Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rekruter 5 Brygady w każdym powiecie – uproszczony kontakt!


Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej uruchomiło nowy serwis internetowy dedykowany rekrutacji.  Pod adresem www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl, każdy kto myśli o wstąpieniu w szeregi terytorialsów może szybko i łatwo znaleźć bezpośredni kontakt do rekrutera ze swojego regionu.


Rekruterzy5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej to żołnierze – ochotnicy, którzy pełnią służbę od co najmniej roku. Przybliżają model funkcjonowania formacji oraz codzienny tok służby żołnierzy nie tylko poprzez rozmowę i przekazywanie suchych faktów, ale również prezentując zdjęcia, filmy, oraz dzieląc się własnymi doświadczeniami. Przygotowują tym samym przyszłych adeptów OT, do tego, z czym mogą się spotkać w szeregach OT, czego mogą od wojska oczekiwać, jak również czego wojsko może oczekiwać od nich. Ważne w tym pierwszym kontakcie jest również przekazanie informacji o tym, jakie należy spełnić wymagania by dostać się do wojska. Chodzi zarówno o wymagania fizyczne, jak i psychiczne i emocjonalne. Ochotnik decydując się na służbę, musi mieć świadomość na co się zdecydował.

Rekruterzy posiadają wiedzę i doświadczenie, którym mogą podzielić się z osobami zainteresowanymi służbą. Chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości, z którymi wiąże się podjęcie decyzji o rozpoczęciu służby wojskowej.

Z rekruterami5 MBOT można się umówić na bezpośrednie spotkanie w dogodnym miejscu i czasie, możliwy jest oczywiście kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt do rekrutera z powiatu, w którym mieszka ochotnik można znaleźć na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl, poprzez wpisanie nazwy powiatu.

Rekrutacja do 5 Brygady OT za pośrednictwem rekrutera to poza uzyskaniem „u źródła” wiedzy na temat służby, również znaczne ułatwienie formalnego procesu naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej, a to dzięki temu, że rekruter podczas spotkania może przyjąć wniosek o powołanie do terytorialnej służby wojskowej, w tym celu nie ma więc potrzeby fatygowania się do Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Rekruterzy WOT to projekt, który funkcjonuje od niespełna roku. Projekt już teraz okazuje się bardzo efektywny w procesie naboru do formacji. Co siódmy żołnierz wcielony do WOT w 2021 roku podjął swoją decyzję po rozmowie z rekruterem. Takie systemy działają też w innych krajach, na przykład w USA.

Uruchomiony dzisiaj serwis powstał, aby osoby poszukujące odpowiedzi na różnych forach lub grupach dyskusyjnych w internecie, mogły szybko znaleźć najrzetelniejsze informacje dotyczące rekrutacji – poprzez bezpośredni kontakt z  rekruterem, który może okazać się wprost sąsiadem ochotnika. Na chwilę obecną w 5 MBOT jest 21 rekruterów.

Koncepcja wsparcia systemu naboru poprzez wprowadzenie rekruterów jest częściowo wzorowana na modelu stosowanym w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. Dotychczasowe doświadczenia WOT pokazują, że najlepszymi rekruterami są sami Terytorialsi, którzy działają w swoich regionach dla  lokalnych społeczności, z którymi się utożsamiają i którym służą.

Tu możesz skontaktować się ze swoim rekruterem WOT: www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

źródło: 5MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 3 votes
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimus
Anonimus
3 lata temu

Poszukują następnych, którzy będą za darmochę kasę brać. Darmozjady. Bezużyteczna formacja. Niech przyjadą mściwego dyktatora Balbinę zwanego inaczej Śpiochem pilnować przed kobietami. Bo się chłoptaś sam nie obroni.
J384Ć P15

srs
srs
3 lata temu
Reply to  Anonimus

Uproszczony kontakt do psychiatry by się przydał niektórym. Zakładam że te posty są pisane w ramach jakieś terapii po przebytej traumie. Łączę się z tobą w bulu i nie powiem czego ..bo wstyd nawet jak dla mnie .

Anonimus
Anonimus
3 lata temu
Reply to  srs

Dzięki wielbicieu piskomuny za troskę. U mnie wszystko w porządku. Podaj mi jeden powtarzam jeden przykład żeby te darmozjady oprócz mierzenia temperatury do czegoś byli potrzebni. Dla mnie to wyłudzacze naszej kasy. Nie twojej bo Ty na pewno żyjesz z zasiłków gdzie większość z nas musi na to pracować.
Zalecam Ci samodzielne myślenie oraz wyłącznie szczujni tvpis i radia co ma ryja.
Pozdrawiam cie szepcząc ci do ucha J384Ć P15

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  srs

W „bulu” to ty się możesz łączyć, ale z Pinokiem albo z Obajtkiem – – jeden wielki bUl – red bull m:D 😀 😀
Coś często wspominasz o psychiatrze, od ilu lat już się tam leczysz? – tylko szczerze.
Ps. Kup sobie słownik ortograficzny, suwerenie i wyłącz w końcu ten telewizor. Tyle, że nie wiem czy to jeszcze pomoże, jak ewidentnie cierpisz na brak szarych komórek

srs
srs
3 lata temu
Reply to  Anonim

Masz ” kolego ” jakieś syndromy maniakalne i to widać. A wywody dot. Wotu są bez podstawne a tym bardziej oczernianie ludzi , innych kwestii nie będę poruszał i nie będę już odpisywał zacytuje klasyka Cejrowskiego i powiem że z głupkami się nie dyskutuje. Serdecznie pozdrawiam .

Anonimus
Anonimus
3 lata temu
Reply to  srs

Ale cytat wybrałeś boso przez świat dla imbecyli. Brawo srs. Nic już dalej nie skomentuję.
J384Ć P15

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x