Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Już za kilka dni znikają niektóre ograniczenia sanitarne. Co się zmieni?


Jak zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski na specjalnej konferencji, w czerwcu doczekamy kolejnego luzowania sanitarnych obostrzeń w życiu publicznym. Jak przekazał minister, coraz większa liczba osób zaszczepionych oraz odpowiedzialne zachowanie obywateli sprawia, że spada liczba chorych na COVID-19, co pozwala luzować obostrzenia. Na stronie rządu opublikowano już komunikat w tej sprawie.


Szef resortu zdrowia podkreślił, że obecnie notowany jest bardzo niewielki wzrost liczby wykonywanych testów, przy jednoczesnym spadku wykrywanych zakażeń. – Pierwszy wniosek, to jest oczywiście taki, że sytuacja się zdecydowanie poprawia, a drugi wniosek, że to systematyczne luzowanie, z jakim mamy do czynienia od ponad półtora miesiąca, nie wywołuje negatywnych skutków w postaci przyśpieszania pandemicznego – cały czas mamy do czynienia ze spadkiem i to ze spadkiem, który ma wysoką dynamikę – przekazał Adam Niedzielski.

A to oznacza, że od 6 czerwca możliwe będzie organizowanie wesel i zgromadzeń do 150 osób, a także targów i konferencji przy zachowaniu limitu – 1 osoba na 15 m kw, jednak limit ten nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych. Otwarte zostaną również sale zabaw dla dzieci. Z transportu publicznego będzie mogło skorzystać więcej pasażerów.

Szczegółowy harmonogram zmian na czerwiec przedstawia się następująco:

Od 6 czerwca 2021 r:

Imprezy okolicznościowe w lokalu oraz zgromadzenia (m.in. wesela):

maks. 150 osób

Targi i konferencje:

1 osoba na 15 m2

Transport zbiorowy:

75 proc. obłożenia

Sale zabaw dla dzieci:

1 osoba na 15 m2

W każdej sytuacji limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Pozostałe zasady bezpieczeństwa nie ulegają zmianie. Obostrzenia będą obowiązywały do 25 czerwca. Jak informuje rząd, zasady mogą ulec zmianie, jeśli sytuacja epidemiczna w kraju dynamicznie ulegnie zmianie.

Przy utrzymującym się niskim poziomie zakażeń, możliwe będzie kolejne luzowanie obostrzeń na czas wakacji.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimus
Anonimus
2 lata temu

Tu mogą się gromadzić dziesiątki osób. A wolnych zgromadzenie nie można robić bo boją się ośmiu gwiazdek i tego, że będą krzyczeć precz z kaczorem dyktatorem.
J384Ć P15

Jaga
Jaga
2 lata temu

„Imprezy okolicznościowe w lokalu oraz zgromadzenia (m.in. wesela): maks. 150 osób
Targi i konferencje: 1 osoba na 15 m2
Sale zabaw dla dzieci: 1 osoba na 15 m2”

Czego oni nie wymyślą, a co wymyślą to się kupy nie trzyma. Imprezy, zgromadzenia na 150 osób, gdzie na 100% wiadomo, że nikt odległości nie zachowa,
ale za to na sali zabaw d
la dzieci czy na konferencji 1 osoba na 15 m2 (to jest taki pokój o wymiarach 5m x 3m).
Autobusy? na jednym podwójnym siedzeniu będą mogły siedzieć 2 osoby obok siebie, ale na drugim już tylko jedna osoba, bo na drugim miejscu będzie siedział covid. To taka trochę podobna sytuacja do tej jak w hotelach i innych podobnych obiektach mógł być zajęty co drugi pokój, bo cowid przechodził przez ściany, ale już z łóżka na łóżko w tym samym pokoju nie.

Państwo z dykty.

Grażyna z Klanu
Grażyna z Klanu
2 lata temu
Reply to  Jaga

W państwie z dykty mieszkają postacie wycięte z papieru z takiego fajnego kolorowego i świecącego a są i takie z szarego . Nie wirus jest problemem w takim razie tylko korniki z puszczy białostockiej bez drzew nie będzie papieru a bez zmielonego papieru nie będzie dykty. W temacie wirusa już foliarze i różnej maści wywrotowcy anyPaństwowcy powiedzieli swoje . Trzeba robić dalej swoje z zmniejszymy lub większymi błędami ale robić i iść do przodu . Już widzę jakie to fajne pomysły miało by ta trójka tenorów np. Petru,Borysław i spec od ekologi CzAskoski .

Anonim
Anonim
2 lata temu

Chyba nie jesteś Grażyną z Klanu tylko Grażyną od Janusza. 😀

Apolityczny realista
Apolityczny realista
2 lata temu

Wpełznij z powrotem tam skąd wypełzłeś.

Grażyna z Klanu
Grażyna z Klanu
2 lata temu

cienkie bolki 😉 oj miało nie być politycznie a znowu jakoś tak wyszło ….

Anonimus
Anonimus
2 lata temu

Sama prowokujesz, a potem głupa palisz patolu pisowski.
J384Ć P15

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x