Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

MDK otrzymał ponad 107 tys. dofinansowania


Pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Mławie wezmą udział w cyklu szkoleń organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury oraz skorzystają z pomocy tzw. tutora cyfrowego. Tematem szkoleń będzie projektowanie oferty programowej on-line oraz narzędzia internetowe. Kwota, którą otrzyma MDK na projekt „Kultura DIY. Podnosimy kompetencje lokalnej społeczności” to 107 400,00 zł.


Złożony przez MDK projekt zakłada podniesienie kompetencji cyfrowych pracowników domu kultury w Mławie w zakresie obsługi programów i aplikacji do montażu i obróbki filmów, realizacji dźwięku, marketingu internetowego i komunikacji oraz doposażenie jednostki w niezbędny sprzęt umożliwiający innowacyjne wykorzystanie narzędzi cyfrowych do tworzenia nowej oferty online odpowiadającej na potrzeby lokalnej społeczności. Celem projektu jest stworzenie warunków do aktywizacji nie tylko animatorów kultury, ale i odbiorców oferty, zapewnienie im narzędzi do doskonalenia umiejętności twórczych i stymulowania kreatywności z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań, w tym gier mobilnych.

Miejski Dom Kultury w Mławie znalazł się pośród 200 instytucji kultury z całej Polski, które taki grant otrzymały w ramach programu „Konwersja cyfrowa domów kultury” wdrażanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Do programu złożono 1221 wniosków, z czego 1006 przeszło pozytywnie ocenę formalną, a tylko 200 otrzymało dofinansowanie.

WYNIKI NA STRONIE Konwersja cyfrowa domów kultury. WYNIKI NABORU | Narodowe Centrum Kultury (nck.pl)

źródło: MDK Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawiaki
Mlawiaki
3 miesięcy temu

Zamiast śmierdzące krzesła wymienić Pamiętają one bowiem czasy Gomułki to cisza o tych krzesłach i cisza ciekawe ile będziemy czekać jeszcze ktoś zgadnie ??

Jagusia
Jagusia
3 miesięcy temu

Na pewno pracownikom MDK szkolenia się przydadzą, bo nie MDK nie nadąża, osdzili się w XX wieku i tak trwają, a technika idzie cały czas do przodu. Dzieci już nie nie bawią się na osiedlowych trzepakach.

A tak, a’ propos tej dotacji:
Kiedy remont kina, które pamięta czasy komuny i ugrzęzło w czasach komuny tak wyglądem jak i jakością oraz zapachem.

Panie burmistrzu, pani rzecznik:
kiedy rozpocznie się drugi etap modernizacji MDK???
My przeciętni mieszkańcy miasta Mławy, nie deweloperzy i nie „mławscy krezusi” czekamy na kino na miarę XXI wieku, w którym będzie można usiąść w wygodnych fotelach, wyciągnąć nogi, w którym będzie klimatyzacja, w którym nogi w zimę nie zmarzną…. dobra, koniec marzeń, bo to i tak psu na budę.

Kiss
Kiss
3 miesięcy temu
Reply to  Jagusia

Nowy Burmistrz to ogarnie już niebawem…Mława podniesie się z kolan głęboko w to wierze.

Odd
Odd
3 miesięcy temu
Reply to  Kiss

Oby tylko Marcin Burchacki startował

Obbyy
Obbyy
3 miesięcy temu
Reply to  Odd

Oby nie…bo wyjmnie wojnara z kapelusza

Anonim
Anonim
3 miesięcy temu
Reply to  Obbyy

No tak, najlepiej niech zostanie tak jak było i jest – stara ekipa najlepsza, obecny szyku już swojego zastępcę na stołek.
Dość wuefistów i i układów z deweloperami. My w tym mieście też chcemy mieć coś do powiedzenia. Teraz wszystko robi się tylko pod deweloperów, nawet drogi gruntowe stają się drogami z pierwszeństwem przejazdu, a na zadupiu powstają skrzyżowania z sygnalizacją świetlną.
Dość tego!
Myślę, że lepszy Burchacki niż kolejny wuefista.

Obbyy
Obbyy
3 miesięcy temu
Reply to  Anonim

No w sumie może masz rację , wg teorii mniejszego zła . A pewnie wygra królik z kapelusza

Obiektywny
Obiektywny
2 miesięcy temu
Reply to  Kiss

Wojnar wygrałby z Kowalem w cuglach. Ale Burchacki też byłby ok, może jakieś środki zewnętrzne by ściągnęli i wprowadzili jakąś strategię zarządzania miastem.

jaaa
jaaa
3 miesięcy temu
Reply to  Jagusia

Wymiana foteli to priorytet,może się tego nauczą…

Jagusia
Jagusia
3 miesięcy temu
Reply to  jaaa

Miał być drugi etap modernizacji MDK (były już 2 projekty chyba, oczywiście za nasze pieniądze, które się przedawniły) i tego się trzymajmy.

Obiecanki cacanki, a głupiemu radość.
Można było wywalić prawie 4 mln zł na wybetonowanie plavcu 3-go Maja? – można, a że całe to wybetonowanie tegoż placu jest do d.upy i 3,5 mln zł poszło w błoto, to już inna sprawa.
Na modernizację MDK jak widać nie ma pieniędzy, ale na udogodnienia dla deweloperów są pieniądze.
No cóż… mławianie tak samo wierzą w obecnego włodarza miasta jak i w Kaczyńskiego i PIS. Moje zdanie o suwerenie znają wszyscy – nie mam zamiaru powtarzać.

Przeciwnik Pieniędzy i Spółek
Przeciwnik Pieniędzy i Spółek
3 miesięcy temu
Reply to  Jagusia

Jagusiu, jako kobieta nie zabieraj głosu w sprawach męskich. Skup się raczej na cnotach niewieścich. Przyjmij postawę pokory i podporzadkowania 😉 Prawo i Spółki śledzi Internet poprzez system Pegasus. Uważaj co piszesz. Mały człowiek z Żoliborza czyta wszystko poddając się uniesieniom psychicznym i fizycznym. Za niewłaściwe wypowiedzi kobiety niebawem będą poddawane resocjalizacji.

Jagusia
Jagusia
2 miesięcy temu

😀 😀 😀 – dobre. Masz plusa ode mnie.
„Cnoty niewieście” – mnie to nigdy nie dotyczyło. Jestem osobą krnąbrną, mającą w3łasne zdanie i nie nadającą się pod pantofel.
Od 2015 roku w ogóle nie oglądam telewizji. Umiem myśleć samodzielnie, jestem oporna na hipnozę i jakiekolwiek wpływy.
Ani kurdeupel, ani żaden przemądrzały macho typu Czarnek nie zrobi ze mnie matki Polki czy tez kury domowej. Średniowiecze jest daleko za mną i nie mam zamiaru cofać się do niego. 🙂

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x