Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zmarł ks. Tadeusz Fijałkowski. Dziś uroczystości pogrzebowe


Wczoraj w godzinach przedpołudniowych zmarł ks. Tadeusz Fijałkowski, emerytowany kapłan zamieszkujący na terenie parafii M.B Królowej Polski.


Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Tadeusza Fijałkowskiego rozpoczną się w czwartek (3 czerwca) o godz. 19.00 modlitwą różańcową i Mszą Św. w kościele par. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie.

Natomiast w piątek 4 czerwca br. w par. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Lekowie mszy świętej pogrzebowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie biskup Piotr Libera. Zgodnie z wolą zmarłego, zamiast kwiatów i wiązanek, ofiary zebrane do puszek będą przeznaczone na rzecz ubogich. 

Po mszy świętej pogrzebowej trumna z ciałem śp. ks. Fijałkowskiego zostanie złożona w grobie na tamtejszym cmentarzu parafialnym.

ks. Tadeusz Fijałkowski
ur. 9 marca 1934 r. w Lekówcu, par. Lekowo;
diakonat: 16 września 1958 r. w Płocku;
kapłaństwo: 14 czerwca 1959 r. w Płocku;
praca duszpasterska: wikariusz par. Zawidz (1959-1961), wikariusz par. Ciechanów (1961-1965), wikariusz par. Gąbin (1965-1968), proboszcz par. Rostkowo (1968-1994), proboszcz par. Przewodowo (1994-2002), emeryt zamieszkujący na terenie parafii MB Królowej Polski w Mławie (od 2002 r.)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x