Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowe miasta na Mazowszu. Jedno w sąsiednim powiecie


10 nowych miast w Polsce (3 na Mazowszu) i zmiana granic kilkunastu innych to zapisy, które znalazły się w projekcie rozporządzenia w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast oraz nadania miejscowościom statusu miasta.


ksp Mława
Reklama

Jak informuje Polska Agencja Prasowa do ministra właściwego do spraw administracji publicznej wpłynęło 21 wniosków rad gmin w tej sprawie. Opublikowany właśnie projekt uwzględnia wnioski trzech mazowieckich miejscowości o nadanie statusu miejskiego.

I tak z początkiem przyszłego roku status miasta w województwie mazowieckim zyskają:

  • Cegłów – powiat miński
  • Nowe Miasto – powiat płoński
  • Jedlnia-Letnisko – powiat radomski.

Pozytywnie zostały rozpatrzone też niektóre wnioski o zmianę granic miasta. Wśród nich znalazł się Różan z powiatu makowskiego, w którym do dotychczasowego obszaru miasta włączona zostanie część obszaru ewidencyjnego wsi Paulinowo o łącznej powierzchni 533,29 hektarów. Wnioskowany do przyłączenia obszar zamieszkują 22 osoby. Poszerzenie granic Różana poprzedziły konsultacje z mieszkańcami, którzy opowiedzieli się za zmianą.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
Obserwator
11 miesięcy temu

a powiat mławski tylko z 1 miastem 🙁
Z drugiej strony może to i dobrze. Niepoważnie wygląda miateczko 1000 mieszkanców z burmistrzem. Do takich instytucji doplacamy z podatków osób z całego kraju poniewasz te mieścimy nie są w stanie zarobić na swoje utrzymanie z podatków lokalnych. Megalomania.
Inna sprawa to taka, że należy wreszcie zająć się granicami miasta Mławy w kontekście Łomii. Ta miejscowość wg mapy jest „oblężona” przez Mławę i czerpie z niej wszelkie korzyści jakie mają osoby zamieszkałe w Mławie. Czas na ruchy ze strony Starosty i Burmistrza!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x