Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pragniemy, aby pamięć o nich trwała, szczególnie wśród młodzieży


Jak co roku, 5 lipca w Niedziałkach pod ustawioną  w lesie pamiątkową tablicą odbyły się uroczystości poświęcone pamięci żołnierzy z oddziału Wacława Grabowskiego „Puszczyka” . Był apel poległych, salwa honorowa i okolicznościowe przemówienia. Wcześniej w kościele parafialnym w Lipowcu Kościelnym zebrani modlili się w intencji poległych w walce o wolną Polskę żołnierzy.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Rodziny żołnierzy z oddziału „Puszczyka”  przywitała pod pomnikiem Olga Grabowska, prezes Stowarzyszenia Historycznego Mazowsza Północnego, głównego organizatora uroczystości. Honorową wartę przy pamiątkowej tablicy zaciągnęli żołnierze 5 Mazowieckiego Batalionu Obrony Terytorialnej w Ciechanowie. Oni też odczytali żołnierski Apel Poległych i uczcili żołnierzy „Puszczyka” salwą honorową.

O pielęgnowanie pamięci o ówczesnych wydarzeniach i ludziach zaapelował Tadeusz Jasiński, prezes mławskiego koła Światowego Związku Żołnierzy AK, jeden z przemawiających na uroczystościach.

– My, którzy byliśmy świadkami tamtych wydarzeń, pragniemy, aby pamięć o nich trwała, szczególnie wśród młodzieży – powiedział Tadeusz Jasiński.

Na zakończenie uroczystości jej uczestnicy złożyli pod tablicą kwiaty i zapalili znicze.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
BLM
BLM
18 dni temu

Słuszna inicjatywa. Mam nadzieję za rok odbędzie się bieg tropem wilczym. Raz pobiegłem byłem prawie ostatni ale nie oto chodzi

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x