Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Znamy laureatów konkursu fotograficznego „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”Dla każdego nauczyciela bibliotekarza promocja biblioteki i czytelnictwa jest niezwykle istotna. Każdy stara się poprzez różne akcje i imprezy zachęcać do czytania i wypożyczania książek. O ile w szkole podstawowej jest łatwiej dotrzeć do dziecka, które poprzez książki chce odkrywać świat, o tyle w szkole ponadpodstawowej czytanie jest mało popularną formą spędzania czasu. Przyciągnięcie młodego czytelnika do biblioteki stało się inspiracją do przygotowania konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

W miesiącu maju, Biblioteka Pedagogiczna w Mławie, ogłosiła konkurs fotograficzny pod hasłem „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę ”, który polegał na zrobieniu zdjęcia z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała,  tak aby całość była spójna.  Prace konkursowe można było składać do 11 czerwca. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności i wyobraźni uczniów, zainteresowań i pasji czytelniczych, promocja czytelnictwa w niekonwencjonalny sposób, a także popularyzacja nowości czytelniczych.

Informacje o konkursie i regulamin zostały zamieszczone na stronie internetowej i Facebooku biblioteki. Nawiązano współpracę z nauczycielami bibliotekarzami poszczególnych szkół ponadpodstawowych powiatu mławskiego.

Spośród nadesłanych prac jury, którego przewodniczącym był Arkadiusz Burchacki,  po obejrzeniu i starannym ich przeanalizowaniu 17 czerwca 2021 r. wyłoniła laureatów:

I  miejsce:  Julia Łączyńska kl. II.O (ZS nr 4 w Mławie)

II miejsce: Zofia Łukasikkl. II T(ZS nr 4 w Mławie)

III miejsce: Kamila Rudnicka kl. II B (ACK w Mławie)

III miejsce: Hadrian Gruszewski kl. II TB (ZS nr 4 w Mławie)

Wyróżnienie: Jakub Grzybowski kl. II TB (ZS nr 4 w Mławie)

Wyróżnienie: Marcin Pawłowski kl. IC (I LO w Mławie)

Wyróżnienie: Wiktoria Karpińska kl. II B (ACK w Mławie)

źródło i fot. Biblioteka Pedagogiczna w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x