Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Majówka, przyroda i … matematyka” – konkurs matematyczny w SP nr 2


Znamy już laureatów szkolnego konkurs fotograficznego dla uczniów klas IV-VII organizowany przez nauczycieli matematyki Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie. Tematem konkursu było wykonanie fotografii ukazującej matematykę (obiekt matematyczny) zaobserwowany w naturze, czyli „żywej” przyrodzie.


Celem konkursu było inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie matematyki, fotografii i grafiki, pobudzenie i rozwój inwencji twórczej uczestników, wdrażanie i rozwijanie samodzielnej pracy twórczej i wyobraźni, wyrabianie poczucia estetyki, zainteresowanie jak największej grupy osób różnymi obliczami matematyki, popularyzacja działań fotograficznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik fotograficznych.

Każda osoba biorąca udział w konkursie przesłała fotografię w dwóch wersjach: zdjęcie przyrody oraz to samo zdjęcie, na którym liniami zaznaczony został obiekt matematyczny.

Na konkurs wpłynęło 25 autorskich prac, niepublikowanych wcześniej w innych konkursach.

Jury w składzie: Emilia Obłąkowska, Anna Paszko, Anna Szymańska, Maja Wydrzyńska kl. 7a i Martyna Bartnicka kl. 7a przyznało I, II, III miejsce oraz cztery wyróżnienia.

I miejsce         Adam Burakowski kl. 4a

II miejsce       Natalia Sobotka kl. 6b

III miejsce      Izabela Sikora kl. 4a

Wyróżnienia

  • Oliwia Rachuba kl. 4a
  • Piotr Płuciennik kl. 6a
  • Julia Zalewska kl. 7a
  • Mateusz Lubiejewski kl. 7a

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Tak trzymać!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x