Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Blok tuż przy jednorodzinnych domach? Mieszkańcy ulicy Zachodniej protestują


Ponad osiemdziesięciu mieszkańców ulicy Zachodniej i ulic przyległych podpisało się pod petycją, adresowaną do burmistrza Kowalewskiego. Protestują przeciw planowanej budowie budynku wielorodzinnego z podziemnym garażem na jednej z działek, w bezpośrednim sąsiedztwie domów jednorodzinnych. Liczą, że burmistrz nie wyda pozytywnej dla inwestora decyzji o warunkach zabudowy, ale są też zdeterminowani, aby niekorzystne dla nich rozstrzygnięcia zaskarżać.


Oglądamy działkę, na której powstać ma blok i sąsiadujące z nią nieruchomości. Aż trudno uwierzyć, że taki sielski widok można spotkać jeszcze w Mławie. Spokój, bujna, soczysta zieleń, kwiaty, ale też wysmukłe świerki i drzewa, na  gałęziach których słychać ptasie trele. To wszystko jeszcze trwa, ale skończy się wraz z budową w tym miejscu bloku.

– Budowa wielokondygnacyjnego budynku wielorodzinnego pośród zabudowy jednorodzinnej zaburzy krajobraz architektoniczny tej części miasta oraz spowoduje dodatkowe utrudnienia komunikacyjne dla mieszkańców.  Naszym zdaniem interes inwestora nie może być stawiany ponad interes lokalnej społeczności,  ład przestrzenny i estetykę – piszą mieszkańcy w petycji.

Wielu z protestujących mieszka w tej okolicy od kilkudziesięciu – a nawet sześćdziesięciu lat. Wspominają, jak oddawali własne części działek, by powstała ulica, już w tej chwili bardzo ruchliwa, prowadząca w kierunku Stacji Mława i kompleksu sklepów. Jak twierdzą, obecnie  jeździ nią więcej aut niż Aleją Św. Wojciecha. Już teraz parkowanie dozwolone jest tylko po jednej stronie ulicy, a co będzie gdy na ulicy zechcą parkować jeszcze mieszkańcy bloku?

Takie precedensy w Mławie się już zdarzały, że pośród niskiej, jednorodzinnej zabudowy wyrastał blok.  Dyplomatycznie mówiąc, mieszkańcy tych jednorodzinnych doświadczają wtedy różnych niedogodności, jak choćby zaglądania przez okna do przysłowiowego talerza.

– Nie bronimy nikomu się budować, ale zachować trzeba zdrowy rozsądek.  Albo bloki, albo domki – mówią protestujący.

Ponieważ od rozstrzygnięcia burmistrza zależy, czy decyzja o warunkach zabudowy będzie odmowna czy pozytywna, oczekują więc od niego by stanął po stronie mieszkańców. Protestujący żądają, aby wydanie takiej decyzji odłożyć do czasu prawomocnego uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Po której stronie stanie burmistrz i jaka będzie jego decyzja?

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
90 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
1 rok temu

Jestem z ulicy gdzie ma powstać blok. Podjechałam na tą Rzengnowska i taki blok który tam stoi jest super dostosowany do reszty domów ta sama wysokość czyli jedno piętrowy.

Kamila
Kamila
1 rok temu
Reply to  Gość

Może i super, tylko że wielorodzinny. A plan przewiduje zabudowę jednorodzinną. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.

Henryk
Henryk
1 rok temu
Reply to  Gość

Rozumowanie przeciętnego polaczka-mławiaczka polega na tym że: nie przeszkadza nikomu gdy w budynku jednorodzinnym – mieszka 60 ukraińców produkujących tony śmieci, syf i bałagan. Ale gdy ma powstać budynek 8 rodzinny w którym zamieszka 16 -18 osób to już tragedia i protesty – bo będzie w końcu czysto i będzie porządek – a tego polaczki-mławiaczki nie lubią.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Henryk

Twoje rozumowanie jest właśnie takim rozumowaniem. Mieszkanie teraz oddawane do użytku, to w głównej mierze mieszkania pod wynajem i to właśnie dla Ukraińców i innych nacji. Ludzie mający nadmiar gotówki, albo nawet posiadający tylko zdolność kredytową kupują mieszkania (to jest inwestowanie), a z opłat za wynajem spłacają kredyt. Właśnie w takich mieszkaniach mieszka po kilku, kilkunastu lokatorów, którzy przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych.

Inga
Inga
1 rok temu
Reply to  Henryk

Masz rację Heniu 🙂

Kolo
Kolo
1 rok temu
Reply to  Henryk

Lecz się

Mlawianin
Mlawianin
1 rok temu

A gdzie na rzegnowskiej jest blok? Tam są domki szeregowe i teraz taka nowa willa która wygląda jak szeregówka, chyba że nie zauważyłam, że gdzieś tam w głębi się buduje.

Rzęgnowska
Rzęgnowska
1 rok temu
Reply to  Mlawianin

No właśnie ten nowy budynek to nie szeregówka tylko według projektu budynek wielorodzinny. Praktycznie nie jest problemem pasuje architektonicznie i wielklosciowo do okolicy, dlatego nie do końca rozumiem narzekań bo nie można porównać do tej sytuacji z Zachodniej.

Przedszkolanka
Przedszkolanka
1 rok temu
Reply to  Rzęgnowska

Problem polega na tym ,że na budynek na ul. Rzęgnowskiej narzeka TYLKO jedna osoba , jedna z Pań radnych.

Ul. Rzęgnowska
Ul. Rzęgnowska
1 rok temu
Reply to  Przedszkolanka

Problem polega na tym, że pozwolenie na tą budowę dwukrotnie zostało wydane z naruszeniem prawa. Wojewoda już dwukrotnie je uchylił w całości. Bardzo dobrze, że są osoby, które zwracają uwagę na łamanie prawa przez urzędy

Tomek
Tomek
1 rok temu

Bunio wyda zgodę na budowę bloku, to już jest dawno przyklepane 😉 Ludzie, nie bądźcie naiwni wierząc że możecie coś wskórać. 😉

ania
ania
1 rok temu

A jak to jest, że na końcu ulicy zachodniej jest miejscowy plan zagospodarowania a w środku ulicy zachodniej go nie ma ? Jeszcze kilka lat temu jak spółdzielnia chciała wybudować garaze na końcu zachodniej to nie mogła bo plan zagospodarowania przestrzennego przewidywał wielopoziomowe garaże, a przecież nikogo nie będzie stać na takie inwestycje rodem z Warszawy. I trzeba było wnioskować o zmianę, które trwała klika dobrych lat. A teraz się okazuje, że deweloper sobie może ot tak blok postawić
.

Prosiaczek
Prosiaczek
1 rok temu

Polakom nie dogodzi ,jak jest zimno chcą lata , jak jest lato chcą już zimę hehe nie pierwszy blok w takim miejscu i nie ostatni , rozwijamy się jako miasto ludzie kochani powstają nowe fabryki nowe firmy , wiec gdzieś musza mieszkać ci ludzie , burmistrz nie wydaje pozwoleń
Uważam ze trochę więcej roboty mogły zrobić przede wszystkim wykorzystać potencjał nad zalewem ruda porobić drogi dla rowerów , przy krajewie od parkingu przy lesie aż do krajewa zrobić ścieżki rowerowe , już nie długo idzie lepsza zmiana

Kolo
Kolo
1 rok temu
Reply to  Prosiaczek

W Mławie jest gdzie budować , po co jeden drugiemu ma na głowę wchodzić. Na Zachodniej już jest ciężko przejechać.

Były
Były
1 rok temu

Bardzo dobrze, że budują !
Trzeba likwidować niewykorzystane, uzbrojone tereny w mieście, bo to obniża koszty nabycia mieszkania !
Trzeba też likwidować nieużytki chaszcze pokrzyw i nie wykorzystanych terenów, stare przedwojenne rudery i np. bloki z z zabójczym eternitem na ul. Słowackiego !
Brawo Panie Burmistrzu, że rozwija Pan Miasto i działa na rzecz potrzebujących mieszkań !
A Ci, którym nie podoba się nowe sąsiedztwo mają możliwość wyprowadzić się do okolicznych Gmin………, ale tam z kolei trochę więcej smrodu i wiatraki stoją !
Polakowi nigdy nie dogodzi – taka już nasza natura!
A Mławiakom w szczególności !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pako
Pako
1 rok temu
Reply to  Były

Ciekawe czy byłbyś tego samego zdania jakby planowali blok obok twojego domu… hmm, chyba że to ty jesteś tym developerem.
Trzeba budować, z tym się zgodzę, ale z głową… a nie gdzie popadnie.

Maciej
Maciej
1 rok temu
Reply to  Były

Deweloper się odezwał

Odd
Odd
1 rok temu
Reply to  Były

Zgadzam się, w końcu ja też mam gdzie mieszkać

Ziom
Ziom
1 rok temu
Reply to  Były

Trudno ten idiotyzm skomentować nawet. Miasto niech się rozwija ma gdzie. Nie musi to być czyimś kosztem. Ciekawe czy nowi przyszli mieszkańcy będą zadowoleni, że nie ma jak wyjechać i samochodu gdzie zostawić. Ludzie mają dziś po 2, 3 auta. Już są takie miejsca gdzie deweloper wcisnął bloczek a jego mieszkańcy zastawiają sąsiadom bramy bo parking i garaż za mały. Patodeweloperka. Wszystko z głową musi być a nie kupić i się potem mordować.

Prosiaczek
Prosiaczek
1 rok temu

Jeszcze raz wam napisze biedni mieszkańscy ul zachodniej
Skarżyć mogliście jak byliście w szkole podstawowej nauczycielce ,teraz musicie się z tym pogodzić ze będzie piękny blok stał ,więcej cienia wam zrobi w dni upalne ,więcej ludzi do pogadania będzie ,będzie super mówię wam ,nie spinajcie się tak bardzo bo wam Żyłka pełnie i będzie kłopot pozdrawiam i całuje buziaczki pa pa

Tia
Tia
1 rok temu
Reply to  Prosiaczek

Aleś Ty infantylny. Tylko tyle w ramach komentarza . Bozia rozomu nie dała.

Janusz A.
Janusz A.
1 rok temu

Zapraszam na ulicę Smolarnia żeby zobaczyć skutki budowania bloków gdzie się podoba.

Emilia
Emilia
1 rok temu
Reply to  Janusz A.

Bardzo dobry przykład, współczuć tylko właścicielom domów

zorientowany w retail
zorientowany w retail
1 rok temu
Reply to  Janusz A.

Niestety gdy zgodnie z planami przedłużą Smolarnię do 3 etapu Al.św. wojciecha dopiero deweloperzy się rozszalęją…Swoją droga ciekawe jak wybudują te 2 planowane bloki za lelewelówką czy połączą ją ze Smolarnią czy Warszawską. Jak ze Smolarnią to współczuję mieszkańcom.

Kalia
Kalia
1 rok temu

Proszę spojrzeć co dzieje się na ulicy Podmiejskiej . Domy jednorodzinne i bloki , a za chwilę powstaną jeszcze 4 duże bloki. Już teraz przed 8 jest korek a co bedzie za chwile…Nawet podpisy mieszkańców domków nic nie pomogły i bloki stawiają. Masakra.

miki
miki
1 rok temu
Reply to  Kalia

BO TAM POWINNYbyć ronda – przed wiaduktem od strony miasta i od strony ul. Podmiejskiej, ale nasz pseudo burmistrz tak ustalił z PKP i innymi stronami, tak jak jest to na wiadukcie szreńskim

Mławiak
Mławiak
1 rok temu
Reply to  Kalia

Z tym ze tam są korki to fakt jedynym rozwiązaniem jest budowa ronda na wiadukt ale tego nikt nie zrobi bo burmistrz ma to w …..
Co do bloków to lokalizacja nie jest zła po drugiej stornie ulicy są domki jednorodzinne. A na zachodniej to między domami to tam jest porażka.

Kalia
Kalia
1 rok temu
Reply to  Mławiak

Po dwóch stronach są domki jednorodzinne. Ludzie z tego co wiem wybudowali sobie basen ,a za ogrodzeniem mają plac zabaw. Zero prywatności.

jfg
jfg
1 rok temu

Niestety w Mławie buduje się niskie bloki przez co zaczyna brakować miejsc. Czego skutkiem jest to że buduje się tam gdzie jeszcze jest miejsce.

jer
jer
1 rok temu

Jeśli liczą to się przeliczą, na 100% procent ten blok powstanie.

Mławiak
Mławiak
1 rok temu

Tak to jest jak kolarz dostanie kasę to wszystko podpisze

aaa
aaa
1 rok temu

W którym miejscu na Zachodniej ma powstać to osiedle? To podstawowa informacja, której zabrakło w artykule. W BIP-ie nie ma nic o planowanych inwestycjach na Zachodniej.

Alina
Alina
1 rok temu
Reply to  aaa

Ostatnio był tam lokal WML BURGER a kilka lat wcześniej SAHARA

onyx
onyx
1 rok temu
Reply to  Alina

Do Alina: :O przecież to maleńka działka. Widziałam, że była jakiś czas temu na sprzedaż, ale nie sądziłam, że nowy właściciel będzie chciał tam zmieścić blok mieszkalny.

hvc
hvc
1 rok temu
Reply to  Alina

A gdzie tam się da postawić blok jak to jest taka mała działka.

Kamila
Kamila
1 rok temu
Reply to  hvc

Właśnie w tym problem, że ten blok będzie na całej działce z balkonami na posesje sąsiadów. Dlatego planowany jest garaż podziemny zamiast parkingu. Popieram protest. Patologię trzeba wreszcie skończyć.

zorientowany w retail
zorientowany w retail
1 rok temu
Reply to  aaa

Nie wszystko jest umieszczane w BIP niestety to nie pierwszy przypadek. tak samo jak nie każda budowa jest wstawiana do GUNB gdzie można ewentualnie podejrzeć pozwolenia na budowe

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
1 rok temu

Drodzy Mieszkańcy.
Plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru powinienem być dawno temu zrobiony.
Warto wspomnieć, że o wielu rzeczach nie są informowani nawet przewodniczący zarządów osiedli. Wiadomym jest, że przewodniczący powinni też z, własnej inicjatywy drążyć takie tematy, które dotyczą, ich osiedla i problemów mieszkańców.
Jednak rzeczywistość w tej sprawie bywa różna i odbiega od założonego ideału.
W wielu ważnych sprawach władze miasta nie konsultują swoich decyzji, zamierzeń z mieszkańcami.
O wielu rzeczach dowiadujemy się, kiedy decyzje są już podjęte, albo czas do ich podjęcia jest krótki.
TEMAT konsultacji z mieszkańcami, jest tematem do odrębnej dyskusji.

Pocieszający jest fakt, który obrazuje nam zaangażowanie mieszkańców w ich własne sprawy.

Donald Tusk
Donald Tusk
1 rok temu

Ja wam burmistrza nie wybierałem…

Mława
Mława
1 rok temu

Mieszkańcy ul. Rzęgnowskiej mają już doświadczenie w podobnej sytuacji. Tam blok już jest w trakcie budowy mimo, że w palnie zagospodarowania przestrzennego nie jest dopuszczona taka zabudowa.

Mieszkanka ul. Rzęgnowskiej
Mieszkanka ul. Rzęgnowskiej
1 rok temu
Reply to  Mława

W temacie ul. Rzęgnowskiej , miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego został opracowany i ogłoszony już po uzyskaniu przez dewelopera prawomocnego pozwolenia na budowę, zatem to Pan burmistrz popełnił błąd i nie uwzględnił w/w pozwolenia w planie pod wyraźnym naciskiem jednej z Pań radnych .

Agata
Agata
1 rok temu

Jak prawomocne, skoro ci co tam kupili mieszkania mówią, że wojewoda wszystko unieważnił i nie mogą się wprowadzić.

Ul. Rzęgnowska
Ul. Rzęgnowska
1 rok temu

Miejscowy plan, który powstał na ul. Rzegnowskiej wygaszał wszystkie decyzje o pozwoleniu na budowę, które nie miały decyzji prawomocnej i ostatecznej.
A ta wspomniana na Rzegnowskiej ostateczna nie była. Wojewoda już drugi raz uchyla w całości decyzję o pozwoleniu na budowę budynku wielorodzinnego na Rzegnowskiej a inwestor nadal buduje, niestety ryzykując pieniądze kupujących, którzy mu zaufali…

Przedszkolanka
Przedszkolanka
1 rok temu

Uderz w stół ,a nożyce się odezwą…

Ul. Rzęgnowska
Ul. Rzęgnowska
1 rok temu
Reply to  Przedszkolanka

Rozmowa o faktach… a jak stół jest chwiejny to i nożyce się odzywają…

Kamila
Kamila
1 rok temu

Na układy nie ma rady…

Agata
Agata
1 rok temu
Reply to  Mława

To się nadaje do prasy i TV, tylko tak można przeciąć lokalne układy

Takmyslę
Takmyslę
1 rok temu

Jaki to sens. Pozwolenia dają a miesc parkingowych nie ma tak jak na ul Padlewskiego. Poza tym bloki powinny budowac sie we wspólnocie a nie miedzy domkami jednorodzinnymi. Pan burmistrz powinien sie zastanawiac nad lokalizacja a nie gdzie popadnie.

Jaga
Jaga
1 rok temu
Reply to  Takmyslę

Kasa, misiu, kasa. Nad czym tu się zastanawiać.
Trzeba było wybierać kogo innego na burmistrza.

Mati
Mati
1 rok temu

To jest skandal żeby budować bloki w sąsiedztwie domów jednorodzinnych. To można i trzeba skarżyć.

Agata
Agata
1 rok temu
Reply to  Mati

Racja, znając nasze sądy to i przez 5 lat nawet łopatą nie ruszy

Prosiaczek
Prosiaczek
1 rok temu

To ze mieszkańscy nie chcą to mogą sobie nie chcieć , pozwolenie będzie wydane i koniec takie czasy , mlawa się buduje i bardzo dobrze a jak mieszkańscy chcą to pod las niech się wyprowadza

Ktoś
Ktoś
1 rok temu
Reply to  Prosiaczek

Niedługo i w lesie będą stawiać

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Ktoś

Już stawiają. Rozejrzyj się.

Ktoś
Ktoś
1 rok temu
Reply to  Kuba

No faktycznie.zapomnilem o tych za łysa góra

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Prosiaczek

Jak to mają się wyprowadzić pod las !!że swojego żeby słoikom miejsce zrobic

Toto
Toto
1 rok temu
Reply to  Prosiaczek

Twój mózg już się dawno z Twojego ciała wyprowadził.

mieszkanka
mieszkanka
1 rok temu

Rękami i nogami podpisuję się pod tą petycją. Chyba ktoś już całkiem na głowę upadł !!! Wszędzie bloki. Tylko w Mławie takie kwiatki. Najlepiej wyciąć wszystko w pień i zalać betonem . Nie , nie i jeszcze raz NIE!!!!!!!

Wilga
Wilga
1 rok temu
Reply to  mieszkanka

Oj, nie tylko w Mławie! Właściwie wszędzie tak jest…

Zorientowany w retail
Zorientowany w retail
1 rok temu

Nie jestem malkomtentem ale takiej paranoi jak w Mławie nie zrozumiem. Totalny bałagan architektoniczny. Nie jestem przeciwko budownictwu wielorodzinnemu ale nie w takich miejscach między ośrodkami domków jednorodzinnych! Miasto powinno zadbac o wydzielenie w mieście obszarów gdzie bloki mogą powstawać. Wszędzie tak jest. Podam chociaż przykład Łomży czy Ostrołęki ( co prawda większe od Mławy) Są puste tereny miejskie na obrzezach robimy plan zagospodarowania pod osiedla. Tam nikomu nie będą przeszkadzały bloki. Życzę powodzenia mieszkańcom, udało się na Łąkowej zablokować oby i wam.

Do nie mających wiedzy.
Do nie mających wiedzy.
1 rok temu

To ja Ci podam przykład Ciechanowa, gdzie tak chwalony przez Mławian Prezydent „gwiazda” zgodził się na budowę bloku(bloków) tuż przy domkach jednorodzinnych. Mimo protestów mieszkańców. Tak więc jeśli prawo pozwala to mogą sobie krzyczeć. Nie podawaj przykładu Ostrołęki i Łomży bo tam to są miasta/powiaty, tzw powiaty grodzkie i oddzielnie powiaty ziemskie. A to oznacza, że wokół tych miast tereny są miasta i powiatu miejskiego. Natomiast wokół Mławy tereny już są gmin wiejskich. A deweloperzy chcą budować w mieście a nie na wsi. Dlatego w Mławie czy Ciechanowie już budują na terenach mocniej zurbanizowanych. Bo Ciechanów jest za malutki być powiatem grodzkim. Jasne???? Czy jeszcze coś?

zorientowany w retail
zorientowany w retail
1 rok temu

Dla informacji. Nie chodzi mi żeby nasi deweloperzy budowali poza terenem miasta, na terenach gmin wiejskich. Tylko na terenie miasta w miejscach niezabudowanych a dobrze zkomunikowanych, Prosty przykład tereny przy al. św. wojciecha, gdzie już powstaje osiedle 5 budynków (czy przy planowanym 3 etapie) To są tereny niezurbanizowane które można zagospodarować w mpzp na budownictwo wielorodzinne. Tak samo dzieje się w Ostrołęce( tereny ul. Jana Pawła) czy Łomży (tzw. przedmieście). To są tereny miejskie. Ja w naszym mieście żadnego dewelopera nie wyganiam na tereny wiejskie( chociaż pod Działdowem, w Komornikach powstają osiedla na terenach gmin wiejskich i niektórzy inwestorzy szukają właśnie takich miejsc). Bez względu na to czy to Ciechanów czy Mława jest to sytuacja niedopuszczalna i wina stoi po stronie miasta i BRAKU SPORZĄDZENIA MPZP DLA DANEGO TERENU.

Toto
Toto
1 rok temu

Mądryś

Media
Media
1 rok temu

Zawalą to miescine blokami.Smutne.

Ewka
Ewka
1 rok temu

Brawo

Kuba
Kuba
1 rok temu

Ul. Zachodnia też?
Na ul. Zuzanny Morawskiej już się buduje blok. Też zabudowa wokół niska (domki jednorodzinne). Dwie posesje wyburzono i powstaje blok. Ciekawa sprawa jest jeszcze z tym blokiem, bo tablica informacyjna jest powieszona na byłym budynku gospodarczym w głębi jednej z byłych posesji. Nawet ktoś z sokolim wzrokiem nie jest raczej w stanie odczytać tego co jest na owej tablicy informacyjnej.
Czy to zgodne z prawem?
Nasz burmistrz bardzo dba o estetykę miasta.
Drodzy mieszkańcy od lat wybieracie na stanowisko gospodarza miasta człowieka, który reprezentuje deweloperów i tzw. grube ryby, którego kampanie wyborcze zdaje się, że aktywnie wspiera biznes, któremu taki człowiek spolegliwy jest na rękę.
Rączka….

zgredek
zgredek
1 rok temu
Reply to  Kuba

Na Morawskiej to akurat szeregowce nie blok to jeszcze rozumiem, jakoś to bedzie pasowało. Niska zabudowa dostosowana do domów jednorodzinnych.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  zgredek

Szeregowce? – czy aby na pewno?

Zorientowany w retail
Zorientowany w retail
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Na 100, tak. Poza tym wystarczy zobaczyć schemat budowy żeby poznać jaka inwestycja….chociaz powiem tak, na mazurskiej miało być 5 budynków w zab. szeregowej A odwalili 2 piętrowe z poddaszem co w sumie architektonicznie wygląda jak blok

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

No, widzisz… tam też mogą coś odwalić. Budowa nie jest prawidłowo oznakowana: brak tablicy informacyjnej przy ulicy, co jest obowiązkowe.

Normal
Normal
1 rok temu
Reply to  Kuba

Gościu, nie bądź taki mądry. Jeśli nie wiesz to nie bredź. Tam może stać blok zgodnie z jakimkolwiek prawem budowlanym. Nie może jedynie przekraczać trzech kondygnacji. I to nie jest żadne naciąganie. Zauważ, że wiele domów na Morawskiej ma dwa piętra ( 3 kondygnacje) a parter jest wysoki. Tu akurat nie doszukuj się żadnego szwindlu.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Normal

Wyjaśnij dlaczego tablica informacyjna owej budowy nie znajduje się tuż przy ulicy i nie jest widoczna dla mieszkańców?
Coś tu chyba nie tak.
Ile jest domów 3-kondygnacyjnych na ilocy Z. Morawskiej?

Last edited 1 rok temu by Kuba
Normal
Normal
1 rok temu
Reply to  Kuba

Boże, jaka ciemność w tym narodzie. Kuba, kolego drogi. Przejdź się tą ulicą. Zobaczysz wtedy ile jest takich domów. Pamiętaj, że parter to jest pierwsza kondygnacja, potem pierwsze piętro- druga kondygnacja i wysoki strych ze skosem to trzecia. I teraz pomyśl, że takiej wysokości byłby blok z tą różnicą, że na trochę większej powierzchni i do tego parter zaczyna się równo z ziemią a nie podwyższony , tak jak jest w tych domach.Popatrz na bloki na Nowoleśnej, jakie są niskie. To jest najlepszy przykład. Bo gwarantuję Ci , że miasto nie pozwoli zbudować na Morawskiej bloku 4/5 piętrowego bo tam jest niska zabudowa.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Normal

To może ty się lepiej przejdź ul. Zuzanny Morawskiej.
Tam jest tylko jeden budynek 3-kondygnacyjny, a jest nim szkoła.

Miałerm nadzieję, że liczysz parter jak pierwszą kondygnację, a nie piwnicę czy suterenę, bo z tego co widzę na tej ulicy, to ty jednak uważasz piwnicę za I kondygnację, a parter, to dla ciebie jest już druga kondygnacja. Strych także nie jest kolejną kondygnacją jeśli jest to poddasze nieużytkowe, a takich piętrówek z poddaszem użytkowym jest tam naprawdę mało
Co mnie obchodzi ul. Nowoleśna czy jakaś inna.
Teraz stawia się inaczej domy jak kiedyś, kiedyś każdy dom był podpiwniczony i to niestety nigdy nie była pierwsza kondygnacja.

Nie odpowiadasz na pytanie:
– co jest z tablicą informacyjną tej budowy?
Dlaczego jest ona w głębi działki a nie przy ulicy (jak wszędzie) i na dodatek w ogóle niewidoczna dla mieszkańców?
Być może jest ona nawet pusta…
Czy to jest zgodne z prawem?
Nie opowiadaj bzdur, że miasto nie pozwoli tam na budowę bloku, miasto na wszystko pozwoli.
Jak to mówią, wszystko zależy od kasy.

sprtw
sprtw
1 rok temu
Reply to  Normal

Gościu:

„Tablica informacyjna budowy musi znaleźć się w dobrze widocznym miejscu.
Co to jednak oznacza?
Przede wszystkim nie możemy ustawić jej w głębi placu budowy czy z tyłu, za budowanym domem – musi ona być dobrze wyeksponowana na froncie, zaraz przy ogrodzeniu, koniecznie przy drodze dojazdowej na plac budowy.”

Postawienie tablicy informacyjnej w taki sposób jak jest to Morawskiej jest niezgodne z obowiązującym prawem – to jest łamanie prawa, za to winny być kary.

zorientowany w retail
zorientowany w retail
1 rok temu
Reply to  Kuba

Tu powstanie 14 domów w zabudowie szeregowej, 2 rzędy po 7. Także jakoś to będzie wyglądać. Napewno lepiej niż bloki w srodku zabudowy jednorodzinnej jak np. na Padlewskiego czy na Wójtostwie.

Marta
Marta
1 rok temu
Reply to  Kuba

Ludzie gadacie a potem znowu na niego zagłosujecie albo na jego zastępcę…

Kim
Kim
1 rok temu

Dokładnie daliście temu panu władze sami he he niedługo w Mławie zaczną stawiać wieżowce bo zbraknie terenu na bloki

Mors
Mors
1 rok temu

Proponuje wybudować tu brakujący peron dla Stacji Mława i podciągnąć linie kolejową. Wtedy będzie można galerie wybudować, podając za powód budowę dworca.

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu

To wiecie teraz po co były w tej okolicy remonty dróg

Trump Tower
Trump Tower
1 rok temu

Spoko loko pochodzicie sobie w okolicy Jaśkowej Doliny w GD tam dopiero jest rozstrzał z blokami. Swoją drogą to jest jakieś nie porozumie że burmistrz z zawodu „nie urbanista ” ma decydować o całokształcie i być wizjonerem w tym temacie . Druga sprawa to prawo które na to pozwala , trzecia sprawa to rozwój miasta i jego blokowanie. Tak że sprawa nie jest jednoznaczna i wielowątkowa. A patodeweloperzy jak już budują to niech zrobią coś z rozmachem 11 pięter a nie jakieś kurniczki stawiają cały czas. Brać przykład z Trump Tower . Tak czy inaczej proszę się rozejść do domu , taka jest kolej rzeczy że dziś mieszkasz na wsi jutro budzisz w mieście a pojutrze w osobistym M1. Proszę się rozejść temat zamknięty.

J . Kaczyński
J . Kaczyński
1 rok temu

Burmistrz wszystko podpisze

spidy
spidy
1 rok temu
Reply to  J . Kaczyński

i powie, że to dla dobra mieszkańców, tych przyszłych

B.Budka
B.Budka
1 rok temu
Reply to  J . Kaczyński

Ja bym też podpisał . A później ciach do sowy na ośmiorniczki.

Wml
Wml
1 rok temu
Reply to  J . Kaczyński

Burmistrz jest jak prezydent Duda, taki dlugopis, wszystko podpisze

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Wml

Oj… mylisz się nie wszystko podpisze.
Szaremu Kowalskiemu nic nie podpisze. Trzeba odpowiedniego załącznika.

Mieszkanka ul. Rzęgnowskiej
Mieszkanka ul. Rzęgnowskiej
1 rok temu
Reply to  J . Kaczyński

Nie zgodzę się, podpisze, ale nie każdemu z deweloperów. Jednemu pozwoli na wszystko, nawet na zmianę organizacji ruchu z uwagi na budowę, a innemu nie pozwoli na nic ,nie respektując nawet wyroku NSA.

Mieszkanka ul. Rzęgnowskiej
Mieszkanka ul. Rzęgnowskiej
1 rok temu
Reply to  J . Kaczyński

Podpisze, ale nie każdemu z deweloperów. Jednemu pozwoli na wszystko, nawet na zmianę organizacji ruchu z uwagi na budowę, innemu nie pozwoli na nic, nie respektując nawet wyroku NSA.

Gość
Gość
1 rok temu

Jestem z ulicy gdzie ma powstać blok podjechałam na tą Rzengnowska i tak stoi nie blok tylko bliźniak jednopiętrowy . To mogę zrozumieć bo ma tylko taką wysokość jak resztę domów.

Ul. Rzęgnowska
Ul. Rzęgnowska
1 rok temu
Reply to  Gość

Budynek wielorodzinny 10-lokalowy w miejscu, które w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczone jest na posadowienie budynku jednorodzinnego… rzeczywiście „bliźniak”…

90
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x