Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wczorajsza ulewa i zalane ulice [FILM i FOTO]


Wczorajsza ulewa, na szczęście krótkotrwała znów przyniosła zalania ulic i piwnic domów. Przy tak intensywnych opadach, ulice zamieniają się w rwące potoki a woda spływa do niżej położonych miejsc, czasem zupełnie paraliżując komunikację.


Poniżej filmik z ulicy Wójtostwo i fotografie nadesłane przez czytelników.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kajakowy
Kajakowy
3 miesięcy temu

Woda naturalnie spływa na niżej położone tereny – takie są odwieczne prawa natury… W Mławie mają w d.pie mieszkańców – takie jest podejście władz miasta…

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
3 miesięcy temu

Zalane ulice plyna nimi rwące potoki, po opadach deszczu po prostu katastrofa ???? Uważam że osoba opisująca ten stan po ulewie, uderza w bardzo wysokie tony, swej oceny sytuacji—radził bym aby obejrzał sobie sprawozdania, i informacje, z tego co dzieje się za granicą BELGIA, HOLANDIA NIEMCY—-TO TAM SĄ RWĄCE POTOKI, WODA PORYWA DOMY, SAMOCHODY, I LUDZI — A u nas spadło trochę więcej deszczu, i już robimy wielką tragedię !!!! że ulicami płyną rwące potoki, ano płyną kiedy obserwuje ulicę , to uważam że zle są posadowione studzienki, ktore winny zbierać to wodę, ale woda omija te studzienki i spływa dalej, i przy zagłębieniach ulicy tworzą się nie przejezdne bajora. !!! —- na prawdę proszę o więcej umiaru w opisywaniu powyższych zjawisk—- bo prawdziwe tragedie spowodowane ulewami, są na zachodzie!!!!!

Ramzes
Ramzes
3 miesięcy temu

No chyba jednak „tragedia” bo urząd miasta wydaje grube miliony na kanalizację sanitarną czy zbiorniki retencyjne a efekt efekt pozostaje bez zmian. Jaki z tego morał? Jaki gospodarz, takie jego podwórko.

Jagusia
Jagusia
3 miesięcy temu
Reply to  Ramzes

Uważam, że obaj Panowie (Włodzimierz Bruździak i Ramzes) macie trochę racji, tak jeden jak i drugi.
Zmiana klimatu przyspiesza. Coraz więcej różnego typu nawałnic i coś mi się wydaje, że ludzkość tego nie bezie w stanie zatrzymać żadnymi metodami.
Człowiek zniszczył środowisko naturalne i teraz na jego własne życzenie, natura mu się odwdzięcza pięknym za nadobne.
Tak ogromnych strug deszczu nie są w stanie zebrać studzienki kanalizacyjne ani w Mławie, ani w Warszawie, ani w nigdzie i nie jest to wina burmistrza, Mławy czy prezydenta Warszawy czy też władz innego państwa. Zawiniły tu całe pokolenia ludzi łącznie z naszym zbyt ekspansywnym i agresywnymgo niszczeniem i zanieczyszczaniem środowiska.

Ramzes
Ramzes
3 miesięcy temu
Reply to  Jagusia

To że jest ulewa itd to nie jest niczyja wina. Ale nie rozumiem sytuacji gdy grube pieniądze są wykładane na jakieś budowy, przebudowy, modernizację etc. Kanalizacji czy zbiorników retencyjnych a gdy nastanie taka sytuacja to dalej jest to samo. Ja nie jestem specem od kanalizacji ale jak dla mnie to coś jest chyba nie tak? Problemem jest tu przede wszystkim źródło kasy. Gdyby to były czyjeś prywatne pieniądze to byłyby bardziej poszanowane niż publiczne.

Ramzes
Ramzes
3 miesięcy temu
Reply to  Jagusia

Poza tym.. nawet jeśli studzienki kanalizacyjne nie są w stanie odebrać takich ilości wody to nie sądzę by betonowa panującą nie tylko w Mławie ale wszędzie, w tym pomagała. Przykład? Plac wokół handlowca. Wydaliśmy 3.5 mln publicznych pieniędzy by zabetonować płytami których wykonawca nie potrafił nawet poprawnie położyć – w ilu miejscach płyty sie ruszają i zaczęły pękać? Jeśli nie jest to wina burmistrza jako gospodarza miasta, to czyją? Kto dokonał odbioru technicznego? Inna kwestia – oprócz wątpliwego „uroku” takiej betonowy to woda opadową sobie spływa zamiast wsiąknąć. Oczywiście nie mam na myśli tylko tego konkretnego przypadku ale też wielu innych miejsc. Dopiero jak rząd (pomijam już partię) zaczął wprowadzać podatki od deszczu i samorządy miało to też obejmować to może choć w części to się zacznie zmieniać

Jagusia
Jagusia
3 miesięcy temu
Reply to  Ramzes

Tu masz 100% racji. Moda na betonowanie to także jest niszczenie środowiska naturalnego. poza tym woda nie ma gdzie wsiąknąć w ziemię, tylko płynie po betonie, asfalcie, itp., a studzienki przy takich nawałnicach jakie nas nawiedzają są po prostu niewydolne.
Plac wokół Handlowca t\o znacznie gorszy bubel niż makabryła z 2011 roku i na dodatek za grube pieniądze. Tam powinien być skwer z drzewami, krzewami i ławkami. Płyty nie dość, że są ruchome, to jeszcze śliskie , szczególnie zimą. Chcieliśmy lodowiska, to może burmistrz celowo nam zrobił to lodowisko (zimą), a latem mamy trampoliny.
To nie była rewitalizacja tylko dewastacja za 3 500 000 polskich złotych.

Wlodzimierz Bruzdziak
Wlodzimierz Bruzdziak
3 miesięcy temu
Reply to  Ramzes

Jeśli chodzi o taką „tragedie”jaką przedstawiłeś w swoim, opisie to zgadzam się z twym opisem w całej rozciągłości, to jest nasza mławska rzeczywistość i to nie od dziś !!!!

Jan
Jan
3 miesięcy temu

Sory wielkie, ale co mnie obchodzi zachód jak mam zalaną całą piwnicę. Tu żyjemy i takie mamy problemy.

Czytelniczka
Czytelniczka
3 miesięcy temu

Spokojna głowa, zachód o nas się nie martwi. Poradzą sobie

Assss
Assss
3 miesięcy temu

Wincej betonu, wincej!

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x