Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Groził pracownikom MOPS. Stanie przed sądem


Praca w pomocy społecznej nie jest łatwa i przyjemna. Bywa nawet, że jest niebezpieczna. W czerwcu br. prokuratorskie zarzuty usłyszał jeden z podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie, który wielokrotnie nachodził, nękał i groził pracownikom ośrodka. Stan taki trwał od stycznia tego roku, aż do jego tymczasowego aresztowania.


W marcu mławska prokuratura zarzuciła podejrzanemu Damianowi B. nękanie, naruszanie miru domowego i kierowanie gróźb karalnych. Okazało się bowiem, że podejrzany czatował również na pracowników MOPS już po godzinach pracy. W związku z możliwym zagrożeniem prokuratura wystąpiła do mławskiego sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie i podejrzany trafił do aresztu. Jednak pod koniec maja Sąd Okręgowy w Płocku uchylił podejrzanemu areszt i zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze – dozór policji i zakaz zbliżania się do pracowników MOPS.

– Jeszcze tego samego dnia po wyjściu z aresztu Damian B. pojawił się przed MOPS i groźbami bezprawnymi zmuszał świadków do zmiany zeznań. Groził pozbawieniem życia, znieważał i naruszył nietykalność cielesną pracowników. W związku z tym prokuratura wydała postanowienie o przymusowym zatrzymaniu i postawieniu zarzutów – mówi Marcin Bagiński, prokurator rejonowy w Mławie.

Mławski sąd ponownie wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące i podejrzany znów trafił do aresztu. Ponadto zarządzono badania psychiatryczne podejrzanego.

Podejrzany usłyszał dodatkowo w prokuraturze zarzut podrobienia podpisu brata na wniosku ZUS o świadczenia pieniężne. Prawdopodobnie ten właśnie wątek stał się przyczyną takich zachowań Damiana B. wobec pracowników MOPS.  Wcześniej bowiem, zamieszkujący z nim razem brat, otrzymujący świadczenie z ZUS trafił do ośrodka, przestając łożyć na wspólne utrzymanie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mania
Mania
1 rok temu

Bardzo trudna niewdzięczna , niebezpieczna i nisko opłacana praca, ciągły stres, szacun dla pracowników socjalnych

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x