Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Metoda „na wnuczka” niestety nadal skuteczna. 87-letni mieszkaniec gminy Lipowiec Kościelny padł ofiarą oszustwa


Metoda „na wnuczka” jest jedną z najbardziej znanych oszustw. Jak się jednak okazuje, pomimo tak wielu ostrzeżeń i medialnych informacji, stara metoda przestępców  nadal działa. Oszuści okradają kolejne osoby. Wczoraj, ich ofiarą padł 87-letni mieszkaniec gminy Lipowiec Kościelny. Nieświadomy zagrożenia senior stracił kilkanaście tysięcy złotych. Tego samego dnia, na terenie powiatu mławskiego, policja odnotowała kilka prób podobnego oszustwa.


Jak wynika ze wstępnych ustaleń oraz relacji okradzionego  87- letniego seniora, około południa, na jego telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta. Nie przedstawiła się. Senior zapytał, czy rozmawia ze swoją wnuczką podając jej imię. Nieznana rozmówczyni potwierdziła. Powiedziała, że spowodowała wypadek drogowy i potrzebuje pieniędzy na adwokata. Po pieniądze przyjedzie adwokat z Mławy. Senior podał rozmówczyni dokładny adres zamieszkania. Przygotował zgromadzone w domu oszczędności i włożył je do koperty. Pieniądze przekazał nieznanemu, ubranemu na czarno, młodemu mężczyźnie. Kilka godzin później, dzwoniąc do rodziny,  senior zorientował się, że został okradziony przez oszustów.

Tego samego dnia mławska policja odebrała kilka zgłoszeń od osób, które nie dały się nabrać oszustom. Relacjonowane przez nich sytuacje były bardzo podobne – była to historia o wypadku, adwokacie, poręczeniu majątkowym.

Policja apeluje do rodzin osób starszych o przeprowadzenie rozmowy z seniorami na temat zagrożeń. Warto o tym przypominać, warto rozmawiać a przy okazji zapewnić, że bliscy seniorzy mogą liczyć na pomoc.   

źródło: KPP Mława, autor: asp. szt. Anna Pawłowska

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x