Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jan Cybis inspiracją dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej  w Mławie


W dniach 20 lutego – 26 września w galerii Opery Narodowej
w Warszawie można podziwiać obrazy Jana Cybisa – czołowego przedstawiciela kapistów, którzy zdominowali polskie malarstwo międzywojnia. Artysta był uczniem m.in. Józefa Mehoffera i Józefa Pankiewicza. Malował głównie martwe natury i pejzaże – niezwykle barwne, gdyż koloryści z zasady nie używali koloru czarnego.Obok dzieł malarza na wystawie znajdują się też prace laureatów ogólnopolskiego konkursu plastycznego na najlepszy obraz inspirowany twórczością Cybisa.


W ścisłym gronie zwycięzców jest aż 6 uczniów KSP w Mławie. I miejsce zajęła Lena Lipińska – autorka „Wiosny w wazonie”. Wyróżnienia otrzymali: Maria Hincman, Aleksandra Kłodawska, Dominik Kocot, Jakub Mandrosz, Adam Rychlewski. Z racji pandemii wręczenie nagród nie miało charakteru oficjalnej gali.

Lena odwiedziła Teatr Wielki z Rodziną i tam z rąk dyrektora p. Waldemara Dąbrowskiego odebrała nagrodę główną – pędzel Jana Cybisa. Zwiedziła kulisy teatru, a we wrześniu obejrzy widowisko muzyczne „Carmina Burana”. Pozostali uczniowie otrzymają pocztą dyplomy. Gratulujemy artystycznej wrażliwości
i nieprzeciętnych talentów.

źródło i zdjęcia: KSP w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
basia
basia
4 miesięcy temu

Brawo Lena

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x