Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Śmiejąc się poinformował, że go właśnie okradł


Prawie 3 tys złotych stracił płońszczanin, z którym skontaktował się fałszywy pracownik banku. Mężczyzna przekonany o tym, że ktoś próbował włamać się na jego konto, wykonywał polecenia oszusta. Nie dość, że stracił oszczędności, to jeszcze „bankowiec” wykorzystując jego dane, próbował wziąć kredyt w wysokości 20 tys. zł.


Z 66-letnim płońszczaninem telefonicznie skontaktował się mężczyzna, podający się za pracownika działu bezpieczeństwa jednego z banków. Twierdził, że na konto 66-latka ktoś się włamał, lecz bank skutecznie zablokował transakcję – przelew na kwotę 800zł. „Bankowiec” tłumaczył swojemu rozmówcy, że prawdopodobnie ma zainfekowany lub zhakowany telefon, a on, zgodnie z polityką banku, zobligowany jest to sprawdzić. Polecił pobranie wskazanej przez niego aplikacji, dzięki której telefon płońszczanina miał zostać podłączony z działem technicznym bezpieczeństwa banku. W międzyczasie poinformował też 66-latka, że ktoś próbował na jego dane zaciągnąć kredyt w wysokości 20 tys. zł. Zaniepokojony sytuacją i niczego nieświadomy mężczyzna, wykonywał wszystkie polecenia oszusta. Na jego telefon przychodziły kolejno sms-y z pytaniami dotyczącymi posiadanego konta bankowego, przypisanej do niego karty i zgromadzonych na koncie środków. Na wszystkie 66-latek miał odpowiadać – „nie potwierdzam tej operacji”. Po blisko godzinnej rozmowie „bankowiec” śmiejąc się poinformował mężczyznę, że właśnie stracił z konta prawie 3 tys. zł., po czym się rozłączył. Gdy płońszczanin skontaktował się z prawdziwymi pracownikami banku okazało się, że nie dość, że z jego konta zostały wypłacone pieniądze, to ktoś faktycznie próbował zaciągnąć 20 tys. zł. kredytu.

Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach telefonicznych z osobami proponującymi świadczenie jakichkolwiek usług finansowych lub bankowych. Nie powinno się ulegać namowom rozmówcy o zainstalowanie na swoim telefonie, tablecie czy komputerze programu czy aplikacji do zdalnej obsługi urządzenia.

O wszelkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast poinformować policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x