Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nie zaszczepiłeś się przeciw Covid-19? Będą do ciebie dzwonić


Rusza telefoniczna akcja konsultantów infolinii – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Będą oni dzwonić do osób, które jeszcze się nie zaszczepiły przeciw COVID-19 i namawiać do przyjęcia preparatu. Wystawią skierowanie, nawet gdy o to nie prosisz.


– Rusza telefoniczna akcja konsultantów infolinii 989. Podczas rozmowy konsultant poinformuje Cię, że masz wystawione #eskierowanie i możesz zarejestrować się na szczepienie. Jeśli wyrazisz na to zgodę, ustali z Tobą odpowiedni termin i miejsce szczepienia – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Wszystko odbywa się na podstawie rozporządzenia sprzed kilku dni,  z którego wynika, że dane osób, które nie poddały się szczepieniu przeciwko COVID-19, będą udostępniane Narodowemu Funduszowi Zdrowia z systemu teleinformatycznego.

Z rozporządzenia wynika, że NFZ będzie przetwarzać dane niezaszczepionych obejmujące m.in. imię i nazwisko, numer PESEL oraz numer telefonu. Choć rząd powinien takie decyzje konsultować z Urzędem Ochrony Danych Osobowych, nie zdecydował się na taki krok. Dane niezaszczepionych trafią do podwykonawców, którzy przeprowadzą akcję telemarketingu.

– Od dziś [25 czerwca – przyp. red.] zaczynamy akcję dzwonienia do tych osób, które się jeszcze nie zaszczepiły. Będzie wykonane blisko milion połączeń w najbliższym czasie, to oczywiście zajmie trochę czasu, ale tę akcję już zaczynamy. Więc proszę nie być zaskoczonym, jeśli te osoby, które nie są jeszcze zaszczepione, otrzymają telefon – przekazał minister Niedzielski na konferencji prasowej, która odbyła się 25 czerwca w Białymstoku.

Według danych Ministerstwa Zdrowia dotychczas wykonano 27621910 szczepień, a w pełni zaszczepionych jest 12052910 Polaków.

red. 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
w.a
w.a
1 rok temu

I po co ten opór na jesień i tak będzie obowiązek szczepienia . Kaczka już powiedziała że jeśli nie zaszczepi się wystarczająca liczba osób to wprowadzą obowiązkowe szczepienia. Znajdą sposób aby każdego zmusić do tej szczepionki.

Greta
Greta
1 rok temu

Skoro lekarze są zaszczepieni to po co maski noszą po same oczy,albo udzielają teleporady na NFZ?Prywatnie tego nie ma.Wiadomo że chodzi o kasę.Rzad już dziś wie że będzie czwarta fala,wszystko jest zaplanowane.

Obserwator
Obserwator
1 rok temu

Jestem po 2 szczepieniach.
Po obu były problemy , temperatura ponad 41 stopni i bóle mięśni jak podczas COVID.
Po teleporadzie lekarz nigdzie nie zgłosił, ze wystąpił niepożądany odczyn poszczepienny. a pacjent sam nie ma możliwości zgłoszenia NOP. Paranoja. Drugi raz …. decyzja o szczepieniu byłaby u mnie negatywna.
Jedni nie mają żadnych powikłań po szczepionce, inni przechodzą to strasznie.
Nie robi sie badań tylko krótki wywiad przed zaszczepieniem. A jest wiele przeciwwskazań, ale jest to ignorowane. obserwacja 15 minut po sczepieniu ,,, a co potem, to już problem zaszczepionego. Lekarz radzi: coś od gorączki i minie…. albo i nie …

Greta
Greta
1 rok temu

Szczepienia dobrowolne,a oni ciągle dążą do tego żeby wszyscy się zaszczepili.Jak coś jest dobre i skuteczne to nie ma takiej nagonki i zamawiania.Niech dadzą 100procent gwarancji,ze po szczepieniu się nie zachoruje,lub nie będzie żadnych powikłań.Ale nikt za to nie odpowiada,bo to tyle daje co nic.Liczy się ilość nie jakość.

Łoś
Łoś
1 rok temu

Jestem zaszczepiony dwiema dawkami icała moja rodzina. Prawie szyscy moi znajomi też… A wy płaskoziemcy nadal trzymajcie głowę w wiadrze.

Jawiem
Jawiem
1 rok temu
Reply to  Łoś

Łoś weź wyłącz telewizor i włącz samodzielne myślenie. Przeorali ci głowę i twoim znajomym. Cieszcie się ze juz jesteście bezpieczni hahaha

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Łoś

Chyba ty z płaską morda. Nie wyzywaj. Jak ktoś nie może bo inne przeciwskazania gdzie pod kontem nie jest badany tylko rygor żeby się szczepić. Może być ktoś alergikiem na leki i co? Zamiast lekarz to ksiądz.

Yureck
Yureck
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Pod „kontem”. Ale dziura w głowie. Elyta nam rośnie jak na drożdżach. Wierzcie dalej analfabetom. Yoł!

Yureck
Yureck
1 rok temu
Reply to  Łoś

Nie przejmuj się, Łosiu. Niezaszczepieni sami się wyeliminują z gry. Cóż. Będzie mniej płaskoziemców. Selekcja naturalna.

Arek
Arek
1 rok temu

Niech mnie w pompke cmokną. Nie będę jednostką z zaszczepionego stada.

Syn Narodu
Syn Narodu
1 rok temu
Reply to  Arek

Arusiu dzieciaczki po co te nerwy, może nie długo jakieś marsze uruchomią to se będziesz mógł ciśnienie spuścić z butów. Zdanie aspołeczników już było znanie rok temu . Teraz zostaje kwestia jak tu Was załatwić za taką postawę. Ja bym wysłał wszystkich do Chin na dożywocie , tam byście sobie mogli sobie cmokać.

Arek
Arek
1 rok temu
Reply to  Syn Narodu

Pisowski zboczeniec. Byłeś w seminarium czy jesteś jeszcze ministrantem w wieku 40lat?

Syn Narodu
Syn Narodu
1 rok temu
Reply to  Arek

Cmokaj .cmokaj.

Donald
Donald
1 rok temu
Reply to  Syn Narodu

Synu Jarka i Antoniego 🙂

Piąta fala
Piąta fala
1 rok temu

Zamiar zaszczepić mnie w ramie mogą pocałować mnie w D…

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  Piąta fala

Rozumu szukaj tam gdzie mają cię calowac….

Jurek Jr.
Jurek Jr.
1 rok temu
Reply to  Mławianka

A mławiamka już zaszczepiona? Pewnie na pierwszy rzut 🙂

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x