  Adriana Nowakowskiego (występującego także w zastępstwie Krzysztofa Medyńskiego – Stara Motoryzacja). Miejskie jednostki reprezentowali: Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej – dyrektor Barbara Zaborowska, Miejski Dom Kultury w Mławie – dyrektor Edyta Suszek, Miejską Bibliotekę Publiczną – dyrektor Maria Świtoń, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – Andrzej Karpiński. Natomiast Urząd Miasta Mława – burmistrz Sławomir Kowalewski, Magdalena Staszewska – naczelnik Wydziału Oświaty i Polityki Społecznej oraz naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Medialnej – Magdalena Grzywacz.

Podczas spotkania omawiano realizację poszczególnych elementów obchodów i rozmawiano o planach na przyszły rok.

– Sytuacja sanitarna w Europie wciąż nie sprzyja integracji, jednak letnie rozprężenie i zniesienie pewnych ograniczeń dało możliwość zaproponowania obchodów święta miasta w zakresie, który – zdaniem organizatorów –  był atrakcyjny, a równocześnie nie zagrażał zdrowiu mieszkańców Mławy i naszych gości – – ocenia Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowa UMM.

– Ustalono, że Dni Mławy 2022 roku zostaną zorganizowane w weekend 9-10 lipca 2022 r. W ten sposób pozostaniemy wierni tradycji, aby święto miasta odbywało się około 13 lipca, dnia, w którym w 1429 roku książęta mazowieccy nadali Mławie prawa miejskie. Liczymy, że realizacja przyszłorocznych Dni Mławy nie napotka żadnych problemów, a oferta spotka się z pełną aprobatą mieszkańców – dodaje pani rzecznik.

źródło: UMM

oprac.red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
29 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
4 miesięcy temu

Wstydzę się swojego burmistrza, Mława to piękne miasto z bogatą historią i możliwościami ale przez taką władzę jedyne co się chce to jak najszybciej wyjechać.

Max
Max
4 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Piękne miasto? trochę przesadziłeś. Tak się składa że mamy wakacje i jest okazja pojeździć po Polsce i powiem Ci szczerze że są piękne miasta w Polsce ale nasze do nich się nie zalicza. Nie trzeba tu zresztą daleko szukać, proponuje odwiedzić Ostródę, Iławę, Ciechanów, Przasnysz….

Anonim
Anonim
4 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Możliwości owszem ma, ale nie przy takiej władzy jaka jest obecnie, no ale czegóż chcieć, jak władza tu nie mieszka i nie zależy jej na mieście tylko na własnej kieszeni.

Kim
Kim
4 miesięcy temu

Każdy układ prędzej czy później upada tak już jest, wystarczy spojrzeć na historię polityki naszej lokalnej i większej…

karaluch
karaluch
4 miesięcy temu
Reply to  Kim

beton ciężko skruszyć

Lolek
Lolek
4 miesięcy temu

A to już były? Kiedy? Gdzie?….a tak na poważnie to totalna porażka… burmistrz się wykręca ograniczeniami sanitarnymi…inne miasta potrafią się zorganizować..

Obiektywny
Obiektywny
4 miesięcy temu

Wojnar wygrałby z Kowalem w cuglach. Ale Burchacki też byłby ok, może jakieś środki zewnętrzne by ściągnęli i wprowadzili jakąś strategię zarządzania miastem.
A na obwodnicę całą kasę, 150 mln wykłada samorząd województwa bo to droga wojewódzka, Kowal bije pianę pod siebie i tyle.

srs
srs
4 miesięcy temu
Reply to  Obiektywny

jedyny wojnar jaki przychodzi mi na myśl w pierwszej kolejności to ten z filmu wesele , tam ten też miał plan tylko z dziadkiem zrobił się problem.

Anonim
Anonim
4 miesięcy temu
Reply to  srs

srs nie śpij, noc jest od spania.

z bliska
z bliska
4 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Ta osobistość do której piszesz advocem śpi całymi dniami !!!!

srs
srs
4 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Odezwał się ten co jest na garnuszku PSL-u

Anonim
Anonim
4 miesięcy temu
Reply to  srs

Ooo widzę, że jasnowidzem też jesteś niczym Jackowski, ale nic nie zarobisz na tej profesji bo nigdy na niczyim garnuszku nie byłem, oprócz garnuszka rodziców, którzy wychowali mnie na uczciwego człowieka, a nie na taką pisią m…dę jak ty.

Last edited 4 miesięcy temu by Anonim
z bliska
z bliska
4 miesięcy temu
Reply to  Obiektywny

Przypomnę tylko że BURCHACKI kandydował na Burmistrza, tylko że nie miał takich znajomości jak KOWALEWSKI, który do dziś nie ujawnił kosztów swej kampanii.

Gdybym był bogaty
Gdybym był bogaty
4 miesięcy temu
Reply to  z bliska

zasada jest jedna . Jeśli masz pieniądze masz władzę ,jeśli masz władzę możesz dosłownie najbardziej absurdalne teorie wprowadzać w życie np. Lenin i jego komunizm . Myślę że jest możliwe że po odpowiedniej kampanii czytaj kasa są wykreować i obsadzić każdą bliżej nie znaną osobę na stołku. Późnej jednak przychodzą smutni panowie z instrukcjami. Docelowo układ jest korzystny dla figuranta i smutnych panów. A gawiedzi rzuci się co jakiś czas jakiś ochłap i pieją z zachwytu.

Gruba Berta
Gruba Berta
4 miesięcy temu
Reply to  z bliska

Pan Burchacki wygrałby te wybory jakby nie walczył marnymi metodami typu oczernianie, bo na tym głównie bazowała jego kampania. Nie na pokazaniu co mógłby zrobić, ale na wytykaniu błędów obecnego Burmistrza i tym właśnie stracił wiele w moich oczach. Potrzebujemy kogoś pozytywnego, energicznego, któremu nie będzie zależało tylko na korycie, ale również na rozwoju Mławy.

Tomek
Tomek
4 miesięcy temu

Jesteście żenujący. Weźcie się w końcu za robotę, a nie tylko ustawiacie się do zdjęć.

z bliska
z bliska
4 miesięcy temu
Reply to  Tomek

No proszę przecie to ich jedyna robota, aby się spotkać zrobić fotkę, no i puścić do gawiedzi, którzy zadają pytania na portalu, na które nigdy nie dostaną odpowiedzi, mimo że jest rzecznik GRZYWACZ, którą powołano chyba tylko dla tego aby robiła fotki !!! TAK PRACOWAĆ TO CHYBA KAŻDY POTRAFI—-a gdzie się podziali ci którzy byli bezpośrednio zaangażowani w organizację DNI MŁAWY.

Kibic
Kibic
4 miesięcy temu

Panie Karpiński co zrobiłeś dla Mławy? Co zrobiłeś dla klubu MKS?

z bliska
z bliska
4 miesięcy temu
Reply to  Kibic

Karpiński dla klubu MKS MŁAWIANKA — NIE ZROBIŁ NIC, BYŁ PRZECIĘTNYM ZAWODNIKIEM–byli lepsi od niego, chociaż sam uważał się za gwiazdę!!!!

Lals
Lals
4 miesięcy temu

Jedyną atrakcją był przyjazd Wicepremiera . Pozostałe imprezy to lepiej nie komentować. Burmistrz nic nie potrafi zorganizować dla ludzi młodych słuchających muzyki

Jagusia
Jagusia
4 miesięcy temu
Reply to  Lals

Kurdupel i atrakcja – ha, ha, ha, to przecież 2 antonimy, no chyba że jego przejazd i wystąpienie w LO potraktować jako występy kabaretu.

Zsl
Zsl
4 miesięcy temu

Najgorsze dni Mławy jakie pamiętam. Panie Burmistrzu kolejna pana kompromitacja

Wie
Wie
4 miesięcy temu

Kiepskie te dni Mławy. Porażka po calej linii. Niech ludzie burmistrza popatrzą jak robi się dni Lidzbarka, koncerty w Płocku, Ciechanowie, Ostródzie, Olsztynie, Raciążu itd ..

taki ktoś
taki ktoś
4 miesięcy temu

No no no Karpiński to się napracował, że ….szkoda słów.

Kim
Kim
4 miesięcy temu

Czy 2 etap obwodnicy uratuje sprawę może stadion lub zalew Ruda oj chyba nie tym razem, czas na zmiany u mieście…

z bliska
z bliska
4 miesięcy temu
Reply to  Kim

Czas na zmiany ZGODA, tylko, jak przyjdą wybory to znowu zobaczymy te same wędrujące twarze kandydatów, a obecnych RADNYCH, co nie którzy już tak się zasiedzieli że trudno będzie ich ruszyć ale próbować warto— czas aby tacy radni jak NOWAKOWSKI, WOJNAROWSKI, KRAJEWSKI, PREJS— ODESZLI !!! ale są także inni kandydaci do zmiany, zwłaszcza ci co reprezentują PIS —NO TAK ALE TO ZALEŻY TYLKO OD NAS MIESZKAŃCÓW !!! WARTO O TYM PAMIĘTAĆ !!!

Zbigniew Ruszkowski
Zbigniew Ruszkowski
4 miesięcy temu

Super event z hydrantem .Samo urządzenie bardzo mi się podoba!
Liczę ,że w przyszłym roku uda się postawić pompę ,w stylu retro na miejsce obecnego ujęcia przy ulicy Warszawskiej .
Oczywiście otworzyć będzie można równie uroczyście zgodnie z nową świecką tradycją

Anonim
Anonim
4 miesięcy temu

Przytyk do świeckiej tradycji? – no księżulo przy czymś takim to chyba całkowicie zbyteczny. Pasibrzuchy i tak dużo dostają od państwa pis-lamskiego – wystarczy.
Państwo mamy świeckie, a więc i tego rodzaju „eventy” winny być świeckie. Kościół niech pilnuje swojego terytorium i się nie wp…a tak gdzie nie brak.
To może wszystkie hydranty w Mławie zrobić w stylu retro? – będzie miał nasz kochany bunio wraz ze swoim zastępcą okazję do mizdrzenia się w blasku fleszy, a potem jeszcze okazję do omówienia tego na spotkaniu na najwyższym szczeblu przy kawie i ciachu.
Panowie nic nie będą robili oprócz uczestniczenia w uroczystych „eventach” i i spotkaniach podsumowujących.
Przepraszam, a ta pani po prawej na zdjęciu, to nie powinna od 20 lat być na emeryturze? – chyba najwyższy czas na danie młodym szansy na wykazanie się.

Anonimowo
Anonimowo
4 miesięcy temu

Spotkanie nierobów na wysokim szczeblu. Posiedzieli, poplotkowali, ciasteczko spałaszowali, kawkę wypili i się rozeszli, ale propaganda musi być.

29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x