Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

kpr. Olaf Sobotka z tytułem Mistrza Polski


Kpr. Olaf Sobotka – młody, ambitny i dobrze zapowiadający się zarówno żołnierz jak i sportowiec, w miniony weekend reprezentował 5 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w NO Gl, skąd wrócił z tytułem Mistrza Polski.


12 czerwca w Mińsku Mazowieckim odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych, w których kpr. Olaf Sobotka stoczył  4 walki w NO GI (brazylijskie jiu-jitsu), wszystkie wygrywając, w tym dwie przez poddanie się przeciwnika. W finale jego przeciwnikiem był zawodnik – żołnierz 12 Brygady Zmechanizowanej, jednakże kpr. Sobotka okazał się bezkonkurencyjny w kategorii wagowej 79,5 kg zdobywając Złoty Medal i tytuł Mistrza Polski. W kategorii GI do 82,3 kg stoczył 2 walki w wyniku których zdobył również Brązowy Medal Mistrzostw Polski Służb Mundurowych. To nie pierwsze medale zdobyte w czerwcu przez Sobotkę. 5.06 br. został srebrnym medalistą Pucharu Polski w No GI w kategorii 79,5 kg JiuJitsu 2021 w Luboniu.

Kpr. Sobotka Olaf  ma na swoim koncie już takie tytuły jak: Srebrny Medalista Pucharu Polski IBJJF RULES, Vive Mistrz Polski MMA Semi Pro (pół zawodowy), Mistrz Mazowsza MMA, Mistrz Warmi i Mazur MMA, Dwukrotny zdobywca Pucharu Polski MMA „Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Srebrny Medalista Puchar Polski ADDC, Dwukrotny Brązowy Medalista Pucharu Polski MMA.

Olaf na co dzień jest studentem I roku Studiów Licencjackich na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne, lecz od wielu lat jego pasją są sztuki walki, trenuje MMA w mławskim klubie.  Od 2019 roku jest żołnierzem 51 batalionu lekkiej piechoty 5 MBOT i od samego początku dał się poznać jako osoba niezwykle zdyscyplinowana i ambitna. Z pozytywnym wynikiem ukończył kurs podoficerski i otrzymał mianowanie na stopień kaprala co pozwala mu na rozwijanie swojej drugiej pasji jaką jest wojsko. Kpr. Sobotka jest stałym uczestnikiem organizowanych przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej zgrupowań „Wojownik Niezłomny”.

źródło: 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
2.2 6 votes
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
2 lata temu

Kapral??? – jaki z niego kapral??? – – ile on w tych harcerzykach Maciory jest? za co ten stopień?

Anonimus
Anonimus
2 lata temu

Brawo. Jeszcze trochę i będzie czyścił buty Maciorze, a może i poczyści kuwetę kota u Balbiny.
J384Ć P15

Mateo
Mateo
2 lata temu

Gratulacje!

SPOSTRZEGAWCZY
SPOSTRZEGAWCZY
2 lata temu

polecam DAMSKI 5,6 mm pistolecik w damskiej torebce się mieści of coooz … byłem 40-sorog let agou RZEŹNIKIEM – ZABIJAŁEM BYCZKI PO 750 KG ŻYWEJ WAGI… milicja i sądy polskie NIE UZNAJĄ OBRONY KONIECZNEJ czekam aż imigranci rozpoczną rewoltę FRANCJA PRZED WOJNĄ DOMOWĄ – W NICEI SPALIŁY DRUGĄ JUŻ NOTRE DAME… A NAWET BERLIN JUŻ DEMOLUJĄ… OBYŚ ŻYŁ W CIEKAWYCH CZASACH… TO CHIŃSKIE PRZEKLEŃSTWO JE

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  SPOSTRZEGAWCZY

Naucz się pisać dyslektyku. Bo nic z tego bełkotu nie można wywnioskować.

SPOSTRZEGAWCZY
SPOSTRZEGAWCZY
2 lata temu
Reply to  Anonim

je to WYBORNE taki niekumaty idiot…

SPOSTRZEGAWCZY
SPOSTRZEGAWCZY
2 lata temu
Reply to  Anonim

gdzie tyś zdolny CUŚ wywnioskować… NO GDZIE ?

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  SPOSTRZEGAWCZY

Właśnie z tego bazgrania trzcionką nic nie można wywnioskować. Ani za i ani przeciw. I coś o górach i coś o motorach. Pomieszałeś wszystko. Może na trzeźwo to pisz i bez dopalaczy.

SPOSTRZEGAWCZY
SPOSTRZEGAWCZY
2 lata temu
Reply to  Anonim

na poziomie szkolky ciut wyżej od powszechnej… absolwent powinien posiąść umiejętność czytania CO TEŻ AUTOR DOWOLNEJ WYPOWIEDZI MNIAŁ NA MYŚLI… A ZWYKŁY BEŁKOT LITERÓWEK SIĘ DOSZUKUJE SAM SOBIE WYSTAWIAJĄC OCENĘ… I SZUKAJĄC WSPARCIA INNYCH KRETYNÓW… I W TEN SPOSÓB NA DOWOLNY TEMAT PO CHWILI ZDOMINOWANY JEST PRZEZ KOMENTATORÓW DOKAZUJĄCYCH JAKO TE CHOPKI PO ZMROKU PO MNIEŚCIE GANIAJOM… CO DO ZASADY CHRZĄKNIĘCIA W KOMENTARZACH DOMINUJOM… A W TEMACIE TEGO ZAWODNIKA TO JAK SOŁDATA ZE SPECNAZU UWIDZI TO SIĘ NIE BĘDZIE WIEDZIAŁ CO ROBIĆ… PRAWDOPODOBNIE W GACIE NAROBI…

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  SPOSTRZEGAWCZY

Chłopczyku do piaskownicy idź, a nie do dyskusji się zabierasz. I tą łamaną gwarą śląską obrażasz Ślązaków.

SPOSTRZEGAWCZY
SPOSTRZEGAWCZY
2 lata temu

vv

Anonimus
Anonimus
2 lata temu

A tfu. Znowu reklama chłopczyków Maciory. Do roboty nieroby. Pobieracze naszej kasy za nic nie robienie.
J384Ć P15

Kaziulek
Kaziulek
2 lata temu
Reply to  Anonimus

Sługi za szlugi:)

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x