Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Trawa i chwasty rosną tu wyższe od człowieka


Dlaczego Seracz od początku roku pozostaje nie wykoszony? Zielsko tu niemal wyższe od człowieka” – sygnalizuje jeden z czytelników. I rzeczywiście nad tą mławską rzeczką zieleń jest bujna, rozłożysta i nie skoszona. Taki stan uwiecznił na fotografiach w okolicy ulicy Targowej jeden z czytelników.


Dziś jeszcze nie wiadomo, czy ratusz planuje tu jednak sianokosy, czy może zmierza ku rozwiązaniu przyjętym wzdłuż ulicy ks. Piotra Skargi, prowadzącej do nowych bloków, gdzie odcinek Seracza przykrywany jest betonowymi elementami.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Emk
Emk
2 lata temu

ZABETONOWAĆ WSZYSTKO NIECH WAS ZALEJE JAK POZNAŃ I TORUŃ

Koszałek
Koszałek
2 lata temu

Mogłoby się miasto wreszcie pochylić nad cuchnącym mławskim Seraczem, traktowanym jak śmietnik i ściek. Z Wikipedii:  „Seracz – rzeka dorzecza Narwi, lewy dopływ Mławki, o długości 18,48 km. Wypływa w północno-wschodniej części Mławy i płynie w kierunku południowo-zachodnim. Przepływa obok miejscowości Wiśniewko, Wojnówka i Głużek, po czym wpada do Mławki.” Może warto by tę sronę na Wiki zaktualizować, dodać kilka zdjęć z Mławy. Zrobiłoby się bardziej swojsko.

Ramzes
Ramzes
2 lata temu

Takie sianokosy to były na OKM. Spółdzielnia zapuściła trawniki tak że powyżej pasa zielsko sięgało. W końcu ktoś się zlitował i skosił to. Siano wyschło, na kopki i jazda na furę.. Tylko baby z grabiami brak i mućki

Jaga
Jaga
2 lata temu
Reply to  Ramzes

Teraz 2 razy do roku ścina się trawę w miastach na trawnikach. Trawa zatrzymuje wilgoć w ziemi.

Polak
Polak
2 lata temu
Reply to  Jaga

Trawę to się ścina tak jak jest potrzeba w suchym roku rzadziej w mokrym częściej. Mówimy tu o trawie a nie zielsko, które porasta brzegi Seracza, chodniki w centrum miasta na kostce.itp.

malak
malak
2 lata temu

nie tylko seracz tak wygląda tylko większość dróg powiatowych i gminnych….widoczności przy takich trawach nie ma nigdzie, wystarczy wyjechać za Mławę w każdą inną drogę aby się przekonać….lepiej rozdawać kasę darmozjadom niż dać im pracę chociażby sezonową

aaa
aaa
2 lata temu

A to nie jest tak, że nieskoszona trawa jest bardziej przyjazna dla owadów? Akurat korytem Seracza nikt nie chodzi, odgradzają je od chodnika barierki, więc może i dobrze że trawa jest tam nieco dłuższa…

JAŚKA
JAŚKA
2 lata temu

na końcu Wójtostwa od kilku miesięcy stoi na parkingu samochód osobowy… mam wrażenie, że zezłomowany…ale po co się tym zajmować…to przecież mało spektakularne…

PS. straż miejska i policja mogłaby się zająć ogólnie Wójtostwem…formy parkowania pojazdów zwłaszcza na pętli autobusowej są tragiczne…pominę to, że chodnikiem nie można przejść, bo na chodnikach parkują samochody i spacer z dzieckiem lub z wózkiem to tor Ninja WarriorA panowie z policji i straży miejskiej tylko przyjeżdżają na papieroska.
Współczuję kierowcom MKM

Piotr Chrostowski
Piotr Chrostowski
2 lata temu

Mieszkam w okolicy, moja posesja od wschodu graniczy z Seraczem. Rzeczywiście rosną tam wielkie chwasty, które nie skoszone sieją się po okolicy. Na moją posesję też lecą ich nasiona. W tym roku wykonałem już kilka oprysków herbicydami. Niestety są one nieskuteczne, gdyż zielsko z za płota sieje się dalej. Gdzie są władze miasta. Przecież jest firma, która zajmuje się wykaszaniem chaszczy nad Seraczem. Miasto płaci a nie sprawdza. Przecież przeciągnięcie koszenia o jakiś czas to zysk dla firmy. Ja u siebie w choinkach już trzy razy kosiłem, a miasto ani razu. Gdyby tu mieszkał deweloper to może byłoby skoszone zielsko. Poza tym miasto sprzedało działki po drewniakach na ulicy Plac 1-go Maja oraz na ul Narutowicz i proszę spojrzeć jak one wyglądają. Chwasty i śmieci ogólna degrengolada rzut beretem od ratusza. Czy nie ma w Mławie gospodarza? Niestety jak widać brak Go. Pan Burmistrz ładnie mówi a syf w mieście kwitnie. Park przy Placu 1 go Maja to chwastów ok, więcej tam mniszka lekarskiego niż trawy. Może w końcu ktoś się za to weźmie i popatrzy jak brzydko jest w Mławie. Jak nie będą kosić nad Seraczem to będę musiał zasponsorować Pana Burmistrza i kupię więcej herbicydów i wypryszczę te chaszcze, a później wystąpię o regres do ratusza.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

W Mławie nie ma gospodarza już od 2006 roku, jest tylko burmistrz-reprezentant deweloperów. Wyborcy zadecydowali i tę decyzję co 4 lata odświeżają.

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

FAKTYCZNIE—już tyle lat w Mławie nie ma gospodarza, bo obecny BURMISTRZ mający dobrych nauczycieli, z którymi pózniej się rozstawał. Podczas pierwszej kadencji przyswajał nauki od poprzedników, podczas drugiej kadencji, wymyślił sobie PROGRAM PARTNERSTWA PUBLICZNO PRYWATNEGO — tylko z tego programu przez lata zostało tylko PROGRAM PARTNERSTWA PRYWATNEGO—zniknęło slowo PUBLICZNY, ale w ramach tego mają się dobrze, mławscy DEVELOPERZY—ZWŁASZCZA ŻERAŃSKI, bo gdzie się tylko obejrzysz tam tylko to nazwisko się przewija !!!—-po co kosić trawę, wystarczy przykryć SERACZ , ZROBIĆ PODRZĘDNĄ DRÓZKE Z PIERWSZEŃSTWEM, PRZEJAZDU, DO TEGO SWIATŁA— NO ALE tO JEST WŁAŚNIE NAJWAŻNIEJSZE !!! aby developer był zadowolony !!! mieszkam na WÓJTOSTWIE już od ponad 60 lat, i zawsze ta ulica była z pierwszeństwem przejazdu, a dlaczego to się zmieniło, to jest właśnie pytanie do BURMISTRZA. od razu napiszę nie oczekujcie Państwo żadnej odpowiedzi !!! TRZEBA LICZYĆ NA TO ŻE MOŻE WRESZCIE CI WYBORCY, W NAJBLIŻSZYCH WYBORACH ZMIENIĄ TĄ WŁADZE, tylko żeby to nie było tak że wpadniemy z deszczu pod rynnę !!!

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x