Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Strażacy jeżdżą od zdarzenia do zdarzenia. Ponad 75 zgłoszeń [FILMY]


Cały czas jeszcze trwa usuwanie skutków wczorajszej burzy, a strażacy szczególnie nocą jeździli praktycznie od zdarzenia do zdarzenia. Najwięcej miejscowych zagrożeń spowodowanych głównie porywistym wiatrem wystąpiło w gminach: Strzegowo, Radzanów, Szreńsk i Stupsk.


Jak podaje mławska straż pożarna, 42 zdarzenia związane były z usuwaniem powalonych na drogi i budynki drzew. 3 to zalania dróg i piwnic. Strażacy zabezpieczali do czasu przyjazdu pogotowia energetycznego 8 zerwanych linii energetycznych. Siny wiatr uszkadzał i zrywał dachy na budynkach  mieszkalnych w Rydzynie Szlacheckim, Kuskowo Glinkach, Strzegowie i Prusocinie –  w sumie były to 4 przypadki. Odnotowano dwa przypadki częściowo lub całkowicie zerwanych dachów z budynków gospodarczych w Gradzanowie Zbęskim i w Kuskowie Glinkach.

Strażacy zabezpieczali też jedno zdarzenie drogowe związane z najechaniem samochodu osobowego na powalone na drogę drzewo. Na szczęście w tym przypadku nie było poszkodowanych. Ogółem w godz. 23:30 – 10:00 KP PSP przyjęła 60 zgłoszeń związanych ze zjawiskami atmosferycznymi. Takie zgłoszenia nadal wpływają. Od 10:00 do 15:00 wpłynęło dalszych 15. 12 z nich to powalone drzewa i oderwane konary. 3 uszkodzone dachy odnotowano w  Mączewie (2 obory i stodoła). 

źródło: KP PSP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
erwin
erwin
4 miesięcy temu

jam jest ateista – zdarzyły mi się trzykroć jakieś cuda, i powiem krótko, TO JEST KARA BOSKA… COKOLWIEK ZNACZY… RACHUNEK ZA ROZPUSTĘ KAŻDY MA SPORO ZA KOŁNIERZEM… JA TEŻ…

Czytelniczka
Czytelniczka
4 miesięcy temu

Efekty globalnego ocieplenia. Będzie więcej takich ekstremów. Napalcie plastikiem w piecu, bo za zimno.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x