Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W mławskim parku powstanie mural


Namalujmy razem mural – zachęcają burmistrz Kowalewski oraz zespół Suez Woda. Ma to być forma uczczenia 5. rocznicy współpracy władz miasta z firmą SUEZ WODA, która w formule partnerstwa publiczno-prywatnego wybudowała i przez 30 lat będzie eksploatować oczyszczalnię ścieków w Mławie.


Mural powstanie na szarej ścianie budynku Towarzystwa Sportowego Relaks w mławskim parku. Jego twórcą będzie Adam Walas, który jest autorem wielu prac wielkoformatowych w przestrzeni miast, a w Mławie stworzył mural „Nawidzę” przy ul. Powstańców Styczniowych. Prace nad realizacją nowego zadania rozpoczną się pod koniec czerwca.

Ratusz zachęca mieszkańców do udziału w tym projekcie. Pracy będą bowiem towarzyszyły warsztaty, których uczestnicy zdobędą wiedzę i doświadczenie od Adama Walasa.

Jak wziąć udział w warsztatach?

Swój udział można zgłosić mailowo na adres: info mlawa [dot] pl z dopiskiem „Mural” w tytule lub na profil FB M Miasto Mława. Do zgłoszenia koniecznie trzeba dopisać kilka zdań uzasadniających chęć udziału.  Na zgłoszenia ratusz czeka do 23 czerwca.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czarnek
Czarnek
1 rok temu

Na muralu powinny się znaleźć nowe ceny za wodę i ścieki, wodkan do sprzedania jeszcze został.

Mer
Mer
1 rok temu

Dziwnym tworem jest ten park. Jest mieszaniną wielu elementów. Nie gustuję w tego typu kolażach.
Brakuje mi tam ławeczki, otoczonej zewsząd zielenią, w miejscu odciętym od świata zewnętrznego, na której można spocząć i zanurzyć się w lekturze ciekawej książki. Wokół otaczają mnie kraty i rozpraszają odgłosy samochodów.
Do tego jeszcze…, …, …., … .
Czego tam nie ma?!

Janek
Janek
1 rok temu

Na co komu ten mural. Niech się wezmą za profesionalna naprawę dróg. Skąd są brane nowe nasadzenia kwiatow w parku miejskim? Ile to kosztuje? Która firma ma zysk? Nie lepiej wydać te pieniądze na coś pożytecznego. Panie burmistrzu park miejski to nie tylko kwiaty.

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
1 rok temu

Namalujmy razem mural – zachęcają burmistrz Kowalewski oraz zespół Suez Woda. Ma to być forma uczczenia 5. rocznicy współpracy władz miasta z firmą SUEZ WODA, która w formule partnerstwa publiczno-prywatnego wybudowała i przez 30 lat będzie eksploatować oczyszczalnię ścieków w Mławie.

Pan burmistrz niech skończy z chwaleniem formuły PPP.
Miasto Sierpc własnymi siłami przy współudziale środków zewnetrzych wybudowalo własną oczyszczalnie, która :Jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Należy podkreślić:
To jeden z najnowocześniejszych projektów w Polsce. Nie tylko oczyszcza ścieki komunalne ale również produkuje gaz i zieloną energię. W przyszłości dostarczy ciepło do mieszkań i domów. Mowa o otwartej dzisiaj oczyszczalni ścieków w Sierpcu. Jak zapowiadają przedstawiciele rządu, takich inwestycji w całym kraju będzie więcej.
Panie Kowalewski nie było lepiej zacisnąć pasa, wybudować oczyszczalnię i cieszyć się własnym obiektem, bez 30 letnich umów typu PPP?
Byloby taniej, ekologicznie i na własnych zasadach, warunkach.
Pieniądze z eksploatacji oczyszczalni zasiliłyby mlawski skarbiec.

srs
srs
1 rok temu

dobrze prawisz kolego, widać że na gównie idzie zarobić , i powiedzienie gówniany interes nabiera nowego znaczenia.

Jaga
Jaga
1 rok temu
Reply to  srs

Mówił ci ktoś, że jesteś zwykłym prostakiem?

srs
srs
1 rok temu
Reply to  Jaga

zazwyczaj można się o tym dowiedzieć od drugiego prostaka . swój swojego pozna na kilometr. hehe

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Mam nadzieję, że będzie trochę ładniejszy niż ten poprzedni, ale zapewne jakie pieniądze, taki i mural.

srs
srs
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Chyba nie o kasę tu chodzi. Tylko o wizję artysty . Technika techniką a najważniejszy jest przekaz .

Jaga
Jaga
1 rok temu
Reply to  srs

Przekaz takiego murala winien być czytelny dla wszystkich, a nie dla nielicznych.
Ten mural to, to samo co teatr z okazji którejś rocznicy bitwy pod Mlawą. Też przekaz zrozumieli tylko nieliczni.
Takie ogólnodostępne rzeczy winny być tak ukazane, żeby rozumiał je przeciętny dorosły, dziecko i starzec. To nie teatr czy wernisaż, że przychodzą tylko koneserzy.

anonim XC2
anonim XC2
1 rok temu
Reply to  srs

skoro chodzi o wizje aRTYSTY TO CZEMU MIESZKANCY MAJA ZGLASZAC PROPOZYCJE

srs
srs
1 rok temu
Reply to  anonim XC2

Myślę że może to być już efekt szczepionek i tych czipów co nami Wami sterują , i każą malować jakieś murale to taki test sterowania … , Heheh

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x