Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kosztowne przenosiny. MOPS i CUW zmienią siedzibę


Burmistrz Sławomir Kowalewski zadecydował, że dotychczasowe siedziby zmienią Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Centrum Usług Wspólnych. W tym celu zwrócił się do rady miasta o wyrażenie zgody na zakup zabudowanej budynkiem oświatowym nieruchomości przy ulicy Lelewela, koło bursy. A ponieważ dotychczas się nie zdarzyło aby radni odrzucili propozycję burmistrza, także w tym przypadku można przypuszczać, że sprzeciwu nie będzie, tym bardziej, że przychylnie wypowiedziała się o niej już  komisja budżetu. Dla miasta oznacza to wydatek rzędu kilku milionów złotych.


Planowana do zakupu nieruchomość ma powierzchnię 0,0675 ha i zabudowana jest dwupiętrowym budynkiem o charakterze oświatowym. Co prawda cena jej zakupu nie została wskazana w projekcie uchwały, jednak znając ceny nieruchomości w centrum miasta śmiało można uznać, że sięgnie kwoty kilku milionów złotych. Do tego zapewne trzeba jeszcze dodać koszty adaptacji pomieszczeń na biura i przenosin.

Jeżeli dojdzie do tej przeprowadzki, miastu pozostaną też dotychczas zajmowane dwa budynki przy Placu 1-go Maja. Co się z nimi stanie? Na razie nie wiadomo, burmistrz bowiem dotychczas nie znalazł czasu by odpowiedzieć na zadane przez redakcję Codziennika Mławskiego kilka dni temu pytania w tej sprawie. Zapewne do sprawy przenosin jeszcze wrócimy  po uzyskaniu odpowiedzi na zadane pytania.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
47 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Green
Green
2 lata temu

Ktoś kto nie miał żadnego programu wyborczego wobec wyborców zrobi co chce, i kto mu skoczy

Mławiak
Mławiak
2 lata temu

Kolega nauczyciel koledze nauczycielowi pomoże

Dev.Wol.Dec
Dev.Wol.Dec
2 lata temu

I przydało by się jeszcze osiedle bloków z cerkwią i meczetem takie z prawdziwego zdarzenia . Jak myśleć to o wszystkich , w szczególności że i w piłkę dobrze grają i robotne są , urlopów nie chcą . Same plusy . Wogóle to bym zrobił dwie rady i dwóch burmistrzów , w urzędach zrobił bym dwa języki urzędowe jak to już na info liniach i bankomatach jest i byłby spokój. A tak w ogóle ogłosiłbym bym autonomię , powołał bym radę nie zależnego okręgu separatystycznego w składzie ” Gary Barci Krysi ” plus Kamil i pan Bruździak i rządził po swojemu czyli nich niemu

Wlodzimierz Bruzdziak
Wlodzimierz Bruzdziak
2 lata temu
Reply to  Dev.Wol.Dec

Dla ciebie przydał by się blok, w którym okna są z kratami w oknach, a opiekę w nim sprawują specjaliści od psychiatrii—- bo tacy durni komentatorzy winni się tam znajdować !!!!

Dev.Wol.Dec
Dev.Wol.Dec
2 lata temu

Nie spinaj się pan tak. Jest wolność wypowiedzi . To jest moja wizja . Może trochę odjechana ale zawsze jakaś jest. Jak już coś nie pasuje do głównego nurtu to robicie z ludzi głupków. Nikt normalny i tak nie czyta tych wpisów a co dopiero bierze cokolwiek pod uwagę. Trochę przynajmniej idzie się pośmiać a co ma być zrobione i tak będzie i żaden Kamil a tym bardziej WB .

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
2 lata temu

APEL DO BURMISTRZA MIASTA PANA KOWALEWSKIEGO !!!!—-SZANOWNY GOSPODARZU !!!! parę miesięcy temu był Pan z ekipą pracowników Panu podległych, w GDAŃSKU, aby zobaczyć jak jest zorganizowany DOM SENIORA. Po powrocie podjął Pan decyzje o lokalizacji takiego DOMU w naszym mieście, wówczas przedstawiałem publicznie propozycje, aby zorganizować taki DOM SENIORA, w miejsce MOPS, BUDYNEK WRAZ Z PRZYLEGŁYM PARKIEM, IDEALNIE NADAWAŁ SIĘ NA TO aby właśnie z tego miejsca wśród zieleni, mogli korzystać MŁAWSCY SENIORZY !!! —- i dziś skoro nadarza się taka okazja, wnoszę aby nad tym tematem poważnie się zastanowić, bo takie powinno być miejsce dziennego pobytu dla MŁAWSKICH SENIORÓW, tym bardziej że budynek jest własnością miasta, zdaje sobie sprawę że ten budynek, trzeba by przystosować dla pobytu w nim SENIORÓW KTÓRZY SWĄ PRACĄ DLA NASZEJ SPOŁECZNOŚCI, NA TAKIE WARUNKI SOBIE ZASŁUŻYLI. !!!!!

Alina
Alina
2 lata temu

Burmistrz to prawdziwy mlawianin. To dobry człowiek, miasto się rozwija, jest wiele atrakcji, jest czysto, pożądek. Trzeba za nim znowu zagłosować. Jest z mieszkańcami, nie deweloperami. Panie burmistrzu Wólka jest z panem.

Fryderyk
Fryderyk
2 lata temu
Reply to  Alina

Na jego miejscu każdy by dokonał więcej, szczególnie w kwestii pozyskiwania środków finansowych UE.

Gdak
Gdak
2 lata temu
Reply to  Alina

Ci się rozwija Alinko? Rozwija się dwveloperka. Co my mamy potańcówki dla seniorów w parku? Wyjdź za granicę tej prowincji i zerknij chociażby na Ciechanów i jego rozwój. Ale Ty siedzisz pewnie w tężni solankowej na kolejowej i nie możesz zobaczyć co się dzieje bo zasięgu neta nie masz.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Alina

Sarkazm – rozumiem 🙂
Fakt faktem, że zawsze mówi iż jest mławianinem, ale jakby mógł to całą Mławę by sprzedał albo utopiłby ją w łyżce wody. Ten człowiek chyba nienawidzi Mławy, bo gdyby czuł się mławianinem, to by tak nie postępował.

aaa
aaa
2 lata temu
Reply to  Alina

Wólka jest z panem i właśnie dlatego jest bez kładki ani tunelu 😉

G.J.K
G.J.K
2 lata temu

Żeby tylko burmistrz żądził Mławą, on nie podejmuje decyzji sam , ma swoich ludzi co niektórzy z wyrokiem sądowym

Mlawa
Mlawa
2 lata temu

Rząd sprzedał Polskę, burmistrz sprzedaje Mlawe, każdy myśli o sobie i o tu i teraz….a co z naszymi dziećmi…liczą się znajomości i kasa…stworzyli elitę przez małe e i rządzą sobie robiąc pod siebie….my tylko płacimy

Fryderyk
Fryderyk
2 lata temu
Reply to  Mlawa

Dzieci wyjadą na Zachód, bo jak dorosną trzeba będzie spłacać rozdawnictwo 500+ wysokimi podatkami i nadal niskimi pensjami. A ty mamusiu uwierzyłaś politykom, że dziecko będzie przy tobie chodziło na starość…

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  Fryderyk

Gdyby dzieci miały perspektywy na godziwą pracę za godziwe pieniądze, to nie wyjeżdżały ani z Mławy, ani z Polski.
Czarnek podobno chce wycofać języki obce z matury, bo to ułatwia emigrację.
Może niech wycofa WF żeby tak szybko nie spie…lali i geografię, żeby nie wiedzieli dokąd.

Dzieciorób
Dzieciorób
2 lata temu
Reply to  Kuba

więc po co jest te 500+ ?

Wkurzony
Wkurzony
2 lata temu

Patrzcie jaki burmistrz rozrzutny z nie swojego….ledwo co w CUW remonty były….fajnie się wydaje nie swoje pieniądze jednocześnie robiąc pod siebie….

Adam
Adam
2 lata temu

Na położenie kostki na cmentarzu komunalnym nie ma pieniędzy a tu nagle taka inwestycja za miliony. Bo trzeba zwrócić uwagę na to że w budynku była szkoła i trzeba będzie go dostosować do biur urzędu. Co będzie również stanowiło wysokie koszty.

Boguś
Boguś
2 lata temu

Miasto prywatne…

j.a
j.a
2 lata temu

Lepiej by stworzyli firmę zajmująco się utylizacją odpadów mieszkańcy by na tym lepiej wyszli. A tak jesteśmy na łasce Chończyków i robią z cenami co chcą.

WML blokowisko
WML blokowisko
2 lata temu

Być może …? 😉 to wszystko jest robione pod dewelopera żeby mógł bloki stawiac bądź żeby powstała droga dla nowo powstałych już bloków.Za chwile i TBS zmieni lokalizacje oraz straż miejska.

srs
srs
2 lata temu
Reply to  WML blokowisko

wybacz ale lokalizacja straży to jakieś nie porozumienie , a TBs jak zwolnią plac i można będzie pobudować jakiś piękny ogrodzony blok to też będzie nie najgorzej. Tylko gdzie przeniesie się Witold z wesołą gromadką.

Polak
Polak
2 lata temu

Na Mops przy Placu 1-go Maja pewno chętny jest już deweloper, który postawi tam blok. Plac jest spory to na blok starczy. Zlikwidują plac zabaw dla dzieci i park a wystawią blok lub dwa.

XYZ
XYZ
2 lata temu
Reply to  Polak

Tam nie ma parku.

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  XYZ

Tak, masz rację, to nie park, to skwer z pięknymi drzewami, których w Mławie jest coraz mniej. Niedługo zostanie nam, mieszkańcom, betonowa pustynia. Oj wybraliscie, mieszkańcy, burmistrza, to wybraliście… na swoją zagładę. Jak można było głosować na takiego człowieka po raz czwarty? Czy te parkowe potańcówki i całowanie rączek wyprało wam całkowicie mózgi?
Tego człowieka winniście jak najszybciej wywieźć na taczkach do Trzcińca.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Kuba

Święta Prawda tylko chętnych brak do wywiezienia.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Kuba

Święta Prawda tylko chętnych brak do wywiezienia.

Polak
Polak
2 lata temu
Reply to  XYZ

A co jest są drzewa ławki i kupa zielska pod drzewami

Mławiak
Mławiak
2 lata temu
Reply to  Polak

Przeniosą straż miejską i wydział inwestycji a budynek przy Seraczu na Padewskiego rozbiórką aby był lepszy dojazd do ośrodka dewelopera

Były
Były
2 lata temu

Trzeba mieć przynajmniej odrobinę rozumu i włączyć myślenie, a nie ‚w czambuł” wszystko krytykować !!!!!!
Inna sprawa, że polityka informacyjna Burmistrza jest tragiczna !!!!!!
Mieszkańcy mają prawo znać szczegóły i plany w tym zakresie !
Radni, jeśli nie chcą i ich to nie interesuje – nie muszą zaprzątać sobie takimi problemami, jak wydatek rzędu kilku milionów złotych !
Wstyd nam Wyborcom, za taką reprezentację naszego miasta !
A swoją drogą pomysł ciekawy i warty rozważenia !

Realista
Realista
2 lata temu

Jaki jest sens wydać kilka milionów w tych trudnych czasach? Jak dla mnie inwestycja pozbawiona jest kompletnie sensu. Ludzie pracują za najnizsza krajową a przenosiny urzędników kosztować nas będą kilka milionów.

Michał
Michał
2 lata temu
Reply to  Realista

jeśli miasto sprzeda przykładowo obecną siedzibę mops to wielkiego problemu z inwestycją nie będzie 😉 trudne czasy? zależy dla kogo…

Lulu
Lulu
2 lata temu
Reply to  Realista

Jak ktoś się nie uczył lub nie chce wziąć się za pracę tylko narzeka i narzeka to może i ma ciężkie czasy. A kto jest zaradny i nie nosi d… wyżej niż głowy to pojdzie do każdej pracy nawet dorobić i nie marudzi. Obecny budynek jest obskurny rodem z lat 80, a mamy XXI wiek, UE i urzad powinien wyglądać jak Urząd a nie melina. Zmiana lokalizacji urzędu to też inwestycja. Znając życie jakby napisane było że np w Ciechanowie zmieniają siedzibę urzędu na nowszy budynek to wszyscy by płakali, że w Mławie w nic takiego nie robią, że jest obskurnie itp. I przedewszystkim nie było jeszcze rady miasta na ten temat a dywagacje że i tak poprą to podburzanie społeczeństwa niczym w tvp. Będzie rada to będzie można zadawać pytania a przedewszystkim radny których wybraliście. A zanim zostanie co kolwiek przedstawione na radzie to musi przeanalizowane m.in. przez radę budżetu

Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
Kamil Przybyszewski- Przewodniczący Zarządu Osiedl
2 lata temu

Czyli mamy rozumieć, że na przenosiny siedziby CUW i MOPS są środki finansowe, lecz na zadania wnioskowane przez mieszkańców miasta Mława i Przewodniczących zarządów osiedli, funduszy brak?
A teraz pytania:
Co stanie się z obecną siedzibą MOPS i terenem, na której ona stoi?
Czy wybor nowej lokalizacji został dokonany wyłącznie przez burmistrza?
Do kogo należy obecnie-planowana, przyszła siedziba przy ulicy J. Lelewela?
Dlaczego wybór padł na te, anie inną siedzibę?
Czy aparat urzędniczy rozrósł się do tak ogromnych rozmiarów, że musimy ponosić koszty na jego utrzymanie i zapewnienie nowej siedziby?

Xyz
Xyz
2 lata temu

Idź zobacz,czy nie ma cię za drzwiami

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Xyz

Ile twoja matka z ojcem śniegu musiał się nażreć, że takiego bałwana na świat wydali…..

Realista
Realista
2 lata temu

Na jakie pomysły? Kolejna tężnia ? Dajcie sobie spokój z durnymi pomysłami. W pierwszej kolejności miasto powinno spłacać zadłużenie a nie inwestować pieniądze w rzeczy które nie są nam pilnie potrzebne.

Fryc
Fryc
2 lata temu

Budynek ten należy do nauczyciela o nazwisku zaczynającym się na literę W. Miał on problem zarówno z wynajmem jak i sprzedażą tego budynku więc się pozbył. Próbował, próbował aż wreszcie instytucja publiczna (państwowa) zdecydowała się na zakup. Żaden prywatny przedsiębiorca nie była zainteresowany najmem lub kupnem w tej cenie.
Sprawa dla Regionalnej Izby Obrachunkowej (ale jej rozstrzygnięcia są na ogół na korzyść samorządu a nie osoby skarżącej). Lepiej od razu do NIK za pośrednictwem któregoś posła lub posłanki.

Jaga
Jaga
2 lata temu
Reply to  Fryc

Aha, czyli burmistrz gra rolę dobrego wujcia. Za nasze pieniadze kupuje nieruchomość, której nikt nie chciał. Ratuje d…ę swojemu koledze naszym kosztem. Wilk syty i wilk syty, tylko zadłużenie miasta rośnie. Dobry burmistrz, oj dobry, dba o swoje interesy, ale tylko swoje…

Xyz
Xyz
2 lata temu
Reply to  Fryc

No i tenże nauczyciel się nie napracował zawodowo. W szkole tylko bywal.Byl zajety swoim biznesem

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
2 lata temu

KAMIL PRZYBYSZEWSKI—z pewnością dostrzegasz że praca społecznika jest bardzo trudna, SZACUN DLA CIEBIE ŻE DZWIGASZ TEN CIĘŻAR, —- nie przejmuj się tymi uszczypliwościami ludzi –Xyz –i Realista, czy Fryc bo im takie działania są obce !!!! KAMIL TAK TRZYMAJ !!!!

Były
Były
2 lata temu

Kiedy wreszcie skończysz publikować te swoje pseudo pomysły i wynaturzenia ? Dość prymitywnej propagandy!

srs
srs
2 lata temu
Reply to  Były

Ale pan WB pisze sensownie i konkretnie. To Ty się zastanów jak coś chcesz napisać , bo trolem wali z daleka.

Wlodzimierz Bruzdziak
Wlodzimierz Bruzdziak
2 lata temu
Reply to  Były

Ja nic na to nie mogę poradzić skoro panuje wolność słowa i tacy osobnicy także chcą zaistnieć tylko szkoda że są to bezimieni ” bohaterowie ” ale cóż na to poradzić i tacy mieszkańcy mają swoje 5 minut ale tak już jest że z takimi prymitywnymi mieszkańcami mam do czynienia , który jest pewnie z tej opcJI zgodnie z porzekadłem JA BYŁY JA** KOBYŁY !!! PROPAGANDĘ TO SAM ROBIŁEŚ !!!—teraz opisuje rzeczywistość a ze tobie nie odpowiada to zmień swój obiekt zapatrywań a to z pewnością na pewno ci ulży !!!!!

spidy
spidy
2 lata temu

przykro mi to pisać ale kiedyś się Pan obudzi

Wlodzimierz Bruzdziak
Wlodzimierz Bruzdziak
2 lata temu
Reply to  spidy

OBUDZIŁEM SIĘ JUŻ DAWNO !!!—- KIEDY ZROZUMIAŁEM, ZE TAK DALEJ BYĆ NIE MOŻE BO TAKIE DZIALANIA szkodzą POLSCE I MIASTU !!! —- zdaje sobie sprawę że jako jednostka tego nie naprawie, ale przynajmniej wywołam dyskusję, nad obecną rzeczywistością, która skrzeczy nie miłosiernie !!!!

srs
srs
2 lata temu

To ja bym dokupił jeszcze Bank na Lela i dla prokuratury i Armiru nie musieli by się gnieść w prywatnych budynkach. Tak ulica by się zrobiła mocno z urzędu że tak powiem wszystko na miejscu od terapii AA mopsu i policji . Taka nowa akcja załatwisz wszystko przy jednym okienku…

47
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x