Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zapytaliśmy o to tęgie głowy w urzędzie miasta


„Czy może szanowna redakcja zadać pytanie do tęgich głów w urzędzie miasta. Kto miał tak wspaniały pomysł by ustawić tą rampę na samym środku toru dla rolek, rowerów i hulajnóg ?!” – pisze jeden z czytelników. A więc zapytaliśmy.


W ubiegłym roku skatepark został przebudowany i pojawiły się w nim nowe elementy, m.in wspomniana właśnie minirampa. Miasto wydało na ten cel 250 tys. zł.

Jak jednak wskazuje czytelnik, usytuowanie na torze rampy uniemożliwia jej swobodnego objechanie, co skutkuje zniszczeniem trawy i częstymi upadkami. 

„Sam pomysł w postaci rampy moim zdaniem jest genialny i daje dużo radości. Jednak jego samo ustawienie. Ktoś powinien się podrapać po głowie i dłużej nad tym pomyśleć…” – dodaje czytelnik.

Jak wynika jednak z odpowiedzi otrzymanej z ratusza, za taką lokalizację rampy odpowiada… młodzież!

– O lokalizacji rampy w skateparku zdecydowała korzystająca ze skateparku młodzież, która najpierw w skierowanym do Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego e-mailu, a następnie podczas spotkania z nim, postulowała o odnowienie skateparku, podkreślając, że w swoim dotychczasowym kształcie nie mógł od być wykorzystywany przez miłośników rolek, deskorolek i hulajnóg. W ten sposób rozpoczęły się konsultacje dotyczące tego, jak ma wyglądać skatepark, jakie urządzenia powinny się na nim znaleźć i na jak przygotowanej nawierzchni być zamontowane. Na wniosek młodzieży w 2020 r. została wyremontowana nawierzchnia – zniszczoną zastąpił beton szlifowany, który spełnia wymogi bezpieczeństwa i podwyższa jakość użytkowania. Na gładkiej powierzchni pojawiły się nowe urządzenia, m.in. stanęła minirampa half pipe. Właśnie o ten element młodzież szczególnie zabiegała, podkreślając, że jest to urządzenie niezbędne, by wykonywać jakiekolwiek ewolucje – wyjaśnił nam wiceburmistrz Szymon Zejer.

Jeśli przyjąć to tłumaczenie za dobrą monetę, to młodzież jest w tej sytuacji sama sobie winna, a tęgie głowy w urzędzie miasta nie mają z tym nic wspólnego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
4.5 2 votes
Oceń artykuł
guest
23 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław
Stanisław
3 miesięcy temu

,,W naszym mieście Mława jest tylko jeden park”.. i upycha się do niego wszystko

mean
mean
3 miesięcy temu
Reply to  Stanisław

To jest prawda. Przez to coraz mniej przypomina park a bardziej zielony kombinat w stylu mławskim, czyli bez zachowania jedności stylu, no i dużo rabatek, drzew żeby jak najmniej i gitara. Brakuje tylko łaźni tureckiej. W dodatku upycha się wszystko a jest to jakby nie patrzeć obiekt zabytkowy, czy ktos w ogóle nad tym czuwa?

Anonim
Anonim
3 miesięcy temu
Reply to  Stanisław

No cóż, taka prawda i coraz mniej parku jest w tym parku.

Zmienię temat:
Dziś przechodząc przy nowej galerii na OKM zauważyłem, że wiaty przystankowe, te autobusowe mają przezroczyste zadaszenia. Chyba ktoś (wstrzymam się od dokładnego określenia tej osoby) projektował to. Naokoło sam beton, ani odrobiny cienia, zadaszenie też nie chroni przed słońcem, to w sumie tylko ozdoba nie mająca nic wspólnego z ochroną przed słońcem, wiatrem czy opadami, bo trudno, żeby samo zadaszenie i jedna ścianka chroniły przed czymkolwiek.
Tęgie głowy z UM potrafią wszystko wymyślić na opak. Dla nich najważniejsze jest betonowanie miasta.
Nikt w tym urzędzie nie myśli logicznie o środowisku. Nadal przez te bezmyślne decyzje środowisko naturalne jest niszczone w zastraszającym tempie. Czy naprawdę UM nie powinien zacząć o tym myśleć i robić wszystko w kierunku ratowania naszej planety?

Jagusia
Jagusia
3 miesięcy temu
Reply to  Stanisław

Zgadzam się z przedmówcami.

Dodam, że bardzo mi się nie podoba ostatnia moda na ustawianie food trucków w parku.
To na 100% nie jest odpowiednie miejsce dla tego typu żarcia.
Nie dość, że knajpa wlazła już w głąb parku, że zielona buda też już ma stoliki na świeżym powietrzu, to jeszcze to śmieciowe żarcie w parku – to jest już naprawdę szczyt wszystkiego.

Panie burmistrzu, a może przenieść do parku plac handlowy zza hali targowej do parku?
Stragany w Dni Mławy też polecam ustawiać w parku.
Jak robić z parku jarmark, to już od razu na całego.

Jeden, niewielki park w Mławie i obecny burmistrz zrobił z niego przez 15 lat swoich rządów śmietnik.

Anonimowo
Anonimowo
3 miesięcy temu

Przesunąć to pudło na bok.

Max
Max
3 miesięcy temu

you made my day 😀

hulajnoga
hulajnoga
3 miesięcy temu

Lepiej się tam nie rozpędzać…

vivi
vivi
3 miesięcy temu

Młodzi w najbliższe wybory zbierzmy się i idźmy zagłosować na kogokolwiek oprócz tego pana. Wiadomo o kogo cho.

trr
trr
3 miesięcy temu

Młodzież zasugerowała w którym miejscu ma się znaleźć. Ale na pewno nie sugerowała aby zastawić przejazd. A wykonawca powinien pomyśleć i trasa przesunąć lekko w bok. Ale standard w Mławie najlepiej zrzucić winę na kogoś .

szaszłyk
szaszłyk
3 miesięcy temu

Mława to stan umysłu.

Czarnek
Czarnek
3 miesięcy temu
Reply to  szaszłyk

To prawda, energa w Mławie również jest stanem umysłu

Megi
Megi
3 miesięcy temu

Rampa pasuje do murala, który niedawno powstał przy pałacu ślubów. Z całym szacunkiem – styl tego malunku zupełnie nie wpisuje się w klimat naszego zabytkowego parku. Moim zdaniem wygląda źle, a ten rodzaj zieleni działa odpychająco. Park staje się coraz dziwniejszy.

Czarnek
Czarnek
3 miesięcy temu
Reply to  Megi

Na szczęście mural jest mało widoczny 🙂 „dobrze pomyślane”

Georg
Georg
3 miesięcy temu

Nie wierzę, że mamy w Mławie taką durną młodzież. Nikt myślący by nie zablokował sobie ścieżki.

Kuba
Kuba
3 miesięcy temu
Reply to  Georg

Najlepiej zwalić całą winę na kogoś czyli znaleźć kozła ofiarnego.
W UM tak mają, że zawsze się ze wszystkim wymigają od odpowiedzialności

  • – a to młodzież
  • – a to konserwator zabytków
  • – a to deszcz czy grad
  • – a może… i Tusk też 😛

tylko nigdy nie jest odpowiedzialny ani burmistrz, ani któryś z „fachowców” zatrudninych po znajomości.

jws
jws
3 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Przykładowo kiedy była remontowana ulica Lelewela i cześć mieszkańców sugerowała aby parking był z drugiej strony to nie uwzględniono tego. Natomiast w parku sugerowały dzieci i patrzcie jaka różnica. Po to w urzędach pracują wykształceni ludzie aby wszystko było zrobione z głową. Naprawdę wspaniała zdolność do umywania rąk od wszystkiego. Niestety w Mławie mamy burmistrzów sportowców wiec co się dziwić.

Spidy
Spidy
3 miesięcy temu

Każde takie urządzenie posiada przypisaną strefę bezpieczeństwa. Nie miżna w tej strefie umieścić nawet kwiatka a co dopiero alejkę dla rolkarzy. Jakim cudem więc nadzór budowlany odebrał TEN BUBEL?!?!?!

andry
andry
3 miesięcy temu

Sory ale miastem rządzą byli wuefiści, to nie może być mowy o abstrakcyjnym myśleniu no sory.

Cysta sprawa
Cysta sprawa
3 miesięcy temu

Rampa miała stać docelowo na trawie z prawej ale odkryto tam żerowanie wymierającej i pod ochroną kolonię gatunku ” mrówka cała ” ot całe rozwiązanie zagadki .Temat akurat na piątek . Zaraz jeszcze raz wstawcie info o Kaczyńskim i tak w kółko. Ciekawie czy któryś z młodych wie co to są wrotki .

Kuba
Kuba
3 miesięcy temu
Reply to  Cysta sprawa

A innego miejsca już nie było, tęga głowo z ratusza, tylko to po prawej z ginącymi mrówkami albo na na samym środku toru dla rolek, rowerów i hulajnóg??????

Last edited 3 miesięcy temu by Kuba
vivi
vivi
3 miesięcy temu
Reply to  Cysta sprawa

Och jakaś ty mądra. Tam gdzie byłaś też cię za taką uważali ?

Jagusia
Jagusia
3 miesięcy temu

Zapytaj 4-, 5-latka lubiącego słodycze, takiego „ciasteczkowego potwora” czy mu posłodzić zupę ogórkową. Pewnie się zgodzi i będzie zachwycony pomysłem, tyle tylko że najpewniej jej nie zje.

Po samo jest i z tą rampą.
Nie macie specjalistów, którzy powinni wiedzieć gdzie jakie urządzenia umieścić, tylko pytacie się dzieciaków?
Nie zrobiliście sobie wycieczki po kraju za nasze pieniądze, żeby się zorientować jak wyglądają w innych miastach?
Młodzieży trzeba tłumaczyć, wyjaśniać, że tak będzie lepiej i dlaczego, a nie zrzucać odpowiedzialność za wykonanie bubla na młodzież – ot prawdziwe tęgie głowy, które chyba nigdy nie wychowywały swoich dzieci.

Panie burmistrzu
jeździliście zwiedzać domy dziennego pobytu dla seniorów, żeby mieć jasność jak ma wyglądać ten w Mławie i co? – seniorzy w owym domu siedzą w piękne słoneczne dni jak w klatce, bo nie mają gdzie wyjść na świeże powietrze. Wokół sam beton, ponadto ani krzty prywatności, intymności. To seniorzy sami chcieli w tym miejscu i tek wyglądający dom dziennego pobytu?
Po co były te krajoznawcze wycieczki na koszt podatnika całej śmietanki towarzyskiej z UM i z Rady Miasta, no po co?
Z pozdrowieniami dla tęgich głów :DE 😀 😀

Wlodzimierz Bruzdziak
Wlodzimierz Bruzdziak
3 miesięcy temu
Reply to  Jagusia

Pisałem o tym zwiedzaniu wielokrotnie, odnośnie lokalizacji DOMU POBYTU DZIENNEGO DLA SENIORÓW !!!!—- tylko szkopuł w tym że to do nikogo nie dociera. Ale teraz kiedy może istnieć możliwość, przeniesienia MOPS w inne miejsce, to warto aby, rozważyć to żeby w to miejsce, przenieść SENIORÓW, TYM BARDZIEJ ŻE BYŁA BY TO ŚWIETNA LOKALIZACJA W POŁĄCZENIU Z TYM PARKIEM !!!! —TEREN JAK W SAM RAS DLA TAKIEGO POBYTU DLA SENIORÓW !!! ZGADZAM SIĘ Z JAGUSIO !!! I TAKŻE APELUJE DO BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO!!!!! PANIE BURMISTRZU MŁAWSCY SENIORZY NA PRAWDĘ ZASŁUGUJĄ NA TO ABY STWORZYĆ IM TAKIE WARUNKI, — A NIE ZAMYKAĆ ICH W TEJ BETONOWEJ PUSTYNI !!! BUDYNEK PO MOPS I TEREN WOKÓŁ NIEGO, / po adaptacji / byłby na prawdę OAZĄ DOBREGO WYPOCZYNKU DLA SENIORÓW, UWAŻAM ŻE TA PROPOZYCJA JEST GODNA ROZWAŻENIA !!!!!!

23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x