Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Co musisz wiedzieć o polisie turystycznej


Zagraniczny wyjazd, w obecnych czasach, może wiązać się z pewnego rodzaju ryzykiem związanym z epidemią koronawirusa. W tym tekście opowiemy Ci o tym, co powinieneś wiedzieć o polisie turystycznej. Dzięki niej zabezpieczysz swój wyjazd i będziesz mógł bez zmartwień oddać się niczym niezakłóconemu wypoczynkowi.

Wybierz najlepszą

Kluczowe w zapewnieniu sobie odpowiedniej ochrony jest wybór najlepszej możliwej polisy turystycznej w kontekście Twoich indywidualnych potrzeb. Obecnie tego typu oferty najszybciej znajdziesz w Internecie. Przed wykupieniem polisy na wyjazd i podpisaniem umowy warto jednak sprawdzić, jak prezentują się najpopularniejsze rozwiązania. Przygotowaliśmy ranking ubezpieczeń turystycznych, który z pewnością pomoże Ci dokonać odpowiedniego wyboru: https://www.polisaturystyczna.pl/ranking.

Najważniejsze informacje o polisie turystycznej

  1. Sfinansuje Twoje leczenie

Jeśli poza granicami kraju dojdzie do sytuacji, w której będziesz potrzebować pomocy medycznej, ubezpieczenie turystyczne może okazać się zbawieniem. Towarzystwo pokryje koszty leczenia (nawet w prywatnych klinikach), a Ty będziesz mógł spokojnie powrócić do zdrowia bez konieczności wydawania fortuny na drogie usługi medyczne.

  1. Pomoże w razie wypadku

Ubezpieczenie turystyczne zawiera OC, a to oznacza, że gdy spowodujesz wypadek, w którym ucierpią osoby trzecie, otrzymasz pomoc w postaci wypłaty odszkodowań dla ofiar. Musisz jednak wiedzieć, że ubezpieczyciel ma prawo odmówić pomocy, gdy okaże się, że podczas zdarzenia byłeś pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

  1. Ułatwi powrót do zdrowia

Nieszczęśliwe wypadki mogą zdarzyć się nawet podczas wakacyjnego wypoczynku. Jeśli w konsekwencji takiej sytuacji Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, nie zostaniesz na lodzie. Ubezpieczyciel wypłaci Ci środki na leczenie lub rehabilitację. W razie śmierci pomoc finansową otrzyma Twoja rodzina.

  1. Pomoże, gdy stracisz bagaż

Kradzieże bagażu to chleb powszedni na każdym lotnisku. Właśnie dlatego Twoja polisa powinna przewidywać tego typu sytuacje. Jeśli staniesz się ofiarą takiego zdarzenia, towarzystwo zwróci Ci pieniądze, które wydasz na niezbędne rzeczy. Warunkiem pomocy jest jednak przedstawienie paragonów, będących dowodem poczynionych przez Ciebie zakupów.

Czy zagraniczny wyjazd jest bezpieczny?

Zanim spakujesz walizki i wyruszysz na swoje wymarzone wakacje, sprawdź, jak sytuacja wygląda w kraju, do którego się wybierasz. W końcu rozwój epidemii jest tak dynamiczny, że zasady wjazdu mogą zmieniać się z dnia na dzień. Przygotowaliśmy dla Ciebie mały przewodnik, z którego dowiesz się, o czym należy pamiętać przed zagranicznym urlopem: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/wyjazd-za-granice-co-trzeba-wiedziec.

Podsumowanie

Jak widzisz, ubezpieczenie turystyczne jest bardzo przydatne w podróży, ale nic nie zastąpi rozsądnego myślenia. Pamiętaj też, że polisa nie zwalnia Cię z dbania o własne bezpieczeństwo. Jeśli zależy Ci na udanym wypoczynku, musisz przewidywać zagrożenia i stosować się zasad panujących w konkretnym miejscu.


Artykuł sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]