Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uczennice Szkół Katolickich laureatkami Sejmu Dzieci i Młodzieży 


Antonina Kiewlicz – uczennica kl. VII Katolickiej Szkoły Podstawowej i Ida Bral z kl. I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Mławie znalazły się w gronie zwycięzców tegorocznego konkursu organizowanego przez Kancelarię Sejmu. Swą pracę wykonały pod kierunkiem Pani Anny Pietruś Bral – nauczyciela plastyki. 


Od 1994 r. 1 czerwca zawsze salę plenarną gmachu polskiego parlamentu zajmowali uczniowie, debatując na ważne dla nich tematy. W tym roku z uwagi na pandemię obrady się nie odbyły. Uczniowie natomiast powyżej 13 roku życia z górną granicą 18 lat mogli zgłaszać się w dwuosobowych grupach do konkursu w kategorii literackiej, plastycznej lub multimedialnej. Temat brzmiał: “W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?”  W ten sposób organizator nawiązał do decyzji Sejmu RP o ustanowieniu jednym z patronów 2021 roku właśnie kardynała Wyszyńskiego. 

Wysoką lokatę w konkursie uczennicom Szkół Katolickich w Mławie zapewniła praca plastyczna, w której odwołały się do słów Prymasa Tysiąclecia: “Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym bez przyszłości”. Ważnym elementem obrazu są zabytki Mławy upamiętniające właśnie wydarzenia i postaci historyczne. Gratulujemy pomysłu i zwycięstwa.

źródło i fot. KSP/KLO Mława 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x