Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

19-latek staranował radiowóz. Potem uciekał pieszo


Kierujący seatem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zaczął uciekać przed policjantami. Uderzył w blokujący mu drogę ucieczki radiowóz. Następnie 19-latek zaczął uciekać pieszo w kierunku opuszczonej posesji. Przeskakując przez bramę został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Jak się okazało był pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.


14 czerwca wieczorem w Ciechanowie policjanci wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED zmierzyli prędkość samochodu marki Seat. Kierujący jechał ze zbyt dużą prędkością w obszarze zabudowanym. Policjanci wydali mu wyraźne sygnały do zatrzymania się. Jednak siedzący za kierownica mężczyzna przyśpieszył jeszcze bardziej i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

Podczas ucieczki mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez mundurowych, zajeżdżał drogę nie dając się wyprzedzić. W miejscowości Pęchcin kierujący zaczął gwałtownie hamować chcąc skręcić w lewo, wtedy stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w przydrożną skarpę. Następnie chciał wycofać pojazd, jednak uderzył w blokujący mu dalszą drogę ucieczki radiowóz. Do kierującego podbiegli policjanci jednak 19-latek zaczął uciekać pieszo w kierunku opuszczonej posesji. Przeskakując przez bramę został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Jak się okazało kierujący seatem to 19-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Na dodatek badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że jest pijany. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu z młodym mężczyzną zostaną wykonane czynności procesowe. Następnie 19-latek odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x