Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

PSZOK ponownie w Mławie! Zmiany w dostępności od 1 lipca 2021 r.


Jak informuje mławski ratusz, od 1 lipca 2021 r. punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych będzie dla mieszkańców ponownie dostępny na terenie miasta pod adresem:


Płocka 102

06 – 500 Mława

Kontakt telefoniczny pod numerem: 504 232 251

Dostępność PSZOK:

poniedziałek w godzinach 7:00 – 15:00

środa w godzinach 7:00 – 15:00

piątek w godzinach 7:00 – 15:00

sobota w godzinach 8:00 – 12:00, z wyjątkiem świąt.

Do PSZOK w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszczanej na rzecz Miasta Mława właściciel nieruchomości przekazuje zebrane selektywnie:

 • meble i inne odpady wielkogabarytowe
 • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny
 • odpady niebezpieczne stanowiące odpady komunalne
 • przeterminowane leki i chemikalia
 • odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki
 • zużyte baterie i akumulatory
 • odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne (limit: do 500 kg rocznie)
 • zużyte opony (limit: do 4 sztuk rocznie)
 • tekstylia i odzież.

Tych frakcji odpadów nie należy wystawiać do odbioru przed posesję (budynki jednorodzinne) lub w miejscu gromadzenia odpadów komunalnych (budynki wielolokalowe), bo nie zostaną odebrane. Wyjątkiem są meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, które 2 razy w roku są odbierane bezpośrednio z nieruchomości w ramach zbiórek mobilnych – można je przygotować do odbioru bezpośrednio z nieruchomości tylko w terminach tych zbiórek. Najbliższa odbędzie się we wrześniu 2021 r.

Prosimy, aby zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny stanowiący odpad komunalny przekazywany był w stanie kompletnym. Sprzęt niekompletny nie zostanie odebrany podczas zbiórki mobilnej, nie zostanie też przyjęty w PSZOK.

Limity obowiązujące od 1 stycznia 2021 r. dla odpadów budowlanych i rozbiórkowych oraz zużytych opon dotyczą ilości odpadów przekazywanych do PSZOK w danym roku kalendarzowy i stosuje się je w odniesieniu do domu jednorodzinnego oraz lokalu w zabudowie wielolokalowej.

W przypadku okresowego zwiększenia ilości zebranych odpadów komunalnych pomiędzy terminami odbioru bezpośredniego z nieruchomości jej właściciel może w ramach opłaty przekazać do PSZOK także zebrane selektywnie:

 • papier
 • tworzywa sztuczne
 • odpady opakowaniowe wielomateriałowe
 • metale
 • szkło
 • bioodpady (tylko wtedy, gdy nie korzysta z częściowego zwolnienia z opłaty z tytułu kompostowania bioodpadów).

Odpady zebrane w sposób nie selektywny nie zostaną w PSZOK przyjęte!

Przed przyjęciem na PSZOK następuje weryfikacja pochodzenia odpadów – właściciel nieruchomości musi wykazać swoje uprawnienie do bezpłatnego ich przekazania.

Niezbędne dokumenty to dowód osobisty oraz dokument potwierdzający uiszczanie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz Miasta Mława. W przypadku właściciela domu jednorodzinnego będzie to dowód uiszczenia opłaty w kasie Urzędu Miasta lub wydruk przelewu dokonanego tytułem opłaty. W przypadku właściciela lokalu w budynku wielolokalowym – aktualne wyliczenie opłat eksploatacyjnych od Spółdzielni/zarządcy nieruchomości z uwidocznioną opłatą za gospodarowanie odpadami, albo stosowne zaświadczenie od Spółdzielni/zarządcy nieruchomości.

Właściciel nieruchomości  dostarcza odpady do PSZOK własnym staraniem i na własny koszt. Zapraszamy do korzystania z PSZOK.

źródło: UM Mława

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Były
Były
5 miesięcy temu

Wreszcie „utemperowali” Burmistrza za Jego ignorancję i samowolkę ! Gmina ma obowiązek stworzenia na swoim terenie punktów przyjęć odpadów – a nie w sąsiednich gminach ( tak ja u nas na terenie Gminy Wieczfnia ). Tak o nas dba Burmistrz i jego pracownicy ( dodatkowe koszy mieszkańców ). Żenada !

Były
Były
5 miesięcy temu

Mój głos – niestety nie ukazał się ! Przypadek ?

znm
znm
5 miesięcy temu

Co mam zrobić z pralką, gdzie dobry silnik został zamontowany do drugiej pralki. Pomimo opłacania znów pozostanie mi las? Przecież tego nie chcę.

TrashTerror
TrashTerror
5 miesięcy temu

Wspadcie sobie ten cały pszok w d…….., Sp. Zawkrze sobie i tak radziła z gabarytami i syfu nie było przed śmietnikami w odróżnieniu do TBS. Nie wiem jak to robili , ale leżące całymi miesiącami meble to jakaś żenada. I jeszcze jedno dzięki takiemu podejściu zauważyłem że nagle więcej opon pojawiło się na ulicach i wcale się nie dziwię jak ludzi tak zrobili w wała.

mądrzejszy
mądrzejszy
5 miesięcy temu
Reply to  TrashTerror

Zawkrze tak sobie radziło, że rano nim ktoś może chętny by zbrał dobry np. fotel czy biurko wywoziło na swoją działkę przy Św. Wojciecha, a tam rosy hałdy gabarytów jak wysypisko. z drogi wyglądało to strasznie. zdaje się miasto im pomogło i zabrało te góry

TrashTerror
TrashTerror
4 miesięcy temu
Reply to  mądrzejszy

Zagadka rozwiązana , ale tak czy inaczej nie było syfu przy blokach . Dziwne jest tak też że miasto pomaga prywatnej spółdzielni a samo gdzie jest udziałowcem w TBS rozwiązania nie było. Wstyd.

Jaga
Jaga
4 miesięcy temu
Reply to  TrashTerror

Swoją drogą, to niektóre spółdzielnie mieszkaniowe udostępniają mieszkańcom swoich bloków ogromne wory (nie wiem jak to się nazywa) na okres remontu i tam mieszkaniec remontujący swoje mieszkanie wyrzuca gruz i odpady po remoncie, po zapełnieniu i skończeniu remontu zgłasza do swojej spółdzielni i spółdzielnia zajmuje się wywozem tegoż gruzu, a u nas?
Zapewne jest to raz na jakiś czas, ale jest to w ramach płaconego czynszu do spółdzielni mieszkaniowej. U nas spółdzielnia mieszkaniowa umywa rączki i zakazuje wyrzucania gruzu do śmietników, a przy małych remontach mieszkańcy i tak to robią i tak.

TrashTerror
TrashTerror
4 miesięcy temu
Reply to  Jaga

Właśnie. Myślę że to kwestia dobrego administrowania zasobami . A może większej kasy . Tak czy czy inaczej jeden za 100 zł kupi „dobre” wino , drugi 40 Harnasi. Hehe

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x