Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Bądź jak borsuk”. Instrukcja jak załatwiać się w lesie


„Pole minowe” to znany widok w lasach, szczególnie przy ścieżkach czy leśnych parkingach. Bywa jednak, że fizjologia nie może poczekać i zmuszeni jesteśmy odejść na stronę. I o ile „małe siku” nie stanowi problemu, o tyle „duża kupa” to już pewien kłopot. Lasy Państwowe przed wakacjami postanowiły więc zamieścić na swoim fecebookowym fanpage instrukcję, jak załatwiać potrzeby fizjologiczne w lesie, tak „by nie załatwić lasu”.

– Nikt nie lubi widoku papierzaków w lesie. Zróbmy zatem wszystko, by umilić czas spędzany na łonie natury i zadbać o krajobraz” – czytamy w przywołanym wpisie.  

Jaka jest prawidłowa procedura instruują nas Leśne Przedszkolaki wraz z Nadleśnictwem Spychowo, ilustrując poszczególne kroki obrazkami. Pierwszą czynnością jest wykopanie dołka, w którym umieszczamy także papier, po czym całość należy przykryć ziemią lub ściółką.

– To takie proste: W przeciągu kilku godzin leśne żuki zajmą się naszą kupą i nie będzie po niej śladu. Mech będzie rósł dalej w tym samym miejscu a ci którzy przyjdą po nas do lasu nie zobaczą stada” papierzaków” i z uśmiechem pospacerują dalej! – pisze Nadleśnictwo Spychowo na Facebooku.

Dlaczego przykładem ma być dla nas borsuk?  Borsuki to czyściochy. Okolice nor utrzymują w największym porządku, a odchody pozostawiają w specjalnie wykopanych w ziemi latrynach.

Stosując się do instrukcji, życzmy sobie, aby zawsze starczyło nam czasu na wykopanie dołka.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wysoki urzednik ratusza
Wysoki urzednik ratusza
16 dni temu

Ja zasypuje jedną noga jak mój pies, nie tylko w lesie ale i na mieście.

Czytelnik
Czytelnik
16 dni temu

I koniecznie zabierz łopatkę do lasu, żebyś miał czym tą latryne wykopać.

ABC
ABC
16 dni temu

Zasady są oczywiste, jednak że większość Polaków ich nie stosuje! A szkoda. Szczególnie dotyczy to turystów. Nad morzem albo na Mazurach idąc przez las bierze czasem człowieka na wymioty. Nawalone centralnie na ścieżkach, a ob***ny papier fruwa dosłownie wszędzie. Dobrze że istnieją żuczki gnojniki, które stają na wysokości zadania i przynajmniej organiczne miny potrafią rozbroić.

Motyla noga
Motyla noga
16 dni temu

Coś nie samowitego , codzienniku uczy , codzienniku radzi , codziennik nigdy się nie zdradzi…

Don
Don
16 dni temu
Reply to  Motyla noga

Tego typu wynurzenia mogłabyś lub mógłbyś sobie darować.

Motyla noga
Motyla noga
16 dni temu
Reply to  Don

Trochę luzu … porada codziennika jak najbardziej na miejscu . Chyba nie będziemy tutaj robić g…..burzy . hahaha

Don
Don
16 dni temu
Reply to  Motyla noga

Tego typu wynurzenia mogłabyś lub mógłbyś sobie darować.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x