Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

PSZOK ponownie w Mławie! Zmiany w dostępności od 1 lipca 2021 r.


Jak informuje mławski ratusz, od 1 lipca 2021 r. punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych będzie dla mieszkańców ponownie dostępny na terenie miasta pod adresem:

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Płocka 102

06 – 500 Mława

Kontakt telefoniczny pod numerem: 504 232 251

Dostępność PSZOK:

poniedziałek w godzinach 7:00 – 15:00

środa w godzinach 7:00 – 15:00

piątek w godzinach 7:00 – 15:00

sobota w godzinach 8:00 – 12:00, z wyjątkiem świąt.

Do PSZOK w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszczanej na rzecz Miasta Mława właściciel nieruchomości przekazuje zebrane selektywnie:

 • meble i inne odpady wielkogabarytowe
 • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny
 • odpady niebezpieczne stanowiące odpady komunalne
 • przeterminowane leki i chemikalia
 • odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki
 • zużyte baterie i akumulatory
 • odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne (limit: do 500 kg rocznie)
 • zużyte opony (limit: do 4 sztuk rocznie)
 • tekstylia i odzież.

Tych frakcji odpadów nie należy wystawiać do odbioru przed posesję (budynki jednorodzinne) lub w miejscu gromadzenia odpadów komunalnych (budynki wielolokalowe), bo nie zostaną odebrane. Wyjątkiem są meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, które 2 razy w roku są odbierane bezpośrednio z nieruchomości w ramach zbiórek mobilnych – można je przygotować do odbioru bezpośrednio z nieruchomości tylko w terminach tych zbiórek. Najbliższa odbędzie się we wrześniu 2021 r.

Prosimy, aby zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny stanowiący odpad komunalny przekazywany był w stanie kompletnym. Sprzęt niekompletny nie zostanie odebrany podczas zbiórki mobilnej, nie zostanie też przyjęty w PSZOK.

Limity obowiązujące od 1 stycznia 2021 r. dla odpadów budowlanych i rozbiórkowych oraz zużytych opon dotyczą ilości odpadów przekazywanych do PSZOK w danym roku kalendarzowy i stosuje się je w odniesieniu do domu jednorodzinnego oraz lokalu w zabudowie wielolokalowej.

W przypadku okresowego zwiększenia ilości zebranych odpadów komunalnych pomiędzy terminami odbioru bezpośredniego z nieruchomości jej właściciel może w ramach opłaty przekazać do PSZOK także zebrane selektywnie:

 • papier
 • tworzywa sztuczne
 • odpady opakowaniowe wielomateriałowe
 • metale
 • szkło
 • bioodpady (tylko wtedy, gdy nie korzysta z częściowego zwolnienia z opłaty z tytułu kompostowania bioodpadów).

Odpady zebrane w sposób nie selektywny nie zostaną w PSZOK przyjęte!

Przed przyjęciem na PSZOK następuje weryfikacja pochodzenia odpadów – właściciel nieruchomości musi wykazać swoje uprawnienie do bezpłatnego ich przekazania.

Niezbędne dokumenty to dowód osobisty oraz dokument potwierdzający uiszczanie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz Miasta Mława. W przypadku właściciela domu jednorodzinnego będzie to dowód uiszczenia opłaty w kasie Urzędu Miasta lub wydruk przelewu dokonanego tytułem opłaty. W przypadku właściciela lokalu w budynku wielolokalowym – aktualne wyliczenie opłat eksploatacyjnych od Spółdzielni/zarządcy nieruchomości z uwidocznioną opłatą za gospodarowanie odpadami, albo stosowne zaświadczenie od Spółdzielni/zarządcy nieruchomości.

Właściciel nieruchomości  dostarcza odpady do PSZOK własnym staraniem i na własny koszt. Zapraszamy do korzystania z PSZOK.

źródło: UM Mława

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Były
Były
26 dni temu

Wreszcie „utemperowali” Burmistrza za Jego ignorancję i samowolkę ! Gmina ma obowiązek stworzenia na swoim terenie punktów przyjęć odpadów – a nie w sąsiednich gminach ( tak ja u nas na terenie Gminy Wieczfnia ). Tak o nas dba Burmistrz i jego pracownicy ( dodatkowe koszy mieszkańców ). Żenada !

Były
Były
26 dni temu

Mój głos – niestety nie ukazał się ! Przypadek ?

znm
znm
26 dni temu

Co mam zrobić z pralką, gdzie dobry silnik został zamontowany do drugiej pralki. Pomimo opłacania znów pozostanie mi las? Przecież tego nie chcę.

TrashTerror
TrashTerror
26 dni temu

Wspadcie sobie ten cały pszok w d…….., Sp. Zawkrze sobie i tak radziła z gabarytami i syfu nie było przed śmietnikami w odróżnieniu do TBS. Nie wiem jak to robili , ale leżące całymi miesiącami meble to jakaś żenada. I jeszcze jedno dzięki takiemu podejściu zauważyłem że nagle więcej opon pojawiło się na ulicach i wcale się nie dziwię jak ludzi tak zrobili w wała.

mądrzejszy
mądrzejszy
25 dni temu
Reply to  TrashTerror

Zawkrze tak sobie radziło, że rano nim ktoś może chętny by zbrał dobry np. fotel czy biurko wywoziło na swoją działkę przy Św. Wojciecha, a tam rosy hałdy gabarytów jak wysypisko. z drogi wyglądało to strasznie. zdaje się miasto im pomogło i zabrało te góry

TrashTerror
TrashTerror
24 dni temu
Reply to  mądrzejszy

Zagadka rozwiązana , ale tak czy inaczej nie było syfu przy blokach . Dziwne jest tak też że miasto pomaga prywatnej spółdzielni a samo gdzie jest udziałowcem w TBS rozwiązania nie było. Wstyd.

Jaga
Jaga
24 dni temu
Reply to  TrashTerror

Swoją drogą, to niektóre spółdzielnie mieszkaniowe udostępniają mieszkańcom swoich bloków ogromne wory (nie wiem jak to się nazywa) na okres remontu i tam mieszkaniec remontujący swoje mieszkanie wyrzuca gruz i odpady po remoncie, po zapełnieniu i skończeniu remontu zgłasza do swojej spółdzielni i spółdzielnia zajmuje się wywozem tegoż gruzu, a u nas?
Zapewne jest to raz na jakiś czas, ale jest to w ramach płaconego czynszu do spółdzielni mieszkaniowej. U nas spółdzielnia mieszkaniowa umywa rączki i zakazuje wyrzucania gruzu do śmietników, a przy małych remontach mieszkańcy i tak to robią i tak.

TrashTerror
TrashTerror
24 dni temu
Reply to  Jaga

Właśnie. Myślę że to kwestia dobrego administrowania zasobami . A może większej kasy . Tak czy czy inaczej jeden za 100 zł kupi „dobre” wino , drugi 40 Harnasi. Hehe

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x