Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowa wystawa grupy Mława Miasto Zabytkowe


Już wkrótce w centrum miasta pojawi się nowa wystawa Grupy Nieformalnej Mława Miasto Zabytkowe pt. „Byli, przybyli, są czyli o patronach naszych ulic i tych, których jeszcze nie znamy „. Tegoroczna edycja skupia się wokół ludzi, ich historii i obecności w naszej lokalnej społeczności.


– Przedstawiamy Państwu biogramy kilkudziesięciu mławian. Ich związek z naszym miastem jest różny. Jedni związani byli z nim przez całe swoje życie, inni jedynie poprzez miejsce urodzenia. Są wśród nich tacy, których rzuciły tu koleje losu i tacy, dla których Mława była jedynie epizodem w meandrach życiorysu. Tworzą oni poczet osobowości wpisujących się w historię miasta a ich nazwiska są wśród nas obecne. Zbiór przedstawianych postaci jest jedynie częścią szerokiej grupy naszych ziomków zapisanych w historii miasta. Wystawa będzie stała w okolicach pomnika Św. Wojciecha – piszą autorzy wystawy.

Już w najbliższą sobotę na wystawę zapraszać będzie grupa modowa „Camelele” w historycznych strojach.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x