Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ratowskie Spotkania Patriotyczne po raz jedenasty [fotorelacja]


Mszą świętą w intencji Obrońców Ojczyzny odprawionej w sanktuarium św. Antoniego rozpoczął się ostatni dzień uroczystości odpustowych ku czci patrona ratowskiego sanktuarium świętego Antoniego z Padwy. Po jej zakończeniu Marta i Paweł Stawińscy wystąpili w poetyckim koncercie „O mój rozmarynie”. Kulminacyjnym punktem  wczorajszych XI Ratowskich Spotkań Patriotycznych była plenerowa inscenizacja walk polsko-bolszewickich z okolic Ratowa w 1920 roku.


Inscenizację poprzedził pokaz sprawności kawaleryjskiej w wykonaniu Mateusza Żywca i Marii Duszy ze Stajni Tarpan z Korbońca oraz kawalerzystów  Stowarzyszenia I Pułku Ułanów Krechowieckich. Po niej, na przyklasztornych błoniach rekonstruktorzy z grup  z Ciechanowa, Przasnysza i Malborka podzieleni na stronę polską i sowiecką walczyli o zajęcie Ratowa. Wspomagali ich kawalerzyści  oraz grupa rekonstruktorów cywilnych. Zapraszamy na fotorelację z widowiska.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Śmietana Stanisław
Śmietana Stanisław
2 lata temu

Pienkny pokas jazdy konny. My z mojom Dżesikom tesz kiedyś jeździlyśmy na naszym koniu czystej krfi abapskiej z tyłu ma przód. Ale nie dla was takie smakołyki.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x