Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Strażacy jeżdżą od zdarzenia do zdarzenia. Ponad 75 zgłoszeń [FILMY]


Cały czas jeszcze trwa usuwanie skutków wczorajszej burzy, a strażacy szczególnie nocą jeździli praktycznie od zdarzenia do zdarzenia. Najwięcej miejscowych zagrożeń spowodowanych głównie porywistym wiatrem wystąpiło w gminach: Strzegowo, Radzanów, Szreńsk i Stupsk.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Jak podaje mławska straż pożarna, 42 zdarzenia związane były z usuwaniem powalonych na drogi i budynki drzew. 3 to zalania dróg i piwnic. Strażacy zabezpieczali do czasu przyjazdu pogotowia energetycznego 8 zerwanych linii energetycznych. Siny wiatr uszkadzał i zrywał dachy na budynkach  mieszkalnych w Rydzynie Szlacheckim, Kuskowo Glinkach, Strzegowie i Prusocinie –  w sumie były to 4 przypadki. Odnotowano dwa przypadki częściowo lub całkowicie zerwanych dachów z budynków gospodarczych w Gradzanowie Zbęskim i w Kuskowie Glinkach.

Strażacy zabezpieczali też jedno zdarzenie drogowe związane z najechaniem samochodu osobowego na powalone na drogę drzewo. Na szczęście w tym przypadku nie było poszkodowanych. Ogółem w godz. 23:30 – 10:00 KP PSP przyjęła 60 zgłoszeń związanych ze zjawiskami atmosferycznymi. Takie zgłoszenia nadal wpływają. Od 10:00 do 15:00 wpłynęło dalszych 15. 12 z nich to powalone drzewa i oderwane konary. 3 uszkodzone dachy odnotowano w  Mączewie (2 obory i stodoła). 

źródło: KP PSP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
erwin
erwin
12 dni temu

jam jest ateista – zdarzyły mi się trzykroć jakieś cuda, i powiem krótko, TO JEST KARA BOSKA… COKOLWIEK ZNACZY… RACHUNEK ZA ROZPUSTĘ KAŻDY MA SPORO ZA KOŁNIERZEM… JA TEŻ…

Czytelniczka
Czytelniczka
12 dni temu

Efekty globalnego ocieplenia. Będzie więcej takich ekstremów. Napalcie plastikiem w piecu, bo za zimno.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x