Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

„Uderzyłem młotkiem w czoło kolegę… leży… zabiłem go”


„Uderzyłem młotkiem w czoło kolegę… leży… zabiłem go” – takiej treści zgłoszenie otrzymały kętrzyńskie służby ratunkowe. Jak się okazało zgłaszający był pijany, a historia zmyślona. Teraz za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych 68-latek odpowie przed sądem.


Policjanci codziennie realizują wiele interwencji, które zgłaszane są za pośrednictwem numeru alarmowego 112. Część z nich dotyczy zdarzeń drogowych, inne nieporozumień rodzinnych. Każde zgłoszenie mundurowi traktują bardzo poważnie. Bywają jednak takie telefony, po których wszystkie służby ratunkowe stawiane są w stan najwyższej gotowości. Kiedy dochodzi do realizacji interwencji okazuje się, że zgłaszający bezpodstawnie wezwał patrol. Tak też i  było w tym przypadku. We wtorek (06.07.2021) około godz. 21:30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że w jednej z miejscowości w gminie Kętrzyn zgłaszający uderzył młotkiem w czoło kolegę, który leży i najprawdopodobniej zabił go. Zgłoszenie to wymagało natychmiastowej interwencji służb dlatego we wskazane miejsce niezwłocznie wysłano służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że przekazana informacja jest fałszywym alarmem, a zgłaszający 68-latek jest pijany i na numer alarmowy zadzwonił tylko po to, bo lubi policję i chciał sobie z kimś porozmawiać. Za bezpodstawne wezwanie służb mężczyzna odpowie przed sądem.

To już nie pierwsza taka sytuacja, którą zgłaszał ten sam mężczyzna. Kilka dni wcześniej również dzwonił na numer alarmowy twierdząc, że potrzebuje pomocy bo źle się czuje jest słaby i będzie umierał. Służby na miejscu stwierdziły, że oprócz wypitego alkoholu i bujnej wyobraźni zgłaszającego nic mu nie dolega. Jeszcze wcześniej 68-latek dzwonił po pomoc bo jego 83-letni kolega ma padaczkę i chyba umarł. Na miejscu policjanci stwierdzili, że zgłaszający jest w stanie upojenia alkoholowego i zgłoszenie jest nieprawdziwe.

Policja przypomina, że w przypadku bezpodstawnego wezwania należy liczyć się z konsekwencjami prawnymi.. Za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych zgodnie z art. 66 Kodeksu wykroczeń sprawca podlega karze aresztu (od 5 do 30 dni), karze ograniczenia wolności lub karze grzywny do 1.500 złotych.

źródło: KPP Kętrzyn

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jagusia
Jagusia
1 rok temu

Facet 68 lat… nie dziwiłabym się 14-latkowi.
Szkoda słów…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x