Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Trybunał Sprawiedliwości Dzieci i Młodzieży – projekt z udziałem uczniów I LO w Mławie


WELTGEReCHTSHOF  DER  KINDER  UND  JUGENDLICHEN  –  WIR  DENKEN  DIE  WELT  NEU  UM (Trybunał Sprawiedliwości Dzieci i Młodzieży – Zmieniamy myślenie świata) to projekt Teatru Państwowego w Norymberdze, do którego przystąpiły dzieci i młodzież z całego świata.


Celem projektu jest edukacja młodzieży na świadomych obywateli, którzy w przyszłości będą kształtować sprawiedliwy i demokratyczny porządek świata. Praca nad projektem zakończy się spotkaniem uczestników podczas konferencji w Norymberdze w październiku 2021r.

Norymberga – miejsce rozważań nad koniecznością zmian w otaczającym nas świecie, nie jest przypadkowe. Jako miasto procesów zbrodniarzy wojennych stało się symbolem sprawiedliwości wymierzonej po II wojnie światowej.

Właśnie o sprawiedliwości i niesprawiedliwości na świecie dyskutujemy, piszemy oraz obrazujemy nasze pomysły w formie plastycznej.

Uczniowie dostrzegają nieprawości, nazywają je i znajdują sposoby ich zmiany, tak by relacje międzyludzkie oparte były na solidarności, empatii i wrażliwości na krzywdę drugiego człowieka. Wszak przyszłość młodych ludzi leży w ich rękach.

Jednym z zadań projektowych było przygotowanie scenek na temat niesprawiedliwości. My wybraliśmy stereotypowe i niesprawiedliwe postrzeganie osób innej narodowości, kultury i rasy. Do realizacji użyliśmy teatr lalek kamishibai, który spełnia także funkcje biblioterapeutyczne i jest idealnym narzędziem do rozważań na tematy etyczne, pozwala rozwijać kompetencje społeczne i uwrażliwiać na drugiego człowieka.

Oto efekt naszej pracy:

Kolejnym zadaniem będzie tworzenie wizji Światowego Trybunału Sprawiedliwości Dzieci i Młodzieży i wskazanie jego funkcji.   cdn.

źródło: koordynator projektu Edyta Dobiesz-Jąderko

I LO im. St. Wyspiańskiego w Mławie

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
SPOSTRZEGAWCZY
SPOSTRZEGAWCZY
1 rok temu

jako dojcz po babce Niemce CIESZEM SIĘ BARDZO ŻE POLAKI KOCHANE WREŚCIE BARDZIEJ ROZUMNE JAKOBY SOM… ZA POLKIE MÓJ DZIAD ROSJANIN ZE SAMARY ZGINĄŁBYŁ – ZNACZY SIĘ DOSTAŁBYŁ PO ŁAPACH ZA DYWERSJĘ I BABKA NIEMKA NIE MOGŁA NIC PORADZIĆ… ALE TYLKO MY NIEMCY MOŻEMY TU NAD WISŁĄ ZAPEWNIĆ SPOKÓJ- NASZE LUFTWAFFE BĘDZIE PILNOWAĆ NASZYCH FABRYK I SAME POWINNIŚTA POLAKI Z WŁASNEGO DOBRZE SZEROKO ROZUMIANEGO INTERESU ŻEBY WIĘCEJ FABRYK NIEMIECKICH TUTAJ BYŁO… ABY NASZE CHŁOPCY MIAŁY SENS BRONIENIA NASZEGO BYZNESU… A NIE JAKIEGOŚ POLA BEZPŁODNEGO POD KRÓLEWCEM… MIKOŁAJ KOPERNIK NIEMCEM BYŁ… I Z KRÓLESTWEM POLSKIM WOGŁE ANI TORUŃ ANI FROMBORK CZY LIDZBARK WARMIŃSKI POLSKIMI NIE BYŁY… I TO SĄ NASZE ZIEMIE…

Mławiak
Mławiak
1 rok temu

Bardzo dobrze! Niech się młodzież uczy tolerancji dla innych ras, a nawet dla Niemców

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x