Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

MDK otrzymał ponad 107 tys. dofinansowania


Pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Mławie wezmą udział w cyklu szkoleń organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury oraz skorzystają z pomocy tzw. tutora cyfrowego. Tematem szkoleń będzie projektowanie oferty programowej on-line oraz narzędzia internetowe. Kwota, którą otrzyma MDK na projekt „Kultura DIY. Podnosimy kompetencje lokalnej społeczności” to 107 400,00 zł.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Złożony przez MDK projekt zakłada podniesienie kompetencji cyfrowych pracowników domu kultury w Mławie w zakresie obsługi programów i aplikacji do montażu i obróbki filmów, realizacji dźwięku, marketingu internetowego i komunikacji oraz doposażenie jednostki w niezbędny sprzęt umożliwiający innowacyjne wykorzystanie narzędzi cyfrowych do tworzenia nowej oferty online odpowiadającej na potrzeby lokalnej społeczności. Celem projektu jest stworzenie warunków do aktywizacji nie tylko animatorów kultury, ale i odbiorców oferty, zapewnienie im narzędzi do doskonalenia umiejętności twórczych i stymulowania kreatywności z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań, w tym gier mobilnych.

Miejski Dom Kultury w Mławie znalazł się pośród 200 instytucji kultury z całej Polski, które taki grant otrzymały w ramach programu „Konwersja cyfrowa domów kultury” wdrażanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Do programu złożono 1221 wniosków, z czego 1006 przeszło pozytywnie ocenę formalną, a tylko 200 otrzymało dofinansowanie.

WYNIKI NA STRONIE Konwersja cyfrowa domów kultury. WYNIKI NABORU | Narodowe Centrum Kultury (nck.pl)

źródło: MDK Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawiaki
Mlawiaki
7 dni temu

Zamiast śmierdzące krzesła wymienić Pamiętają one bowiem czasy Gomułki to cisza o tych krzesłach i cisza ciekawe ile będziemy czekać jeszcze ktoś zgadnie ??

Jagusia
Jagusia
7 dni temu

Na pewno pracownikom MDK szkolenia się przydadzą, bo nie MDK nie nadąża, osdzili się w XX wieku i tak trwają, a technika idzie cały czas do przodu. Dzieci już nie nie bawią się na osiedlowych trzepakach.

A tak, a’ propos tej dotacji:
Kiedy remont kina, które pamięta czasy komuny i ugrzęzło w czasach komuny tak wyglądem jak i jakością oraz zapachem.

Panie burmistrzu, pani rzecznik:
kiedy rozpocznie się drugi etap modernizacji MDK???
My przeciętni mieszkańcy miasta Mławy, nie deweloperzy i nie „mławscy krezusi” czekamy na kino na miarę XXI wieku, w którym będzie można usiąść w wygodnych fotelach, wyciągnąć nogi, w którym będzie klimatyzacja, w którym nogi w zimę nie zmarzną…. dobra, koniec marzeń, bo to i tak psu na budę.

Kiss
Kiss
7 dni temu
Reply to  Jagusia

Nowy Burmistrz to ogarnie już niebawem…Mława podniesie się z kolan głęboko w to wierze.

Odd
Odd
7 dni temu
Reply to  Kiss

Oby tylko Marcin Burchacki startował

Obbyy
Obbyy
7 dni temu
Reply to  Odd

Oby nie…bo wyjmnie wojnara z kapelusza

Anonim
Anonim
7 dni temu
Reply to  Obbyy

No tak, najlepiej niech zostanie tak jak było i jest – stara ekipa najlepsza, obecny szyku już swojego zastępcę na stołek.
Dość wuefistów i i układów z deweloperami. My w tym mieście też chcemy mieć coś do powiedzenia. Teraz wszystko robi się tylko pod deweloperów, nawet drogi gruntowe stają się drogami z pierwszeństwem przejazdu, a na zadupiu powstają skrzyżowania z sygnalizacją świetlną.
Dość tego!
Myślę, że lepszy Burchacki niż kolejny wuefista.

Obbyy
Obbyy
6 dni temu
Reply to  Anonim

No w sumie może masz rację , wg teorii mniejszego zła . A pewnie wygra królik z kapelusza

Obiektywny
Obiektywny
5 dni temu
Reply to  Kiss

Wojnar wygrałby z Kowalem w cuglach. Ale Burchacki też byłby ok, może jakieś środki zewnętrzne by ściągnęli i wprowadzili jakąś strategię zarządzania miastem.

jaaa
jaaa
7 dni temu
Reply to  Jagusia

Wymiana foteli to priorytet,może się tego nauczą…

Jagusia
Jagusia
7 dni temu
Reply to  jaaa

Miał być drugi etap modernizacji MDK (były już 2 projekty chyba, oczywiście za nasze pieniądze, które się przedawniły) i tego się trzymajmy.

Obiecanki cacanki, a głupiemu radość.
Można było wywalić prawie 4 mln zł na wybetonowanie plavcu 3-go Maja? – można, a że całe to wybetonowanie tegoż placu jest do d.upy i 3,5 mln zł poszło w błoto, to już inna sprawa.
Na modernizację MDK jak widać nie ma pieniędzy, ale na udogodnienia dla deweloperów są pieniądze.
No cóż… mławianie tak samo wierzą w obecnego włodarza miasta jak i w Kaczyńskiego i PIS. Moje zdanie o suwerenie znają wszyscy – nie mam zamiaru powtarzać.

Przeciwnik Pieniędzy i Spółek
Przeciwnik Pieniędzy i Spółek
6 dni temu
Reply to  Jagusia

Jagusiu, jako kobieta nie zabieraj głosu w sprawach męskich. Skup się raczej na cnotach niewieścich. Przyjmij postawę pokory i podporzadkowania 😉 Prawo i Spółki śledzi Internet poprzez system Pegasus. Uważaj co piszesz. Mały człowiek z Żoliborza czyta wszystko poddając się uniesieniom psychicznym i fizycznym. Za niewłaściwe wypowiedzi kobiety niebawem będą poddawane resocjalizacji.

Jagusia
Jagusia
6 dni temu

😀 😀 😀 – dobre. Masz plusa ode mnie.
„Cnoty niewieście” – mnie to nigdy nie dotyczyło. Jestem osobą krnąbrną, mającą w3łasne zdanie i nie nadającą się pod pantofel.
Od 2015 roku w ogóle nie oglądam telewizji. Umiem myśleć samodzielnie, jestem oporna na hipnozę i jakiekolwiek wpływy.
Ani kurdeupel, ani żaden przemądrzały macho typu Czarnek nie zrobi ze mnie matki Polki czy tez kury domowej. Średniowiecze jest daleko za mną i nie mam zamiaru cofać się do niego. 🙂

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x