Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Piknik rodzinny „XI Ratowskie Spotkania Patriotyczne”


Jan Maria Jackowski
Reklama

Dni Świętego Antoniego tradycyjnie zakończy w niedzielę 20 czerwca piknik rodzinny „XI Ratowskie Spotkania Patriotyczne”.

Uroczystości zainauguruje o godz. 12.00 msza św. w intencji obrońców Ojczyzny, pod  przewodnictwem rektora sanktuarium, ks. kan. Bogdana Pawłowskiego. Na godzinę 13.00 zaplanowano koncert „O mój rozmarynie” w wykonaniu Marty i Pawła Stawińskich, a na 14.00 pokazy kawaleryjskie oraz pokazy władania białą bronią w wykonaniu przedstawicieli różnych formacji kawalerii ochotniczej. Na godzinę 15.00 przewidziano główną atrakcję pikniku – plenerowe widowisko historyczne „Ratowo 1920”, w którym wezmą udział spadkobiercy tradycji formacji kawalerii i piechoty z okresu II Rzeczpospolitej a także grupy rekonstrukcji historycznej z Mazowsza.

 – Wybitny Ojciec Kościoła, św. Antoni Pustelnik, od wieków wzywany do obrony przed zarazą, duchowy mentor Ferdynanda Bullone, który na znak łączności z wielkim poprzednim również przyjął imię Antoni, w jednym z apoftegmatów napisał: „Kto kuje żelazo, zastanawia się najpierw, co chce z niego zrobić: czy sierp, czy miecz, czy siekierę. Także i my powinniśmy się zastanowić, jaką cnotę chcemy wypracować, żeby nie trudzić się na próżno”. Słowa te, będące mottem tegorocznych Dni Antoniańskich, mają zwrócić uwagę, że trudny czas pandemii należy nie tyle przeczekać, co wykorzystać jako czas kształtowania ducha. podkreśla ks. kan. Bogdan Pawłowski, zachęcając do uczestnictwa w uroczystościach.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Biskup Płocki Piotr Libera oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Ratowskie Spotkania Patriotyczne współfinansowane są ze środków samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

źródło: Sanktuarium Diecezjalne św. Antoniego z Padwy w Ratowie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x