Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pragniemy, aby pamięć o nich trwała, szczególnie wśród młodzieży


Jak co roku, 5 lipca w Niedziałkach pod ustawioną  w lesie pamiątkową tablicą odbyły się uroczystości poświęcone pamięci żołnierzy z oddziału Wacława Grabowskiego „Puszczyka” . Był apel poległych, salwa honorowa i okolicznościowe przemówienia. Wcześniej w kościele parafialnym w Lipowcu Kościelnym zebrani modlili się w intencji poległych w walce o wolną Polskę żołnierzy.


Rodziny żołnierzy z oddziału „Puszczyka”  przywitała pod pomnikiem Olga Grabowska, prezes Stowarzyszenia Historycznego Mazowsza Północnego, głównego organizatora uroczystości. Honorową wartę przy pamiątkowej tablicy zaciągnęli żołnierze 5 Mazowieckiego Batalionu Obrony Terytorialnej w Ciechanowie. Oni też odczytali żołnierski Apel Poległych i uczcili żołnierzy „Puszczyka” salwą honorową.

O pielęgnowanie pamięci o ówczesnych wydarzeniach i ludziach zaapelował Tadeusz Jasiński, prezes mławskiego koła Światowego Związku Żołnierzy AK, jeden z przemawiających na uroczystościach.

– My, którzy byliśmy świadkami tamtych wydarzeń, pragniemy, aby pamięć o nich trwała, szczególnie wśród młodzieży – powiedział Tadeusz Jasiński.

Na zakończenie uroczystości jej uczestnicy złożyli pod tablicą kwiaty i zapalili znicze.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
BLM
BLM
3 miesięcy temu

Słuszna inicjatywa. Mam nadzieję za rok odbędzie się bieg tropem wilczym. Raz pobiegłem byłem prawie ostatni ale nie oto chodzi

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x