Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jak zdobyć obserwujących na Instagramie?


Instagram jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. Wyróżnia się nastawieniem na publikowanie zdjęć. Stanowi platformę do dzielenia się swoimi pasjami, przeżyciami. Korzystają z niego osoby publiczne, chcące aby ich fani byli na bieżąco z tym co robią, jedzą, gdzie i z kim. Marzeniem wielu jest wypromowanie siebie lub swojej marki na Instagramie, co może przynieść naprawdę sowite korzyści.

Kim są obserwujący?

Obserwujący na instagramie zwani z angielskiego: followersami, to osoby, które zdecydowały się na kliknięcie przycisku „Obserwuj” na twoim profilu. Od tego czasu materiały dodawane przez obserwowany profil będą wyświetlały się na stronie głównej obserwującego.

Ranking

Im popularniejszy profil, tym większa szansa, że materiał pojawi się u obserwującego. Instagram stosuje własne algorytmy do oceny atrakcyjności profilu. Istotnymi czynnikami jest przede wszystkim regularność dodawania materiałów, reakcja na nie (zwłaszcza w pierwszych 15 minut od wstawienia), a także zaangażowanie społeczności skupionej wokół profilu.

Spójność profilu

Potencjalny obserwujący widząc spójny profil będzie o wiele częściej zdecyduje się na obserwowanie twoich treści. Zwięzły i konkretny opis jest niezbędny. Należy pamiętać o kolorach (nie wszystko do siebie pasuje) oraz podzieleniu treści. Przykładowo: zdjęcie osoby, cytat, opinia. Wszystko zależy oczywiście od tego, co tworzysz.

Twarz jest ceniona

Okazuje się, że zdjęcia zawierające twarz szacunkowo o wiele częściej pojawiają się w aktualnościach. Warto o tym pamiętać.

Follow za follow

Jedną z metod pozyskiwania obserwujących jest dodawanie ich do obserwujących w nadziei na odwzajemnienie. Niestety nie jest to sposób na dłuższą metę, gdyż algorytm Instagrama szybko wychwyci takie działanie. Z pewnością żywotność konta zostanie znacznie ograniczona. Wówczas może okazać się, że jedynym sposobem naprawy popełnionego błędu będzie ponowne założenie konta.

Utrzymanie widza

Zdobycie followersów to nie wszystko. Ważne, aby utrzymać użytkowników. Jeżeli nie jesteś regularny w tym co robisz, twoja społeczność szybko stopnieje. Tworząc opisy zachęcaj do aktywność. Poproś o komentarz. Zachęć do dyskusji i przede wszystkim – bierz w niej udział.

Komentuj!

Dobrym sposobem na zaistnienie jest komentowanie i lajkowanie treści innych użytkownik. Uważaj, żeby nie robić tego w stosunku do jakichkolwiek treści, ale do tych, które są jak najbardziej związane z tym, czym się zajmujesz.

Relacje

Każdy post możesz umieścić w relacjach. One też angażują, jeżeli zadasz w nich pytanie. To również miejsce na luźne posty, które mogą nawet nieco odbiegać o przyjętej konwencji profilu.

Nie przesadzaj

Jeżeli będziesz zbyt nadgorliwy w komentowaniu czy lajkowaniu możesz zostać uznany za bota, a to może oznaczać koniec popularności. Bądź cierpliwy, twórz wartościowe i angażujące treści, pamiętając o paru podstawowych zasad, a osiągniesz zamierzony cel. Początki są trudne, ale później wzrost obserwujących może wyglądać wykładniczo.


 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]