Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przedwojenne tanga i hebrajskie pieśni o miłości


W niedzielny wieczór w mławskim parku wybrzmiał koncert OWNT LID – WIECZORNA PIEŚŃ. Krakowscy artyści: Urszula Makosz, Krzysztof Cyran, Oleg Dyyak, Paweł Pierzchała i Michał Półtorak wprowadzili słuchaczy w niezwykły świat muzyki żydowskiej. W repertuarze pojawiły przedwojenne tanga w języku jidysz, hebrajskie pieśni o miłości oraz kompozycje, w których słychać wpływy muzyki Półwyspu Iberyjskiego charakterystyczne dla twórczości Żydów sefardyjskich.


źródło i fot. MDK Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x