Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Bakteria w wodach zalewu Ruda. Kąpielisko nieczynne


Działdowski sanepid czasowo zamknął kąpielisko nad Zalewem Ruda. Na podstawie badania próbki pobranej 5 lipca stwierdził, że woda w kąpielisku zawiera groźne bakterie Enterokoki.


Mławski MOSiR czeka na ponowny wynik badania próbek wody i w zależności od niego zadecyduje, czy kąpielisko będzie znów otwarte.

Pomimo tego, że dwa lata temu pomost nad zalewem został rozebrany i nic nie słychać o budowie nowego, MOSiR również w tym sezonie przygotował doraźne kąpielisko. W tym roku zostało ono uruchomione pod koniec czerwca.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Korek
Korek
3 miesięcy temu

Ja wszyscy wiedzą zalew jest na rzece Mławka a jednym z jej dopływów jest Seracz… Wszystkie władze odkąd pamiętam, a będzie to już lat sporo, olewały temat Seracza. A ile lat temu już obecny „ratusz” przebąkiwał o oczyszczeniu i zagospodarowanie koryta? Do tej pory nie zrobił praktycznie nic. To co mamy: śmierdzący, zasypany śmieciami Seracz, gdzie nie jeden mławianin chętnie swoje ścieki dopuści. Zapuszczony zalew. Smrodliwe kąpielisko. Braku pomostu to przy tym w zasadzie pikuś.

Bob
Bob
3 miesięcy temu
Reply to  Korek

I Seracz idzie w górę rzeki żeby zanieczyścić zalew tak?

anonim
anonim
3 miesięcy temu
Reply to  Korek

Seracz wpada do Mławki za Olszynami Rumockimi.

Anonim
Anonim
3 miesięcy temu

… czyli bakterie kałowe, tak bez naukowych określeń.

Anonimowo
Anonimowo
3 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Bakterie kałowe dokładnie tak

Last edited 3 miesięcy temu by Anonimowo
Robert
Robert
3 miesięcy temu

Fajna Ta Ratowniczka

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x