Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

400 tys. na inwestycję drogową w Grzebsku. Gmina pozyskała dotację


fot. ilustracyjne


Zgodnie z listą zadań objętych dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych ogłoszonej w dniu 11 czerwca, gmina uzyskała wsparcie finansowe w wysokości 400 000 zł na zadanie inwestycyjne pn.: „Przebudowa ciągów komunikacyjnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Grzebsk”.

Wsparcie otrzymały tylko 33 inwestycje gminne z województwa mazowieckiego ( w powiecie mławskim tylko Wieczfnia Kościelna) w wysokości 19 626 505,16 zł, na terenie których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej (PGR-y). 

Jak podkreśla Wójt Gminy Mariusz Gębala, gmina aktywnie aplikowała o środki w ramach przedmiotowej dotacji. Po konsultacjach z mieszkańcami sołectwa Grzebsk, złożyliśmy maksymalną przewidzianą liczbę wniosków (3), która dotyczyła szeregu aktualnych potrzeb sołectwa (modernizacja infrastruktury rekreacyjnej, przebudowa stacji uzdatniania wody). Wsparcie uzyskał projekt dotyczący  infrastruktury drogowej. Jego realizacja umożliwi kontynuację działań podjętych na terenie sołectwa Grzebsk w latach poprzednich. Przebudowa ciągów komunikacyjnych podniesie zarówno standard  jak i bezpieczeństwo użytkowników. 

Przewidywany termin realizacji inwestycji – do września 2022 roku.

źródło: UG Wieczfnia Kościelna

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x