Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dwoje stypendystów z Duczymina, jedna stypendystka z Mławy


Przyznawane cyklicznie przez Fundację im. O.Honoriusza Kowalczyka w Poznaniu stypendia dla wyróżniających się uczniów trafiły w tym roku do Aleksandry Wasilewskiej i Adriana Mikołajskiego ze Szkoły Podstawowej w Duczyminie (pow.przasnyski) oraz do Aleksandry Jarosz, uczennicy KLO w Mławie. Uroczystość wręczenia odbyła się w Duczyminie podczas Dnia Patrona szkoły, którym jest właśnie O.Honoriusz.


Wszystkich stypendystów wytypowały szkoły. Są to uczniowie osiągający wysokie wyniki w nauce, wyróżniają się też aktywnością w życiu społecznym szkoły i klasy oraz uczestnictwem w życiu religijnym.

Fundacja im. O. Honoriusza Kowalczyka od 2006 roku również na naszym terenie przypomina postać Stanisława Kowalczyka, znanego szczególnie w Poznaniu duszpasterza, noszącego zakonne imię Honoriusz. Stanisław Kowalczyk urodził się w 1935 roku w Duczyminie, później jego rodzice mieszkali w Mławie, gdzie do dziś zamieszkuje brat O.Honoriusza, Kazimierz.

O.Honoriusz, będący w Poznaniu znanym duszpasterzem środowisk opozycyjnych wobec ówczesnej władzy, zginął w 1983 roku wypadku samochodowym, w niewyjaśnionych okolicznościach.

W 2013 roku imię O.Honoriusza przyjęła Szkoła Podstawowa w Duczyminie, a jego pamięć w Mławie pielęgnuje m.in. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Mławie, współpracując z Fundacją i prowadząc internetową stronę http://www.honoriusz.mlawa.pl.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x