Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ryszard Bacciarelli nie żyje


22 czerwca zmarł Ryszard Bacciarelli, polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, uczeń strzegowskiego gimnazjum, potem mławskiego gimnazjum im. Wyspiańskiego, gdzie zdaje w 1949 roku maturę.


Ryszard Bacciarelli był praprawnukiem słynnego malarza Marcelego Bacciarellego, pochodził z rodziny ziemiańskiej. W 1945 r. po utracie rodzinnego majątku, wskutek działań tzw. reformy rolnej rodzina Bacciarellich musiała opuścić Młock (pow. ciechanowski) i zamieszkała w powiecie mławskim. Absolwent warszawskiej PWST (1953). Występował w wielu przedstawieniach teatralnych, był również aktorem telewizyjnym.

– Wielkiego aktora, wyspiańczyka, absolwenta mławskiego LO poznałem na początku lat 90 XX wieku, podczas Zjazdu Absolwentów mojego Liceum. Chodził do jednej klasy ze śp. Ryszardem Juszkiewiczem. Wielki aktor, wspaniały recytator, znakomity mówca. Aż dziw, że nie został Mistrzem Mowy Polskiej – wspomina zmarłego Jarosław Trześniewski – Kwiecień.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x