Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Bakteria w wodach zalewu Ruda. Kąpielisko nieczynne


Działdowski sanepid czasowo zamknął kąpielisko nad Zalewem Ruda. Na podstawie badania próbki pobranej 5 lipca stwierdził, że woda w kąpielisku zawiera groźne bakterie Enterokoki.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Mławski MOSiR czeka na ponowny wynik badania próbek wody i w zależności od niego zadecyduje, czy kąpielisko będzie znów otwarte.

Pomimo tego, że dwa lata temu pomost nad zalewem został rozebrany i nic nie słychać o budowie nowego, MOSiR również w tym sezonie przygotował doraźne kąpielisko. W tym roku zostało ono uruchomione pod koniec czerwca.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Korek
Korek
13 dni temu

Ja wszyscy wiedzą zalew jest na rzece Mławka a jednym z jej dopływów jest Seracz… Wszystkie władze odkąd pamiętam, a będzie to już lat sporo, olewały temat Seracza. A ile lat temu już obecny „ratusz” przebąkiwał o oczyszczeniu i zagospodarowanie koryta? Do tej pory nie zrobił praktycznie nic. To co mamy: śmierdzący, zasypany śmieciami Seracz, gdzie nie jeden mławianin chętnie swoje ścieki dopuści. Zapuszczony zalew. Smrodliwe kąpielisko. Braku pomostu to przy tym w zasadzie pikuś.

Bob
Bob
13 dni temu
Reply to  Korek

I Seracz idzie w górę rzeki żeby zanieczyścić zalew tak?

anonim
anonim
13 dni temu
Reply to  Korek

Seracz wpada do Mławki za Olszynami Rumockimi.

Anonim
Anonim
13 dni temu

… czyli bakterie kałowe, tak bez naukowych określeń.

Anonimowo
Anonimowo
12 dni temu
Reply to  Anonim

Bakterie kałowe dokładnie tak

Last edited 12 dni temu by Anonimowo
Robert
Robert
13 dni temu

Fajna Ta Ratowniczka

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x