Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przetarg na drogę Radzanów-Drzazga ogłoszony


W poniedziałek 12 lipca br. powiat mławski ogłosił przetarg na zadanie pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2359W Radzanów – Drzazga wraz z mostem na rzece Wkra”. Koszt inwestycji to ponad 14,2 mln zł.


ksp Mława
Reklama

Przypomnijmy, że Rząd przyznał kolejne pieniądze na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki temu otrzymaliśmy wsparcie w kwocie 9 946 048, 43 zł co stanowi 70% wartości zadania. Wkład własny zaś stanowi 4 262 592,19 zł. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami 50 %  tej sumy  w postaci pomocy na tę inwestycję przekaże  Gmina Radzanów. Mamy nadzieję, że po przetargu koszt całej inwestycji będzie mniejszy.

Odcinek zaplanowany do przebudowy znajduje się w całości na terenie Gminy Radzanów i przebiega przez miejscowości Zgliczyn Witowy i Drzazga. Długość istniejącego odcinka wynosi 2484 m. Początek prac przyjęto na skrzyżowaniu z drogą powiatową 3014 W w Radzanowie. Zaplanowane jest poszerzenie tego odcinka. Powstaną też chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe. Zaprojektowano również skrzyżowanie z drogami powiatowymi  nr 4634W, 4631 W oraz 2338W w formie ronda i nowy most. W celu odwodnienia projektowanej drogi planuje się budowę 3 kolektorów kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem wód opadowych poprzez wyloty do rzeki Wkry. 

Zadanie będzie realizowane w latach 2021-2022. Wartość inwestycji to 14 208 640,62 zł.

Czas na składanie ofert wyznaczony jest do 28-07-2021 do godziny 9.00. Natomiast ich otwarcie nastąpi 28.07.2021 o godz. 10.00

 

art. sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]