Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Seniorzy nadal ofiarami oszustów. Kolejny przykład


fot. ilustracyjne


Pomimo ciągłych apeli o rozwagę i czujność nadal oszuści wyciągają nasze oszczędności. Mieszkanka Ciechanowa przelała swoje oszczędności na konto oszusta, podszywającego się pod policjanta.

– Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosiła się 65 – letnia kobieta informując że na jej numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Powiedział pokrzywdzonej że na jej rachunek bankowy włamał się haker i może ona stracić wszystkie pieniądze. W rozmowie telefonicznej oszust namówił kobietę do podania numeru konta, loginu i hasła do konta internetowego. Pokrzywdzona udała się do swojego banku i za namową rozmówcy przelała swoje oszczędności na rachunek oszusta. W ten sposób straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych – informuje  podkom. Ewa Brzezińska z KPP w Ciechanowie.

Policjanci cały czas apelują aby nikomu nie udostępniać swoich danych ani danych do kont bankowych, nigdy policjanci nie dzwonią i nie proszą o pieniądze, nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie akcjach. W takich sytuacjach powinna zapalić się „czerwona lampka” i powinniśmy zwiększyć naszą czujność.

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mitnik
Mitnik
1 rok temu

I bardzo kurna dobrze… kitrają kasę w skarpetach a znając życie pewnie narzekają jak to im źle . Zamiast odrazu oddać wszystko wnusiowi to sępią , to wnusio znajdzie sposób w inny sposób.Problem jest w tym że wnusio nie jest ich.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x