Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dodatkowe 500, albo 1000+. 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko. Od kiedy?


Jednym z elementów Polskiego Ładu, który obecnie promuje rząd, jest Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, polegający na przyznaniu rodzicom 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko w wieku pomiędzy 12. a 36. miesiącem życia. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2022 roku.


Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przygotowało projekt ustawy o rodzinnym kapitale opiekuńczym. Przewiduje on wprowadzenie nowego świadczenia kierowanego do rodzin z dziećmi – 12 tys. złotych na drugie i kolejne dziecko w wieku od 12. do 36. miesiąca życia. Do rodziców będzie należała decyzja, czy chcą wypłacać środki przez rok w wysokości 1 tys. miesięcznie, czy po 500 zł przez 2 lata.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy jest częścią „Polskiego Ładu” – szeregu reform, które w zamyśle rządzących mają stanowić impuls rozwojowy dla Polski po okresie załamania gospodarczego i zapaści systemu ochrony zdrowia, spowodowanymi walką z COVID-19. Projektowane przepisy wpisują się również w założenia i cele strategiczne Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

Celem projektowanych przepisów jest w zamyśle rządu: łagodzenie niekorzystnych trendów demograficznych, redukcja wskaźnika ubóstwa rodzin z dziećmi na utrzymaniu, inwestycja w rodzinę – wzmocnienie społecznego kapitału ludzkiego, wzmocnienie instrumentów umożliwiających łączenie rodzicielstwa z zatrudnieniem oraz rozwój szeroko pojmowanych instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

– To rodzice zdecydują, czy przeznaczą środki np. na opłacenie miejsca w żłobku, wynagrodzenie dla niani lub pokrycie samodzielnej opieki nad dzieckiem. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy daje rodzicom poczucie bezpieczeństwa, ale również alternatywę – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Świadczenie będzie wypłacane na wniosek osoby uprawnionej i nie będzie uzależnione od dochodów rodziny. Wnioski rozpatrywać będzie Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który zajmie się wypłatą świadczeń.

Zgodnie z zapowiedzią minister Maląg niedługo projekt ustawy trafi do konsultacji społecznych. Ustawa ma wejść w życie 1 stycznia 2022 roku. Szacuje się, że już w pierwszym roku jej obowiązywania wsparciem zostanie objętych około 410 tysięcy dzieci.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
47 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jagusia
Jagusia
4 miesięcy temu

No mojego nazwiska tam niestety nie ma i nie widze nikogo z opozycji z terenu Mławy, a więc twoje wysiłki poszły na marne. Do PO też nie należę i z PO się nie utożsamiam.

Właśnie, a Piotrowicz i inni ze Zjednoczonej prawicy, którzy czynnie działali w MO, rządzie i szeregach PZPR???????
Jak zapodajesz jedną stronę, to podaj link i do byłych działaczy z czasów komuny, którzy są w waszych szeregach.

Lista współpracowników
Lista współpracowników
4 miesięcy temu
Reply to  Jagusia

ale Ty jesteś beznadziejna, to aż szkoda gadać…nic nie rozumiesz, no ale czego się spodziewać po komuchu

Jagusia
Jagusia
4 miesięcy temu

Ty jesteś beznadziejnie t.ępy i nic nie rozumiesz tylko pie…sz 3 po 3,
Miałeś podać przecież nasze nazwiska, że niby współprazowaliśmy z władzą, pisi komuchu, bo komuchy to wy, baraninko.
Nie dość, żew bierni biorcy socjalu na który uczciwi ludzie muszą ciężko pracować, to jeszcze i zakute p.ały, które wiedzą, że gdzieś dzwony dzwonią, tylko nie wiedzą gdzie i po co, bo nie dosłyszeli albo nie zrozumieli.
Co z Piotrowiczem, komuchu i wieloma innymi? Co ze śpiochem Balbiną? Jak tak poczytać życiorysy pisiej wierchuszki, to wielu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.

Last edited 4 miesięcy temu by Jagusia
halo
halo
4 miesięcy temu

Już wspominałem o tym wcześniej i niejaki Kuba się obraził 😀
Myślicie mławskie komuchy że ludzie nie pamiętają ? Widać na fb kto najbardziej wyje i kogo najbardziej bolą zmiany na lepsze. Znamy was i pamiętamy . Kuba pewnie też z tych 😀 Wyją PZPR-owcy ich dzieci i wnuki . Wiemy kto biegał / paradował 😀 /ze szturmówkami w pierwszym szeregu na pochodach PZPRowskich teraz ci sami płaczą jak nie oni to ich dzieci. Byli na przykład kierownicy budów którzy za czasów słusznie minionych rozsprzedawali materiały budowlane na lewo i prawo a teraz wyją że już kraść nie można, wyją kryminaliści , członkowie mafii samochodowej , dzieci UBeków, SBeków. Znamy ich z nazwisk i wymieniać tu tych nazwisk nie potrzeba. Wiemy kim jesteście i nic Wam nie pomoże.
Ludzie uczciwi nie musza wyć. Wy natomiast musicie bo macie nadzieję że wszystko wróci . Tonący brzytwy się chwyta.

Anonim
Anonim
4 miesięcy temu
Reply to  halo

Uczciwy pisior to śmiech na sali. Idź komuchu się lecz niby coś pamiętasz, ale tym kierownikiem i esbekem to ty byłeś tak jak Balbina donosiciel dziś wielki prawy i rozdający moje pieniądze aby być u władzy. Komuna właśnie wróciła. Niech te nieroby w końcu zaczną pracować na swoje, a nie za moje pieniądze potem głosują na komuchów z pisbolszewi.
J384Ć P15

Anonimowo
Anonimowo
4 miesięcy temu
Reply to  halo

Będziesz siedział i wcale nie wyję, tylko cie ostrzegam: będziesz siedział.
To wy pisowcy wyjecie, bo strach już wam koło d.upy lata. Sypać się wam zaczyna grunt pod nogami, coraz więcej osób zaczyna widzieć poczynania kaprawego prezesika i opuszcza szeregi „zjednoczonej” prawicy.

halo
halo
4 miesięcy temu

Hej PO-PZPR-owskie mławskie komuchy wyjecie na dopłaty do dzieci ? Przecież wasz rudy szczur POwracający na ośle mówi że oni też chcieli dawać 😀 na dzieci , na rodziny tyle że im zabrakło bo kasa leciała na prywatne konta na Kajmanach. Toż to przecież nie wypada wam teraz wyć bo podobno wasza Kłamacz metr w głąb chciała wam dawać na wasze dzieci.

Kuba
Kuba
4 miesięcy temu
Reply to  halo

Jedyne określenie jakie mi się nasuwa to: t.ępak zmanipulowany przez kur.wizję i pis.
Nie ma co z takim dyskutować merytorycznie, bo tylko potrafią bluzgać, obrażać, bez żadnych merytorycznych argumentów, albo argumenty z d.upy wzięte, czyli żywcem ze szczujni (tvp)
Pozdrawiam s,rodkowym palcem „halo”,

halo
halo
4 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Merytorycznie to można podać wasze nazwiska ale tego nie zrobię bo ludzie z Mławy i tak was znają i pamiętają kto co w Mławie robił, kto był w UB, SB, MO ,i PZPR. 😀 , kto kradł, przekręcał , oszukiwała a teraz wyje na fb. że mu źle.

Wiesiek
Wiesiek
4 miesięcy temu
Reply to  halo

To podaj szczurze pisowski i stary esbeku te nazwiska tylko nie zapomnij o swoim. Dalej opłacasz składki PZPR. Jak ci smakują moje pieniądze nierobie i darmozjadzie. To nie rząd daje kasę bo ich nie ma . Jeżeli rząd daje kasę to z naszych podatków – ludzi którzy pracują, a nie czekają na mannę z nieba

Anonimowo
Anonimowo
4 miesięcy temu
Reply to  halo

Ci co za komuny kradli, byli w UB, SB i PZPR to teraz wszyscy w pierwszych ławkach w kościele żarliwie się modlą i oczywiście albo są w pisie, albo obiema rękami popierają pis, ale przyjdzie i na was „kryska” i pójdziecie siedzieć, oj pójdziecie.

Jagusia
Jagusia
4 miesięcy temu
Reply to  halo

Psychiczny, Kuba, „halo” jest psychiczny.
On nie znając nas,ubliżając nam.
Coś nie halo jest z jego halo. 😀

Przebudzony
Przebudzony
4 miesięcy temu

PIS i PO jedno ZŁO. Kto by nie był u władzy to tylko marionetki. PO pozwalało nowobogackim, mafiozom i oczywiście sobie ciągnąć kasę z naszych pieniędzy, a PIS ograniczył wyzyskiwaczy, kupił sobie elektorat 500+ i dodatkową emeryturą, a przy okazji sami się ustawili. Cała ta pandemia służy do podziału społeczeństwa, odwrócenia uwagi i wprowadzenia zmian, na które ludzie normalnie by sobie nie pozwolili.
Kidyś byłem oburzony słowami Tomasza Lisa o ludziach, ale… Miał rację. Bardzo, ale to bardzo dajemy się manipulować.

halo
halo
4 miesięcy temu
Reply to  Przebudzony

Jednak idiotów zmanipulowanych przez towarzysza Brauna i jego sowiecko żydowskich towarzyszy nie brakuje 😀

srs
srs
4 miesięcy temu
Reply to  halo

Braun i te jego kondominium czy jakoś tak, gość odleciał na planetę X razem z Kukizem gdzie słuchają Kolonko Maxa …hehehhe . Szury i Kuce.

Anonimowo
Anonimowo
4 miesięcy temu
Reply to  srs

Ty to sie naucz wyrażać swoje myśli bardziej przejrzyście, bo ciebie zrozumieć to chyba trzeba by najpierw beczkę soli zjeść.

Igor
Igor
4 miesięcy temu
Reply to  Przebudzony

Lis też nami manipulował.

Ola
Ola
4 miesięcy temu

Dzieci dzieci dzieci czy jeszcze na to jest mało ? 500+ 300+ na ksiazki bony na wakacje no nie dajmy się zwariować ludzie.

Kula
Kula
4 miesięcy temu

Nie no nie chce mi się w to wierzyć.. a co rząd oferuje ludziom pracy ? Te szmieszne plany kapitałowe które skończą jak OFE… Wszytsko podnoszą tylko kto na to urobi.

Odd
Odd
4 miesięcy temu

Widzę z okna jak chodzą 500 plus z wózkiem i czwórką dzieci, ale na wózku i w koszyku czteropaki browaru z biedry bo nosić się nie chce. Patola i dziadostwo

Zigi
Zigi
4 miesięcy temu
Reply to  Odd

Pewnie jeszcze w stronę komunalnej..

Tomek
Tomek
4 miesięcy temu

Rozdają moje pieniądze na lewo i prawo. A patola jak nie pracowała tak nie pracuje. A urodzeń ( w normalnych rodzinach) jak było mało tak nadal jest mało. Rzygam tym wszystkim. Czas znaleźć robotę na czarno i nie dokładać się do tego

Olek
Olek
4 miesięcy temu

Na dzień dzisieszy zadluzenie na obywatela Polski (w tym także niemowląt) wynosi 37.000 zł.
Wkrótce trzeba będzie to spłacać. A jak? Czy nie przez podniesienie podatków osobom pracującym?

Anonimowo
Anonimowo
4 miesięcy temu
Reply to  Olek

Oczywiście mówisz tu o długu jawnym. A co z długami przeniesionymi na różnego rodzaju fundacje typu PFN? I zadłużenie od czasu twojego wpisu zmieniło się już na 37 222 na głowę (za stroną dlugpubliczny org pl)

Jagusia
Jagusia
4 miesięcy temu
Reply to  Olek

Podatki to już są podnoszone, wprowadzane są nowe podatki i nowe daniny o innej nazwie, ale suweren ślepy jak kret.

Suweren widzi tylko to co mu dają z naszych wspólnych pieniędzy (rząd nie ma własnych pieniedzy).

Suwerennie zauważa tego co mu druga ręką, tak po cichu rząd zabiera z kieszeni, a zabiera więcej niż daje. Na chyba, że ktoś nie pracuje, tylko żyje z socjalu, to wtedy faktycznie że jak ta jemiola na nasz koszt.

Jeff Bazos
Jeff Bazos
4 miesięcy temu
Reply to  Jagusia

To idzi zatrudnij się w Amazonie zobaczysz ile zarobisz i gdzie podatki pójdą. Na rakietę łysego snoba żeby w kosmos sobie poleciał…

Jagusia
Jagusia
4 miesięcy temu
Reply to  Jeff Bazos

Ja o chlebie, a suweren o niebie. Pisz na temat, a nie wymyślasz sobie nowy temat.
Jak ktoś pracuje w LG, to gdzie podatki od jego wynagrodzenia idą? – do Korei?
Tych z Biedronki zapewne uważasz, że idą do Portugalii, a pracowników z Lidla i Kauflandu do Merkel? – oj suwerenie przestań szczuć jak Kurski.

Dzięki takim firmom jak Amazon, supermarkety, LG Polacy mają pracę i Polska się rozwija. Nawet ten pisi rząd zabiega o to żeby zagraniczne firmy inwestowały w Polsce, a ty pleciesz trzy po trzy.

Tylko ten pisi rząd doprowadza do upadku polskie firmy76, doprowadza do tego, że polskie firmy się wyprowadzają za granicę, bo tam mniejsze podatki płacą.

Anonimowo
Anonimowo
4 miesięcy temu

Skąd na to brać ??!!?!
99% mamuś nie pracuje.
Dla pracujących nic.
)[email protected]ć P|$

Dedprawator
Dedprawator
4 miesięcy temu

Już wiedzę te lewackie rączki wyciągnięte po piniędze których nie ma niejakiego Vincenta z PuplFicion.

Jagusia
Jagusia
4 miesięcy temu
Reply to  Dedprawator

Nie widzisz tych lewackich rączek pisiego rządu wyciągniętych po pieniądze ze znienawidzonej i złej Unii Europejskiej, na której już powiesili wszystkie psy? Tego nie widzisz?
Ciekawe co na to powiesz?
Pieniądze, którymi obficie sypie rząd, to nie są pieniądze rządu!!!
To są pieniądze nas wszystkich płacących podatki i inne daniny.

Yyyyy
Yyyyy
4 miesięcy temu
Reply to  Jagusia

Pieniądze z UE nie dostajemy za darmo. Wpłacamy składki. Udostępniamy rynek. Ciekawe, że tych pieniędzy nas wszystkich, które do nas teraz trafiają nie było za rządów PO-PSL…to gdzie były? W mafiach vatowskich. Bogaci cwaniacy, a raczej złodzieje się bogacili, a biedni mieli jeść szczaw i mirabelki, jak powiedział Stefan Niesiołowski z PO.

WKE
WKE
4 miesięcy temu
Reply to  Yyyyy

A teraz jak jest? Co robią rodzinki naczelnej partii w państwówkach? Czy nie to samo?
A przecież wygrali wybory bo zapewniali, że oni tak robić nie bedą.

Kuba
Kuba
4 miesięcy temu
Reply to  Yyyyy

Oglądaj dalej kur.wizję i wierz we wszystko co ci tam wmawiajają. Ratunku dla ciebie już niema. Straciłeś instynkt samozachowawczy i myśleć samodzielnie nie umiesz.
„Mafia watowska” – 😀 😀 😀 . Zamknęli kogoś z tej mafii?
Mafia pisowska ma się dobrze i złodzieje z tej mafii także. Większego złodziejstwa to nie było nawet za PRL, jak jest teraz.
Niedługo tego socjalu na miskę ryżu ci ni9e starczy.

Yyyyy
Yyyyy
4 miesięcy temu
Reply to  Kuba

TVN odebrało Ci rozum. Za dużo jadu popłynęło z tej stacji. Narzekasz, że obecnie mają stanowiska jak POprzednicy, z tą różnicą, że obecni robią dużo do Polski i Polaków. Najniższe bezrobocie w UE, najwyższe podwyżki najniższej krajowej i stawki godzinowej. Weź wyłącz tv, poczytaj trochę….Tacy jak Ty bełkoczą, że rozdawnictwo a pierwsi łapy po wszystko wyciągają… hipokryci.

Anonim
Anonim
4 miesięcy temu
Reply to  Yyyyy

Powiedz dziecino po co zjejesz jadem jak nic nie wiesz. Były w poprzedniej władzy przekręty. I to było złe. Ale w porównaniu z obecnym komunizmem to nikt się nie zrówna. Wycinanie drzew w puszczach. Zakup dziwnych samolotów przez świra Antka. Zakup za bajońskie sumy respiratorów, maseczek. Rozwalanie sądownictwa przez zero bo nie potrafił zrobić aplikacji. Rozbijanie się służbowymi samochodami pupili Balbiny. Latanie osób postronnych służbowym samolotem. Ludzie bez wykształcenia ale za to po rodzinie w spółkach skarbu państwa. Telewizja publiczna ani raz nie dkrytykowala obecnej władzy komuszej. Po za tym wartości katolickie gdy po 20 kilku latach małżeństwa dostają rozwód kościelny i biorą ślub. I ten szatan w Toruniu co zionie ogniem za kasę zrobi wszystko. Wierz dalej kolegom Putina na dobre ci to wyjdzie. I mógłbym jeszcze tak długo wyliczać ale tak myślę dziecino po co cię uświadamiać jak i tak żeliwne klapy na oczach masz. Ja się przyznam krytykowałem wszystkie poprzednie rządy bo nie dotrzymywali obietnic. A ci może dotrzymują w jakimś stopniu obietnice ale okradają nas na bezczela mówiąc, że to dla naszego dobra. Dają złotówkę zabierają trzy złote. A jeżeli coś zrobili to poprzednicy zaplanowali coś i rozpoczęli a ci tylko dokończyli.
J384Ć P15

Yyyyy
Yyyyy
4 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Putin o Donaldzie Tusku „nasz człowiek w Warszawie”. Putin-Tusk spotkanie na molo w Sopocie. Tajna umowa Pawlaka na najdroższy gaz w Europie. Oddanie śledztwa Smoleńskiego Rosji. Z komunistami to ma więcej PO. Zatrzymanie grupy z ulotkami antykomunistycznymi w której był Tusk. Niewiarygodne ale nie zastali zatrzymani. Później wszyscy byli przesłuchiwani poza Tuskiem (TW. Oscar)- poczytaj, a dowiesz się kto jest kim naprawdę. I na koniec nie jestem dzieciną, bo swoje przeżyłem, a Ty zapewne niedoinformowany, i to nie ja zieje jadem, tylko Ty określając swoich rozmówców w ten sposób. Jak wróci PO wróci 20% bezrobocia, oferty pracy na szparagi do Niemiec, kredyty- weź pożyczkę na wyprawkę dla dziecka do szkoły, weź kredyt na święta i na wakacje.

Anonim
Anonim
4 miesięcy temu
Reply to  Yyyyy

A powino być tak, że ten co pracuje ma na dom, na dzieci, na samochód i na wczasy oraz na kino i obiad w restauracji i nie potrzebuje moich pieniędzy na jakieś dotacje z 500 +, 300+, pseudo trzynastki, baśnie o uczciwiości obecnej władzy dziecino. Pisze tak, pomimo jak twierdzisz, swoje przeżyłeś to nadal jesteś dzieckiem, które wierzy bajki pisbolszewików o ich dobroci. Pozdrawiam dziecinnego komucha słowami J384Ć P15

Yyyyy
Yyyyy
4 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Już mogę to stwierdzić- jesteś idiotą. Dziękuję, że dałeś mi taką możliwość po ostatnim komentarzu…komuch krzyczy, komuch, a złodziej łap złodzieja…niedorozwój natomiast nazywa innych dzieciną…

Jaga
Jaga
4 miesięcy temu
Reply to  Yyyyy

Nie strasz, nie strasz, bo się zes…sz. 😀
Wystarczy, że PIS i kurwizja straszy, ty nie musisz.

Kuba
Kuba
4 miesięcy temu
Reply to  Yyyyy

Za dużo jadu to płynie z kur.wizji.
Ja nie oglądam ani TVN, ani kur.wizji.
Obecni to robią dużo dla siebie i pod siebie, bo boją się, że jak ktoś inny wygra wybory niż oni, to wszyscy pójdą siedzieć za machloje i przekręty.
Nie wyciągam do nikogo łap po rozdawnictwo, to raz, dwa to pisiory łapy wyciągają po to rozdawnictwo. Przez ten rząd namnożyło się patologii i nienawiści. Człowiek człowiekowi stał się wilkiem, społeczeństwo staje się coraz bardziej roszczeniowe.
Dlaczego nie piszesz o podwyżkach prądu, gazu, paliwa dzięki czemu drożeje wszystko wokół. Mamy chyba już najdroższe paliwo w Europie. Może powiesz, że w 2011 też było drogo, tyle tylko, że w 2011 baryłka ropy kosztowała koło 110 dolarów, a teraz koło 80 dolarów. Dlaczego paliwo drożeje?
To ty wyłącz telewizor i zacznij myśleć samodzielnie, a nie przyjmujesz wszystko co ci wciska rząd pisowski i telewizja pisowska.

halo
halo
4 miesięcy temu
Reply to  Yyyyy

Yyy PO-UBeckie komuchy tego nie zrozumieją. Będą pluć na Polskę bo tak im kazali spadkobiercy UB, SB i PZPR-u. Wyją i płaczą że teraz rozdawnictwo bo nie mogą już kraść, przekręcać i oszukiwać. Nawet tu w Mławie co drugi z tych płaczących na PiS to kryminalista albo PO- PZPR-owski POmiot. Przecież ludzie się znają i pamiętają.
Wrócił szczur na rudym ośle i teraz im mówi że oni przecież chcieli dawać na dzieci i mieli taki program 😀

Jagusia
Jagusia
4 miesięcy temu
Reply to  halo

Ubeckie komuchy to wy, pisowcy. To wy chcecie nas wyprowadzić z Unii, dążycie jak Orban do polexitu, to wy chcecie nas sprzedać w łapy Putina, to wy nas doicie równo.

Wiesz co to jest Ordo Iuris?

Wydatek na czołgi 23 mld zł – to normalne w dzisiejszych czasach? ale kurduplowi się „zamaniło” amerykańskich czołgów to będą, a że zadłużenie za rządów PIS wzrosło już i bez czołgów dwukrotnie, to mało ważne.

Macierewicz od kilku ładnych lat doi suwerena ze swoją komisją smoleńską, ale suweren milczy bo zatkali mu gębą tymi swoimi „plusami”. Tato z Torunia ma kilka, a może kilkanaście fundacji, które też doją równo suwerenaq, ale suweren jest katolik, a więc Tadeuszowi wolno. Szczujnia doi suwerena kilka miliardów rocznie i manipuluje suwerenem ale jest ok, PIS jest cacy, PO i inne partie są „be” i tego suweren się trzyma. TVN jest złe bo kłamią, tylko w szczujni podają prawdę – tak uważa suweren.

TVP bardziej kłamie od TVN, tylko do TVN to ja nie mam pretensji, bo przynajmniej na nich nie płacę ( nie oglądam i nie płacę). Zaś TVP nie oglądam, ale płacić muszę, bo oprócz abonamentu jeszcze rząd daje im obficie moje pieniądze.

Postawmy sprawę jeszcze raz jasno:

Rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy, ma tylko pieniądze podatników czyli tak suwerena jak i opozycji (bo nie jestem z PO i nie popieram PO) czyli moje własne.

Anonim
Anonim
4 miesięcy temu
Reply to  halo

Halo kogo ty od UB i SB wyzywasz to wy i ten Balbina komuch tam należycie. Podejrzewam, że i Ty też jeszcze posiadasz czerwona książeczkę PZPR. Najbardziej krzyczy złodziej żeby łapać złodzieja. Ja nie rozumiem obecnej sytuacji – to się mylisz. Bardzo rozumiem widziałem i żyłem w czasach komunistycznych. Teraz piskomuchy też to tworzą. Jak tego nie widzisz to jesteś ślepy albo udajesz ślepego.
J384Ć P15

halo
halo
4 miesięcy temu
Reply to  Anonim

ahahahaha kim jesteś ? To widać anonimie że żyłeś w czasach komunistycznych 😀 Czerwona flaga jeszcze ci POwiewa 😀 Boli was Polska bo nie możecie kraść tak jak to robiliście kiedyś. Napisałem wcześniej. Ludzie z Mławy was znają i pamiętają. Wiemy kto jest kim , co i gdzie kradł.

Jagusia
Jagusia
4 miesięcy temu
Reply to  halo

No złodzieje wszech czasów dostali się do żłoba i kradną na potęgę, a dodatkowo próbują mi wmówić, że to ja kradłam i kradnę.
Halo, naprawdę spróbuj zacząć samodzielnie myśleć. Może jeszcze nie jest za późno, może jeszcze ci się uda uratować parę szarych komórek przed samounicestwieniem.
To co piszesz jest tak bezczelne i zarazem śmieszne, że tylko do kabaretu się nadaje.
Halo, halo, halo… tu ja, ziemia… słyszysz mnie??? s.o.s… mayday… mayday…

Anonim
Anonim
4 miesięcy temu
Reply to  halo

Pisior = komuch = nie myślące stworzenie = daj kasę daj a będę na ciebie głosował = pasożyt
J384Ć P15

47
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x